Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALFRED BRAHO All 3,095,700.00 44 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Elbasan (0808) ALFRED BRAHO Elbasan 19,500 2012-02-28 2012-03-15 10621090012012 Bashkia Elbasan shpenz makine
Dogana Elbasan (0808) ALFRED BRAHO Elbasan 110,500 2012-03-16 2012-04-02 3710100882012 Pjese kembimi Dogana Elbasan
Prokuroria e rrethit Elbasan (0808) ALFRED BRAHO Elbasan 128,300 2012-03-19 2012-04-09 4010280072012 Prokuroria pjes kembimi mirmbajtje
Bordi i Kullimit Elbasan (0808) ALFRED BRAHO Elbasan 103,100 2012-03-27 2012-04-11 4210050692012 Kancelari Bordi i Kullimit
Prefektura e qarkut Elbasan (0808) ALFRED BRAHO Elbasan 149,300 2012-04-12 2012-04-20 114/110160622012 sherbim Prefektura 1016062
Gjykata e rrethit Elbasan (0808) ALFRED BRAHO Elbasan 27,000 2012-04-16 2012-04-24 7710290162012 lavazh Gjykata
Gjykata e rrethit Elbasan (0808) ALFRED BRAHO Elbasan 18,000 2012-04-16 2012-04-24 7610290162012 lavazh Gjykata
Dega e rezervave Elbasan (0808) ALFRED BRAHO Elbasan 22,000 2012-05-25 2012-06-07 53/10160942012 Dega Rezervave pjes kembimi
Dogana Elbasan (0808) ALFRED BRAHO Elbasan 61,400 2012-09-14 2012-09-17 11610100882012 Pjese kembimi Dogana Elbasan
Dogana Berat (0202) ALFRED BRAHO Berat 58,000 2012-09-17 2012-09-19 10910100892012 blerje pjes kembimi fatur nr 299 dt 04.07.2012 nga dogana berat 1010089
Dogana Berat (0202) ALFRED BRAHO Berat 58,000 2012-09-17 2012-09-25 10910100892012 blerje pjes kembimi fatur nr 299 dt 04.07.2012 nga dogana berat 1010089
Drejtoria e SHIK Elbasan (0808) ALFRED BRAHO Elbasan 16,000 2012-09-26 2012-10-03 9710180082012 Drejtoria Shish pjes kembimi
Drejtoria e SHIK Elbasan (0808) ALFRED BRAHO Elbasan 14,000 2012-09-26 2012-10-03 9610180082012 Drejtoria Shish pjes kembimi
Prefektura e qarkut Elbasan (0808) ALFRED BRAHO Elbasan 49,500 2012-10-09 2012-10-15 35110160622012 shp transporti Prefektura 1016062
Drejtoria e SHIK Elbasan (0808) ALFRED BRAHO Elbasan 10,000 2012-10-17 2012-10-22 10810180082012 Drejtoria Shish pjes kembimi
Gjykata e rrethit Elbasan (0808) ALFRED BRAHO Elbasan 27,000 2012-10-17 2012-10-22 20410290162012 lavazh Gjyakata
Drejtoria Rajonale Tatimore Elbasan (0808) ALFRED BRAHO Elbasan 46,000 2012-11-22 2012-12-13 22310100482012 Pjese kembimi Drejtoria Tatimore Elbasan
Prokuroria e rrethit Elbasan (0808) ALFRED BRAHO Elbasan 23,900 2012-11-16 2012-12-13 19910280072012 Prokuroria pjes kembimi
Gjykata e rrethit Elbasan (0808) ALFRED BRAHO Elbasan 56,000 2012-11-22 2012-12-17 23810290162012 pjese kembimi Gjykata
Prokuroria e rrethit Elbasan (0808) ALFRED BRAHO Elbasan 145,400 2012-12-06 2012-12-17 22110280072012 Prokuroria pjes kembimi
Prefektura e qarkut Elbasan (0808) ALFRED BRAHO Elbasan 8,000 2012-12-05 2012-12-17 40910160622012 shp tjera Prefektura 1016062
Prefektura e qarkut Elbasan (0808) ALFRED BRAHO Elbasan 10,000 2012-11-26 2012-12-17 40010160622012 shp tjera Prefektura 1016062
Komuna Shushice (0808) ALFRED BRAHO Elbasan 93,600 2012-11-09 2012-12-03 23323980012012 PJ.KEMBIMI KOMUNA SHUSHICE
Komuna Gracen (0808) ALFRED BRAHO Elbasan 282,500 2012-11-14 2012-12-12 10623840012012 blerje Kom Gracen 2384001
Gjykata e rrethit Elbasan (0808) ALFRED BRAHO Elbasan 120,700 2012-06-05 2012-06-11 7510290162012 pjese kembimi Gjykata
Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) ALFRED BRAHO Elbasan 247,400 2013-02-07 2013-02-08 3410130592013 mirembajtje Sp-Psikiatrik 1013059
Prokuroria e rrethit Elbasan (0808) ALFRED BRAHO Elbasan 41,100 2013-02-08 2013-02-15 2210280072013 Prokuroria Pjes kembimi mirmbajtje
Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) ALFRED BRAHO Elbasan 16,000 2013-02-19 2013-02-20 4510130592013 pj kembimi Sp-Psikiatrik 1013059
Prokuroria e rrethit Elbasan (0808) ALFRED BRAHO Elbasan 28,800 2013-02-26 2013-02-26 3010280072013 Prokuroria mirmbajtje mjeti
Gjykata e rrethit Elbasan (0808) ALFRED BRAHO Elbasan 5,300 2013-03-20 2013-03-25 4410290162013 pjese kembimi Gjykata
Gjykata e rrethit Elbasan (0808) ALFRED BRAHO Elbasan 22,500 2013-03-20 2013-03-25 4310290162013 lavazh Gjykata
Komuna Gjinar (0808) ALFRED BRAHO Elbasan 26,400 2013-03-25 2013-03-26 3023860012013 pjese kembimi Kom Gjinar 2386001
Gjykata e rrethit Elbasan (0808) ALFRED BRAHO Elbasan 30,000 2013-04-19 2013-04-22 7010290162013 pjese kembimi Gjykata El
Komisariati i Policise Elbasan (0808) ALFRED BRAHO Elbasan 26,200 2013-06-17 2013-06-21 10610160262013 Drejtoria Policise pjes kembimi
Komisariati i Policise Elbasan (0808) ALFRED BRAHO Elbasan 19,200 2013-06-26 2013-08-05 12810160262013 Drejtoria Policise pjes kembimi
Prefektura e qarkut Elbasan (0808) ALFRED BRAHO Elbasan 160,000 2013-07-10 2013-09-25 17110160622013 pj kembimi Prefektura 1016062
Drejtoria Rajonale Tatimore Elbasan (0808) ALFRED BRAHO Elbasan 48,000 2013-08-07 2013-10-17 15510100482013/ pjese kembimi Drejtoria Tatimore Elbasan
Komuna Gjinar (0808) ALFRED BRAHO Elbasan 10,000 2013-08-20 2013-10-17 11623860012013 servis Komuna Gjinar
Komuna Shushice (0808) ALFRED BRAHO Elbasan 68,000 2013-08-21 2013-10-17 18923980012013 PJ.KEMBIMI KOMUNA SHUSHICE
Komuna Gracen (0808) ALFRED BRAHO Elbasan 220,400 2013-10-09 2013-10-24 8823840012013 blerje Kom Gracen 2384001