Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All PANAJOT XHOXHI All 2,420,178.00 7 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Ndermarrja e Pasurive PNdermarrja e Pasurive Publike Lushnje (0922) PANAJOT XHOXHI Lushnje 698,300 2012-03-15 2012-04-02 2921290102012 ND./JA PAS.PUBL. 2129010 SA XHIROJME PER LIK.FATURE PER BL.MATERIALE ELEKTR.DHE HIDRAULIKE
Ndermarrja e Pasurive PNdermarrja e Pasurive Publike Lushnje (0922) PANAJOT XHOXHI Lushnje 864,598 2012-04-16 2012-04-24 4321290112012 ND./JA PAS.PUBL. 2129010 SA XHIROJME PER LIK.FATURE PER BL.MATERIALE ELEKTR.DHE HIDRAULIKE
Ndermarrja e Pasurive PNdermarrja e Pasurive Publike Lushnje (0922) PANAJOT XHOXHI Lushnje 117,380 2012-05-17 2012-05-22 9121290102012 ND./JA PAS.PUBL. 2129010 SA XHIROJME PER LIK.FATURE BL.PAJISJE BL.MATERIALE ELEKTRIKE DHE HIDRAULIKE
Qendra Kulturore dhe Klubi i Sportit Lushnje (0922) PANAJOT XHOXHI Lushnje 21,900 2012-05-17 2012-05-22 6921290112012 2129011 Q.KULT.DHE KL.SP. 2129011 SA XHIROJME PER LIK.BL.MATERIALE PER PASHKET
Qendra Kulturore dhe Klubi i Sportit Lushnje (0922) PANAJOT XHOXHI Lushnje 18,000 2013-05-20 2013-05-23 7421290112013 QKKS 2129011 SA XHIROJME PER LIK.DET.PER BL.MATERIALE
Ndermarrja e Pasurive PNdermarrja e Pasurive Publike Lushnje (0922) PANAJOT XHOXHI Lushnje 200,000 2013-05-23 2013-06-12 8821290102013 ND./JA PAS.PUBL.2129010 SA XHIROJME PER LIK.BLERJE MATERIALE ELEKTRIKE DHE HIDRAULIKE SIPAS FATURAVE MAJ 2013,
Ndermarrja e Pasurive PNdermarrja e Pasurive Publike Lushnje (0922) PANAJOT XHOXHI Lushnje 500,000 2013-11-18 2013-11-19 20221290102013 ND./JA PAS.PUBL.2129010 SA XHIROJME PER LIK.BLERJE MATERIALE ELEKTRIKE DHE HIDRAULIKE SIPAS FATURAVE PRILL,MAJ,QERSHOR 2012
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >