Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALFLEXIM All 975,580.00 19 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Gjykata e rrethit Fier (0909) ALFLEXIM Fier 3,000 2012-02-24 2012-03-13 2110290172012 LIKUJDIM FATURE GJYKATA FIER 1029017
Gjykata e rrethit TIrane (3535) ALFLEXIM Tirane 3,300 2012-04-05 2012-04-13 48 1029011 2012. 602 GJ.Rr.GJ.T. Karta identiteti gjygjtare, up 7 dt 27.01.2012 nr fat 4 dt 01.02.2012 seri 88697654
Avokati i popullit (3535) ALFLEXIM Tirane 59,280 2012-05-10 2012-05-16 7710660012012 602 AVOKATI POPULLIT BLERJE KARTA KONTRAOLLI UR. PR. NR. 13 DT 24.1.2012 PV. 24.1.2012 PV. 24.1.2012 FT NR. 5 DT 24.1.2012 SER. 88637842 F. H NR 10 DT 24.1.2012
Materniteti Tirane (3535) ALFLEXIM Tirane 19,980 2012-05-17 2012-05-22 11210130502012 602 SUOGJ MRETERESHA GERALDINE karta proximiti up 39 dt 19.04.12 pvdt 19.04.12 ft 23 dt 25.04.12 ser 88637860 fh 5 dt 25.04.12
Materniteti Tirane (3535) ALFLEXIM Tirane 199,680 2012-06-01 2012-06-08 141 10130502012 231 SUOGJ MRETERESHA GERALDINE fv kamera up 49 dt 17.05.12 pv3.4 dt 17.05.12 ft 30 dt 23.05.12 ser 88637867 fh 7 dt 23.05.12
Gjykata e rrethit TIrane (3535) ALFLEXIM Tirane 26,120 2012-10-02 2012-10-05 15010290112012 602 Gjykata e Rrethit Gjyqesor Tirane taks bashkie ligji nr 9632 dt 30.10.2012
Gjykata e rrethit Gjirokaster (1111) ALFLEXIM Gjirokaster 11,000 2012-10-04 2012-10-08 18110290192012 GJYKATE E RRETHIT GJIROKASTER(1029019) PRINT KARTA GJYQTARI SHKRESA E KLD MARS 2011 FAT NR 13 DT 16.3.2011 NR SER 68724271
Keshilli i Larte drejtesise (3535) ALFLEXIM Tirane 4,000 2012-10-18 2012-10-22 15310630012012 602 KSHILLI I LARTE I DREJTESISE.materiale zyre e te pergj.up 23 dt 24.1.12 pv 24,25.1.12 ft 3 dt 26.1.12 s 88637840 fh 13 dt 26.1.12
Komisioneri per Mbrojtjen e te Dhenave Personale (3535) ALFLEXIM Tirane 195,000 2012-12-06 2012-12-17 22010890012012 602 KOMISIONI PER MBROJTJEN TE DHENAVE PERSONALE,print up dt 14.11.2012, form 3,4 dt 16.11.2012,19.11.2012, ft seri 88713504 dt 3.12.2012
Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) ALFLEXIM Tirane 118,800 2013-02-12 2013-02-18 2110170872013 REP 6002 rip up nr 52 dt 30/11/2012 pv dt 3/12/2012 fat dt 3/12/2012
Gjykata Kushtetuese (3535) ALFLEXIM Tirane 36,000 2013-02-19 2013-02-19 2610300012013 GJYKATA KUSHTETUESE BL KARTA UP 3 DT 15.01.2013 PV DT .18.01.2013 FAT 10 DT 30.01.2013 SERI 88713522 FH 2 DT 30.01.2013
Materniteti Tirane (3535) ALFLEXIM Tirane 78,000 2013-03-05 2013-03-07 4010130502013 602,SPITALI UNIVERSITAR OBSTETRIK GJINEKOLOGJIK "MRETERESHA GERALDINE",lexues gjurme gishti,up 6 d 18/1/13,pv18/1/13,fat 8 d 24/1/13 s 88713520,fh 2 d 24/1/13
Gjykata e rrethit TIrane (3535) ALFLEXIM Tirane 8,000 2013-03-05 2013-03-07 2110290112013 GJYKATA E RRETHIT TIRANE bl karta up nr 82 dt 19.12.2012 fat nr 71 dt 21.12.2012 shkr e KLD nr 413 dt 21.12.2012
Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) ALFLEXIM Tirane 25,200 2013-05-10 2013-05-13 10010170872013 REP 6002 mat per funk zyre up nr 6/1 dt 13/4/2012 pv dt 15/4/2012 fat dt 26/4/2012
Keshilli i Larte drejtesise (3535) ALFLEXIM Tirane 51,000 2013-07-03 2013-08-05 16210630012013 602 KSHILLI I LARTE I DREJTESISE.shpen. mater oper ft 13 dt 01.02.13, up 28 dt 22.01.13,seri 88713525, pv 22.01.13 fh 24 dt 01.02.13
Materniteti Tirane (3535) ALFLEXIM Tirane 8,400 2013-10-21 2013-10-25 29610130502013 602,SUOGJ"MRETERESHA GERALDINE",rip,up 68 d 30/8/13,pv emer 5 d 30/8/13,fat 32 d 30/8/13 s 88713544
Materniteti Tirane (3535) ALFLEXIM Tirane 60,000 2013-11-26 2013-11-27 35210130502013 231,SUOgJINEKOLOGJIK "MRETERESHA GERALDINE",paisje,pv 6 d 4/10/13,fat 40 d 4/10/13 s 88713552,akt rak 4/10/13
Gjykata e rrethit Korce (1515) ALFLEXIM Korçe 12,600 2013-12-05 2013-12-06 23310290232013 GJYKATA E RRETHIT BLERJE KANCELERI NR FAT 48 DAT 4.12.2013
Materniteti Tirane (3535) ALFLEXIM Tirane 56,220 2013-12-24 2013-12-26 42810130502013 602,SUOGJ"M. GERALDINE ,BL,UP 8 D 18/1/13,PV 18/1/13,FAT 9 D 24/1/13 S 88713521,FH 2/1 D 24/1/13
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >