Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All NOVATECH STUDIO All 4,169,893.00 31 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Gramsh (0810) NOVATECH STUDIO Gramsh 124,975 2012-05-29 2012-06-08 19221140012012 Sa paguar fat.nr.50.dt:06/05/2011,nr.69 dt:01/06/2011 Bashkia Gramsh 2114001
Bordi i Kullimit Tirane (3535) NOVATECH STUDIO Tirane 200,304 2012-08-27 2012-08-30 16210050792012 231 bordi kullimit supervizor,kontrate nr 249 dt 24.05.2012,fat nr 58 dt 23.08.2012,seri 86789790
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) NOVATECH STUDIO Tirane 245,400 2012-09-12 2012-09-14 81410040012012 1004001 602 ministria ekonomise.pagese eksperti kontrate 9692/11/12 dt 29.12.11, ft 45 dt 03.07.12
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) NOVATECH STUDIO Tirane 50,000 2012-09-25 2012-09-28 2751012001 2012 M.T.K.R.S sherbimi tjera, kontr 2727 dt 26.04.12, ft 35 dt 09.05.12
Bashkia Tirana (3535) NOVATECH STUDIO Tirane 34,393 2012-11-05 2012-11-13 85921010012012 Bashkia Tirane -lik kolaud palestra kontr 9914 dt 29.12.2010 proc verb dt 16.02.2011 fat 86789660 dt 08.07.2011
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) NOVATECH STUDIO Tirane 120,000 2012-11-19 2012-12-13 112210040012012 1004001 602 ministria ekonomise.pagese eksperti ft 72 dt 8.11.12 s05900605 kontr.6522/12, dt 11.7.12 kontr 6522/23 12.7.11
Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) NOVATECH STUDIO Shkoder 160,400 2012-11-19 2012-12-13 20010060772012 drej rajonit verior shkoder kontrate ne vazhdim likuj fat nr 05900603 07.11.2012
Bordi i Kullimit Vlore (3737) NOVATECH STUDIO Vlore 116,160 2012-11-27 2012-12-17 220 1005080 2012 SUPERVIZION I REHAB.TE PJESSHEM I INFRASTRUKTURES SE KULLIMIT E MBROJTJES NGA PERMB.NE K.MARKAT B.KULLIMIT 1005080
Drejtorite Rajonale Mirmbajtjes Rrugeve Shkoder (3333) NOVATECH STUDIO Shkoder 80,100 2012-04-24 2012-04-25 6410060772012 likuj fat nr 86789754 10.04.2012
Komuna Kuman (0909) NOVATECH STUDIO Fier 204,000 2013-04-25 2013-04-25 8024210012013 PAGESE PER MBIKQYRJE PUNIMESH NGA K/KUMAN FIER 2421001
Mini Bashkia 6 (3535) NOVATECH STUDIO Tirane 240,000 2013-05-10 2013-05-14 9621011402013 231-mini bashkia 6 mbikeqyrje urdher 112 dt 14.11.12 urdher lik 18 dt 06.05.13 kotn 1/3 dt 14.11.12 fat 57 dt 20.04.13 sr 05900687
Komuna Fshat Ballsh (0924) NOVATECH STUDIO Mallakaster 79,200 2013-05-24 2013-06-12 10026350012013 PAGESE PER NOVATECH STUDIO NGA KOMUNA QENDER MALLAKASTER
Bashkia Korce (1515) NOVATECH STUDIO Korce 49,000 2013-06-05 2013-06-14 25721220012013 MBIKQYRJE PUNIMESH FAT 84 V 2012 BASHKIA KORCE
Qarku Korce (1515) NOVATECH STUDIO Korçe 144,000 2013-10-11 2013-10-24 26720150012013 K QARKUT FAT 124 DT 3.07.2013 MBIKQYRJE PUNIMESH RR POLOSKE-PERPARIMAJ L.II
Bashkia Kamez (3535) NOVATECH STUDIO Tirane 240,000 2013-10-03 2013-10-24 41621660012013 Bashkia Kamez - Mbikqyres pun ruga Erzeni,Selishte ,28Nentori up 72 dt 13.02.2013 pv 07.03.2013 rap perf 07.03.2013 sit 24.05.2013/06.05.2013 njoft fit 114 dt 07.03.2013 kontr 183&156 dt 03.04.2013 fat 137 dt 02.10.2013/122 dt 03.02.2013/82
Bashkia Kamez (3535) NOVATECH STUDIO Tirane 60,000 2013-10-03 2013-10-24 41721660012013 Bashkia Kamez - Mbikqyres pun ruga Sofja up 78 dt 13.02.2013 pv 07.03.2013 rap perf 07.03.2013 sit 30.04.2013 njoft fit 119 dt 07.03.2013 kontr 167 dt 03.04.2013 fat 123 dt 03.07.2013
Bashkia Kamez (3535) NOVATECH STUDIO Tirane 72,000 2013-10-03 2013-10-24 41821660012013 Bashkia Kamez - Mbikqyres pun up 91 dt 21.02.2013 pv 13.03.2013 rap perf 13.03.2013 sit 03.05.2013 njoft fit 131 dt 13.03.2013 kontr 219 dt 04.04.2013 fat 84 dt 03.06.2013
Bashkia Kamez (3535) NOVATECH STUDIO Tirane 150,000 2013-10-22 2013-10-28 43021660012013 Bashkia Kamez - Mbikqyres ndert kopshti Zall Mner up 212 dt 19.09.2013 pv 01.11.2013 njoft kontr 224 dt 01.10.2012 vend 3 dt 01.11.2012 kontr 3/1 dt 01.11.2012 fat 85 dt 03.06.2013
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) NOVATECH STUDIO Tirane 45,765 2013-09-13 2013-10-21 705 10120012013 1012001 mtkrs,sherbim te ndryshme kontr 6840 dt 21.9.12,ft 94 dt 31.12.2012
Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) NOVATECH STUDIO Tirane 60,000 2013-10-28 2013-11-13 35710280012013 Prokuroria e Pergjithshme mbikqryrje punimesh up 24.4.13 k 30.4.13 f 2.10.13 s 09959167
Komuna Ishem (0707) NOVATECH STUDIO Durres 91,200 2013-11-21 2013-11-22 193.23720012013 TDO0707/KOM. ISHEM KOD 2372001/SUPERV.RIK.RRUGE E BRENDSHME
Mini Bashkia 6 (3535) NOVATECH STUDIO Tirane 66,000 2013-12-19 2013-12-20 27621011402013 mini bashkia 6 mbikeqyrje punimesh kont 645 dt 24.06.13 fat 151 dt 11.12.13 sr 009959182 up30 dt 08.05.13 pv 19.06.13 nkjoft fit 21.06.
Komuna Kashar (3535) NOVATECH STUDIO Tirane 42,483 2013-12-19 2013-12-20 37728090012013 KOM KASHAR kolaudim punime kont 13.04.11 pv kola 10.05.11 fat 153 dt 16.12.13 sr 09959185
Komuna Kashar (3535) NOVATECH STUDIO Tirane 29,595 2013-12-19 2013-12-20 37828090012013 KOM KASHAR kolaudim punime ndricim rruge kont 14.09.2012 pv kola 14.09.12 fat 139 dt 14.10.13 sr 09959168
Komuna Kashar (3535) NOVATECH STUDIO Tirane 13,219 2013-12-19 2013-12-20 37928090012013 KOM KASHAR kolaudim punime ndricim rruge kont 29.10.12 pvv kola 29.10.12 fat 140 dt 14.10.13 sr 09959170
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) NOVATECH STUDIO Tirane 335,494 2013-12-20 2013-12-23 108110040012013 602 ministria ekonomise.pagese eksperti ,kontr 4613/17 d14.5.13, 7458/3 dt 6.9.13 ft 147 d 6.12.13 s 09959178,fat 11 d 12/12/13 s 12759252
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) NOVATECH STUDIO Tirane 296,080 2013-12-23 2013-12-23 108010040012013 602 ministria ekonomise.pagese eksperti ,ft146 dt 6.12.13 s 09959176 kontr 4613/16 dt 14.5.13 nr 7458/23 dt 6.9.13
Mini Bashkia 6 (3535) NOVATECH STUDIO Tirane 169,275 2013-12-17 2013-12-18 26621011402013 mini bashkia 6 MBIKEQYJE KONT 1/3 DT 14.11.12 NE VAZHD FAT 150 DT 11.12.13 SR 009959181
Bashkia Kamez (3535) NOVATECH STUDIO Tirane 82,350 2013-12-18 2013-12-18 51921660012013 Bashkia Kamez Mbikqures pun rruga Baldushk up 91 dt 21.02.2013 pv 13.03.2013 rap perf 13.03.2013 njoft fit 130 dt 13.03.2013 kontr 279 dt 05.04.2013 fat 156 dt 16.12.2013
Bashkia Kamez (3535) NOVATECH STUDIO Tirane 168,000 2013-12-18 2013-12-18 52121660012013 Bashkia Kamez Mbikqures pun rruga Korabi up 82 dt 14.02.2013 pv 13.03.2013 rap perf 13.03.2013 sit 03.05.2013 sit 25.07.2013 njoft fit 127 dt 13.03.2013 kontr 271 dt 05.04.2013 fat 155 dt 16.12.2013 njoft fit 126 dt 13.03.2013 kontr 160 dt
Bashkia Tirana (3535) NOVATECH STUDIO Tirane 400,500 2013-12-16 2013-12-17 949 2101001 2013 Bashkia Tirane liknbikq punime cerdhe 30,kontr mbikqyrje 64/9 dt 09.10.2013,situac 02.06.2013,fat 09959164 dt 18.09.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >