Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All Alfa Services shpk All 2,131,570.00 9 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) Alfa Services shpk Tirane 13,200 2012-03-13 2012-03-30 11610060542012 DPRR riparime printeri up 7 16.01.2012 fat 345 30.01.2012 pv 16.01.2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Alfa Services shpk Tirane 22,800 2012-05-15 2012-05-17 17010140012012 602 Ministria e Drejtesise bl karta cekimi Up.141/1 dt.09.04.12 pv 3&4 dt.17.04.12 fat.92 dt.17.04.12 fh.17 dt.17.04.12
Drejtoria e Bujqesise Elbasan (0808) Alfa Services shpk Elbasan 78,600 2012-10-04 2012-10-08 20110050082012 Blerje printera DRBU Elbasan
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Alfa Services shpk Tirane 1,202,160 2012-10-24 2012-10-29 35710030012012 1003001 602 KM pajisje aut per lidhje kont 3.8.12 k 6.9.12 f 6.9.12 s 03458226 fh 6.9.12
Aparati Ministrise se Financave (3535) Alfa Services shpk Tirane 304,080 2012-11-19 2012-12-13 79110100012012 231-MIN E FINANCES .bl printera up dt 23.4.2012, aut per lidhje kontr dt 3.8.2012, kontr dt 5.9.2012, ft seri 03458228 dt 5.9.2012, fh dt 5.9.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Alfa Services shpk Tirane 14,000 2012-11-23 2012-12-17 115110040012012 602 ministria ekonomise .shp rip fotokopje, urdher 121 dt 03.09.12, pv 09.09.12, ft 272 dt 04.09.12 ( 03458225)
Drejtoria e Arkivave Shtetit (3535) Alfa Services shpk Tirane 3,320 2013-03-21 2013-03-25 25510200012013 D ARKIVAVE SH PER B MATT TE NDRYSHME UR PR NR 28 DT 10.10.2012 PV3,4 DT 16.10.2012 FAT 326 SER. 01510579 DT 21,10.2012 FH NR 9 DT 13.3.2013
Drejtoria e Arkivave Shtetit (3535) Alfa Services shpk Tirane 13,700 2013-05-27 2013-06-12 39710200012013 10200001 D P ARKIVAVE BLERJE TONER UR PR. NR 37 DT 21.3.2013 PV 1.4.213 PV 21.3.2013 FAT NR 483 SER 07295536 DT 21.3.2013 FH NR 13 DT 26.3.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Alfa Services shpk Tirane 479,710 2013-06-05 2013-06-14 15810030012013 602,KM bl tonera ,fat.nr.257,dt 1.2.2013,s 07295505,fh.nr.9.dt 6.2.2013,UProk nr.355.dt.30.1.2013,kontr.nr.389,dt.1.2.2013,
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >