Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALFORT All 5,404,384.00 13 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Dajt (3535) ALFORT Tirane 662,280 2012-02-23 2012-02-28 3428000012012 602 Kom.Dajt- blerje materiale,njof.fit. nr.242 dt.31.01.2012 kont. dt.31.01.2012 fat. nr.324 dt.21.02.2012 urdh. nr.34 dt.21.02.2012 pv. dt.22.02.2012 fh. nr.10 dt.22.02.2012,vkk.nr.93 dt.13.01.2012 up. nr.218 dt.30.01.2012pv.dt.30.01.2012
Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) ALFORT Tirane 1,000,000 2012-03-16 2012-04-02 3021011562012 Nderm Nr 3 Punt LIKUJDIM MAT MARANGOZI KONT NE VAZHDIM DT 24.06.2011 NR 11/07 FAT 208 DT 16.09.2011 SR 71634749 FH 2 DT 16.09.2011 FAT 207 DT 16.09.2011SR 71634748 AKT MARRJE NE DOREZIM 16.09.2011
Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) ALFORT Tirane 195,744 2012-05-10 2012-05-16 5521011562012 Nderm Nr 3 Punt punime dural urdh prok nr 10 dt 24.03.2012 proc verb dt 29.03.2012 fat nr 238 seri 71634779 dt 29.03.2012
Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) ALFORT Tirane 884,208 2012-07-26 2012-08-03 25210170812012 602,REP 5001,materiale kazermash,up nr 2641 dt 26.06.2012,pv dt 26.06.2012,kontrate nr 2641/1 dt 26.06.2012,fat nr 251-255 dt 09.07.2012,seri 71634792-71634796,fh nr 8-8/3 dt 09.07.2013
Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) ALFORT Tirane 1,172,322 2012-10-26 2012-10-29 15421011562012 Nderm Nr 3 Punt lik mater marang shtese kontr 11/20 dt 30.01.2012 fat 236 dt 27.02.2012 seri 71634777 fl hyrj nr 8 dt 28.02.2012 akt mar dorz 25.02.2012 fat 208 dt 16.09.2011 seri 71634749 fl hyr nr 1+2 dt 16.09.2011
Komuna Dajt (3535) ALFORT Tirane 90,601 2012-11-13 2012-12-07 231 2800001 2012 Kom Dajt 5% ndert depo uji pv 13.05.2011 njoft 1088/5 dt 20.05.2011 kontr 20.05.2011 fat 198 dt 19.07.2011/201 dt 06.08.2011 pv kol 15.09.2011 cert mr dor 13.10.2011
Qendra e Formimit Policor Tirane (3535) ALFORT Tirane 441,600 2013-02-07 2013-02-07 1810160032013 Qendra e Form.Policor gaz i lengshem fat 270 24.01.2013 fh 3 24.01.2013
Cirku Kombetar (3535) ALFORT Tirane 107,280 2013-05-06 2013-05-10 4510120922013 Cirku 602 mat ndertimi up 188 dt 10.04.13 njapp12.04.13 ft 279 dt 15.04.13 ser 05064871 fh4 dt 16.04.13
Bashkia Kavaja (3513) ALFORT Kavaje 69,780 2013-10-16 2013-10-24 74521180012013 BASHKIJA KJ LIKUIDIM FAT 283 DT 09.05.2013 TE TJERA MATERIALE E SHERBIME
Komuna Peze (3535) ALFORT Tirane 93,225 2013-11-05 2013-11-15 8128020012013 Komuna Peze - Pastrim dheu + lik 5% depo ujiurdh 30.10.2013 pv 30.08.2013 form 4 dt 01.11.2013 fat 305 dt 01.11.2013
Komuna Gurre (0625) ALFORT Mat 154,320 2013-11-19 2013-11-21 24226530012013 K.Gurre (2653001) Lik.Materiale ujesjellsi Lik Fat.Nr.304/1 &304/2 Dt.30.10.2013 Urdh.Prok.nr.11 Dt.16.10.2013
Universiteti Bujqesor (3535) ALFORT Tirane 408,984 2013-11-25 2013-11-26 37610110412013 Univ.Bujqesor bl mat ndert up 53 dt 9.5.13 pv md 22.5.13 ft 285 dt 22.5.13 s 05064877 ft 289 dt 27.5.13 s 05064881 ft 293 dt 21.6.13 s 05064886 fh 39 dt 22.5.13 fh 40 dt 27.5.13 fh 47 dt 21.6.13
Reparti i Sig.Brendsh.Ceremonial (3535) ALFORT Tirane 124,040 2013-12-06 2013-12-06 12910160782013 Rep.Sig.Brend.Cerem.mirmbajtje obj.ndertim.up 30 16.10.2013 pv perf 1 18.10.2013 rap.perf 18.10.2013 fat 311 05.12.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >