Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALFRED BËNJA All 9,402,339.00 49 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e shendetit publik Kolonje (1514) ALFRED BËNJA Kolonje 328,160 2012-06-25 2012-07-13 9310130312012 DREJTORIA E SHENDETIT PUBLIK KOLONJE SHP,PER BLERJE DOKUMENTACION FATURA NR.73 DHE 87 DT/28.05.2012.U.PROK NR.15 DHE 15 DT.23.05.2012 DHE F.H.NR.12 DHE 13 DT.28.05.2012
Drejtoria e shendetit publik Kruje (0716) ALFRED BËNJA Kruje 198,850 2012-03-30 2012-04-11 4610130322012 1013032 DSHP KRUJE LIK I FAT 12 DT 26.03.2012
Dega e Kujdesit Paresor Gjirokaster (1111) ALFRED BËNJA Gjirokaster 398,688 2012-04-16 2012-04-24 3010130082012 1013008 DREJT E SHERBIMIT PARESOR GJIRO PER PAGES FAT 21 DT 06.03.2012 UP 1 DT 2.03.2012 NR SER 0003840
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) ALFRED BËNJA Kruje 236,000 2012-05-07 2012-05-11 13010051122012 SA LIK FAT NR 0003844 NGA QTTB F KRUJE
Sp. Permet (1128) ALFRED BËNJA Permet 396,901 2012-05-11 2012-05-16 14610130812012 SPITALI FAT NR 6 DT 04.05.2012
Dega e Kujdesit Paresor Gjirokaster (1111) ALFRED BËNJA Gjirokaster 399,120 2012-05-14 2012-05-17 3210130082012 1013008 DREJT E SHERBIMIT PARESOR GJIRO PER LIK VESHJE SPECIALE
Akademia e Fiskultures (3535) ALFRED BËNJA Tirane 25,300 2012-05-14 2012-05-17 11810110482012 600 Akademia sporteve bl dok up 30.1.2012 pv 25.4.2012 f 25.4.2012 s 0003848 fh 25.4.2012
Akademia e Fiskultures (3535) ALFRED BËNJA Tirane 152,740 2012-06-11 2012-06-22 13110110482012 602 Akademia sporteve materiale per mirembajtje up nr 14 dt 14.05.2012 pv dt 22.05.2012 pv dt 22.05.2012 fat 18 dt 22.05.2012 seri 0003850 0003851 fh 11 dt 22.05.2012
Drejtoria e shendetit publik Sarande (3731) ALFRED BËNJA Sarande 377,910 2012-08-29 2012-08-31 9310130432012 LIK NGA DSHP
Drejtoria e shendetit publik Kruje (0716) ALFRED BËNJA Kruje 199,290 2012-10-17 2012-10-22 13110130322012 1013032DSHP KRUJE LIK I FAT 167 DT 02.10.2012
Drejtoria e shendetit publik Kruje (0716) ALFRED BËNJA Kruje 49,670 2012-10-17 2012-10-22 13410130322012 1013032DSHP KRUJE LIK I FAT7 DT 12.10.2012
Akademia e Fiskultures (3535) ALFRED BËNJA Tirane 136,800 2012-10-24 2012-10-29 24510110482012 Akademia sporteve MATERIALE UP NR 29.DT 25.9.2012 PV DT 23.10.2010 FAT 27 DT .23.10.2012 SERI 0003864 FH 34 DT 23.10.2012
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) ALFRED BËNJA Kruje 125,000 2012-11-14 2012-12-12 316/110051122012 SA LIK FAT NR 64 DT 12.10.2012 NGA QTTB F KRUJE
Dega e Kujdesit Paresor Gjirokaster (1111) ALFRED BËNJA Gjirokaster 398,040 2012-04-18 2012-04-25 3110130082012 1013008 DREJT E SHERBIMIT PARESOR GJIRO PER PAGES FAT 27 DT 13.03.2012 NR SER 004966 FH 5 DT 13.03
Drejtoria e shendetit publik Skrapar (0232) ALFRED BËNJA Skrapar 99,850 2013-02-14 2013-02-18 1710130442013 Skrapar;Drejt.e shend.publik;Fature nr.18(0004979)U-prok.nr.03;P-verbal dt.21/01/2013
Drejtoria e shendetit publik Kolonje (1514) ALFRED BËNJA Kolonje 199,200 2013-02-13 2013-02-18 2710130312013 DREJTORIA E SHENDETIT PUBLIK KOLONJE SHP.PER MAT.PER PASTRIM,DEZINFEKTIM,NGROJE ETJ.FAT.NR.87 DT.28.08.2012 URDH.PROK NR.20 DT.2308.2012 DHE F.H.NR.14/1 DT.28.08.2012
Drejtoria e shendetit publik Kruje (0716) ALFRED BËNJA Kruje 398,900 2013-02-26 2013-02-26 2310130322013 DSHP KRUJE LIK I FAT 27 DT 14.01.2013
Akademia e Fiskultures (3535) ALFRED BËNJA Tirane 59,600 2013-03-21 2013-03-25 5810110482013 UNIVERSITETI I SPORTEVE TIRANE bl kancelari up 1 dt 18.01.2013 pv dt 18.01.2013 fat 12 dt 18.01.2013 seri 18.01.2013 nseri 0004981 fh 1 dt 18.01.2013
Spitali Lezhe (2020) ALFRED BËNJA Lezhe 95,800 2013-04-10 2013-04-11 9710130212013 SPITALI LEZHE LIK FAT.17 DT.09.04.2013
Akademia e Fiskultures (3535) ALFRED BËNJA Tirane 40,970 2013-02-04 2013-02-06 2710110482013 UNIVERSITETI I SPORTEVE TIRANE BL dokumentacioni up 68 dt 30.11.2012 pv dt 28.12.2012 fat 32 dt 31.12.2012 seri 0003869 fh 61 dt 31.12.2012
Akademia e Fiskultures (3535) ALFRED BËNJA Tirane 30,390 2013-02-04 2013-02-06 510110482013 1011048 UNIVERSITETI I SPORTEVE TIRANE MATERIAL HIDRAULIKE UP 57 DT 19.11.2012 PV DT 20.12.2012 FAT 515 DT 20.12.2012 SERI 0004978 FH 53 DT 20.12.2012
Akademia e Fiskultures (3535) ALFRED BËNJA Tirane 102,200 2013-02-04 2013-02-06 710110482013 UNIVERSITETI I SPORTEVE TIRANE materiale hidraulike up 56 dt 19.11.212 pv dt 20.12.2013 fat 514 dt 20.12.2012 seri 004977 fh 52 dt 20.12.2012
Dega e Kujdesit Paresor Lezhe (2020) ALFRED BËNJA Lezhe 299,920 2013-06-11 2013-06-18 6010130112013 DREJT RAJONALE E SHENDETESISE LEZHE PAG FAT NR 28 DT 28.01.2013
Komuna Margegaj (1836) ALFRED BËNJA Tropoje 309,760 2013-06-17 2013-06-21 6128240012013 Komuna Margegaj Tropoje mirmbajtje e objekteve ndertimore up nr 6 dt 25.05.2013 njoftim fituesi dt 10.06.2013 preventiv situasion ft nr 106 dt 11.06.2013
Komuna Ballaban (1128) ALFRED BËNJA Permet 15,000 2013-07-01 2013-08-05 11826940012013 MATERIALE K.BALLABAN
Komuna Ballaban (1128) ALFRED BËNJA Permet 16,300 2013-07-01 2013-08-05 11926940012013 MATERIALE K.BALLABAN
Drejtoria e shendetit publik Skrapar (0232) ALFRED BËNJA Skrapar 55,500 2013-07-03 2013-08-05 9410130442013 Skrapar;Drejt.e shend.publik;Fature nr.32(004019)dt.31/05/2013;U-P nr.07;dt.23/05/2013
Klubi Futbollit Teuta (0707) ALFRED BËNJA Durres 314,700 2013-07-03 2013-08-21 6921070102013 TDO 0707 KLUBI I FUTBOLLIT TEUTA 2107010 LIK MIRMB.STADIUMI FAT 004034 01.07.2013
Drejtoria e shendetit publik Puke (3330) ALFRED BËNJA Puke 393,450 2013-07-09 2013-08-27 7410130422013 1013042 KODI 1013042 ILACE MJEKSORE FAT 19 DT 11.01.2013
Reparti Ushtarak Nr.1050 Tirane (3535) ALFRED BËNJA Tirane 299,800 2013-07-10 2013-09-24 7510170982013 602-Rep 1050 materiale mirembatje,up nr 11 dt 26.06.2013,fformular dt 28.06.2013,fat nr 1 dt 01.07.2013,seri 004037,fh nr 12 dt 01.07.2013
Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) ALFRED BËNJA Tirane 165,850 2013-07-10 2013-09-24 30910170512013 602-REP 4001 materiale shendetesie,up nr 1009/1 dt 03.06.2013,ftese 1009/2 dt 03.06.2013,fat nr ,1-5 dt 10.06.2013,seri 004020-004024,fh nr 1,1/2 dt 10.06.2013
Drejtoria e shendetit publik Kolonje (1514) ALFRED BËNJA Kolonje 69,000 2013-08-15 2013-10-17 13010130312013 1013031 drejtoria e shendetit publik kolonje shpenzime per mirembajtje objekte ndertimore urdh.prok.nr.25 dt.15.07.2013 fatura nr,31 dt.17.07.2013
Komuna Gjorice (0603) ALFRED BËNJA Bulqize 329,000 2013-09-24 2013-10-24 107/123190012013 Komuna Gjorice (2319001), likujdim furnitorin ALFRED BËNJA per u. bl. nr.3400.
Komuna Gjorice (0603) ALFRED BËNJA Bulqize 40,000 2013-09-24 2013-10-24 10723190012013 Komuna Gjorice (2319001), likujdim furnitorin ALFRED BËNJA per u. bl. nr.3399.
Komuna Qender (0606) ALFRED BËNJA Diber 366,600 2013-08-26 2013-10-28 13223450012013 KOM. TOMIN DIBER lik. fat. nr. 15 dt. 015.08.2013
Komuna Klenje (0603) ALFRED BËNJA Bulqize 175,000 2013-10-22 2013-10-29 8623160012013 Komuna Trebisht (2316001) likujdim furnitorin Alfred Bënja per u. bl nr. 3430 Dru zjarri.
Komuna Zall Dardhe (0606) ALFRED BËNJA Diber 238,000 2013-09-10 2013-10-29 111/23540012013 K.ZALLDARDHE 2354001 dru zjarri fat nr68.date 23.08.13
Komuna Ballaban (1128) ALFRED BËNJA Permet 119,000 2013-11-06 2013-11-15 23626940012013 MATERIALE K.BALLABAN
Komuna Petran (1128) ALFRED BËNJA Permet 19,800 2013-11-11 2013-11-15 28326970012013 MIREMBAJTJE K.PETRAN
Komuna Ungrej (2020) ALFRED BËNJA Lezhe 109,000 2013-11-13 2013-11-18 1215760012013 KOMUNA UNGREJ LIK FAT.14 DT.12.11.2013