Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All NDRM.TRAJTIMIT STUDENVE NR.2 All 136,981,660.00 14 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDRM.TRAJTIMIT STUDENVE NR.2 Tirane 18,270,772 2012-02-21 2012-02-22 9210110012012 1011001 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SUBVENCION AUT 660/2 DT 20.02.2012 SHKR MINISTRIA E EKONOMISE 932/1 DT 14.02.2012 PARADHENIE
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDRM.TRAJTIMIT STUDENVE NR.2 Tirane 10,562,463 2012-04-09 2012-04-13 17910110012012 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SUBVENCION AUT 1641/1 DT 5.03.2012 SIT SHKURT 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDRM.TRAJTIMIT STUDENVE NR.2 Tirane 6,858,309 2012-05-17 2012-05-22 24710110012012 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SUBVENCION AUT 2441/5DT 10.05.2012 SHK.1391 DT4.04.2012 SIT mars 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDRM.TRAJTIMIT STUDENVE NR.2 Tirane 7,108,309 2012-06-13 2012-06-25 27910110012012 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES subvension aut.2799/3,28.05.2012,shkres 1372,04.05.2012,sit.prill2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDRM.TRAJTIMIT STUDENVE NR.2 Tirane 7,108,309 2012-08-02 2012-08-09 34010110012012 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES subvencion aut 4020 dt 9.07.2012 shkr.1434dt 6.07.2012 sit qershor 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDRM.TRAJTIMIT STUDENVE NR.2 Tirane 7,108,309 2012-09-20 2012-09-24 40810110012012 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SUBVENCION AUT,4977/1,20.09.2012,SHK 1481,06.09.2012,SIT GUSHT 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDRM.TRAJTIMIT STUDENVE NR.2 Tirane 7,108,309 2012-09-03 2012-09-04 38610110012012 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES subvencion aut.4771,27.08.2012,shkr 1458,31.07.2012,korrik2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDRM.TRAJTIMIT STUDENVE NR.2 Tirane 29,142,752 2013-02-08 2013-02-12 5110110012012 603 m.arsimit subvension .aut.683,07.02.2013,shk.286/1,24.01.2013janar shkurt 2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDRM.TRAJTIMIT STUDENVE NR.2 Tirane 7,285,688 2013-04-24 2013-04-25 16210110012012 603 m.arsimit subvension aut1901/1,22.4.2013,sit.mars2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDRM.TRAJTIMIT STUDENVE NR.2 Tirane 8,285,688 2013-05-22 2013-05-29 22410110012013 603 m.arsimit subvencion aut.2643/4,21.5.2013,situacion prill2013,shkres percj.1985,06.5.2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDRM.TRAJTIMIT STUDENVE NR.2 Tirane 8,152,458 2013-06-18 2013-07-31 24310110012012 602 m.arsimit SUBVENCION AUT 3036/1,17.6.2013,SHKR 2020,5.6.2013,SIT MAT2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDRM.TRAJTIMIT STUDENVE NR.2 Tirane 7,285,688 2013-08-07 2013-08-27 30710110012012 603 m.arsimit subvension aut3797,24.7.2013,sit.QERSHOR2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDRM.TRAJTIMIT STUDENVE NR.2 Tirane 6,418,918 2013-08-30 2013-09-24 34010110012013 603 m.arsimit subvencion aut4239,sit shp.Korrik 2013,
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDRM.TRAJTIMIT STUDENVE NR.2 Tirane 6,285,688 2013-09-26 2013-10-24 40110110012012 m.arsimit SUBVENCION AUT 4593/2 DT 20.09.2013 SHKR. 2097 DT 4.09.2013 SIT GUSHT 2013PAGA &SIG.
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >