Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALFA SH.A. All 390,018.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Dropull I Siperm (1111) ALFA SH.A. Gjirokaster 247,779 2012-04-09 2012-04-13 5224530012012 2453001 KOMUNA VRISERA PER PAGES KARBURANT FAT 0034269 DT 30.03.2012 FH 9 DT 30.03.2012
Komuna Dropull I Siperm (1111) ALFA SH.A. Gjirokaster 95,445 2012-05-02 2012-05-09 6524530012012 2453001 KOMUNA VRISERA PER PAGes SHTESE KONTRAT FAT 30.04.2012 NR SER 0034726 FH 11 DT 30.04.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALFA SH.A. Tirane 18,060 2012-11-20 2012-12-13 84510110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES BL.UJE PER PRITJE UP.5,20.03.2012,PV3,25.03.2012,PV4,25.03.2012,F0966626,27.036.2012,S0966626,FH9,27.03.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALFA SH.A. Tirane 19,092 2012-12-10 2012-12-26 88910110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES pritje up,26,23.11.2012,pv3,4,26.11.2012,f1094453,27.11.2012,s1094453
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALFA SH.A. Tirane 9,642 2013-11-21 2013-11-21 48110110012013 602 m.arsimit uje per pritje pvemergj 4,23.10.2013,f 1254246,23.10.2013,fh 74,29.11.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >