Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALEKSANDRA / GJIROKASTER All 413,977.00 12 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e SHIK Gjirokaster (1111) ALEKSANDRA / GJIROKASTER Gjirokaster 14,964 2012-02-21 2012-02-21 1510180102012 SH I SH GJIROKASTER(1018010) PAGES MATER PASTRIMI FAT 8 DT 17.02.2012
Gjykata e Apelit Gjirokaster (1111) ALEKSANDRA / GJIROKASTER Gjirokaster 19,970 2012-04-03 2012-04-12 4610290042012 GJYKATE APELI GJIROKASTER(1029004) MATERIALE PASTRIMI
Dogana Gjirokaster (1111) ALEKSANDRA / GJIROKASTER Gjirokaster 75,960 2012-05-03 2012-05-09 4310100862012 1010086 DOGANA KAKAVIE PER PAGES FAT 43 DT 18.03.2012 NR SER 5549661 FH 17 DT 23.04.2012 UP 15
Komuna Qender (1111) ALEKSANDRA / GJIROKASTER Gjirokaster 44,870 2012-09-28 2012-10-04 11224450012012 KOM QENDER LIBOHOVE(2445001) MATERIALE PASTRIMI UP NR 28 DT 22.9.2012 FAT NR 44&45 DT 22.9.2012 NR SER 03655244&03655245 PV
Komuna Dropull I Siperm (1111) ALEKSANDRA / GJIROKASTER Gjirokaster 28,991 2012-10-22 2012-10-26 18224530012012 2453001 KOMUNA VRISERA PER PAGes MATER SHERBIME FAT 23 DT 22.05.2012 NR 96 FH 28 DT 17.10.2012
Dogana Gjirokaster (1111) ALEKSANDRA / GJIROKASTER Gjirokaster 67,500 2012-12-12 2012-12-27 15010100862012 1010086 DOGANA KAKAVIE PER LIK FAT 28 NR SER 03652078DT 5.12.2012
Gjykata e Apelit Gjirokaster (1111) ALEKSANDRA / GJIROKASTER Gjirokaster 22,002 2013-02-14 2013-02-18 24/110290042013 1029004 GJYKATE APELI GJIROKASTER MATERIALE PASTRIMI
Dogana Gjirokaster (1111) ALEKSANDRA / GJIROKASTER Gjirokaster 47,500 2013-03-15 2013-03-26 1410100862013 1010086 DOGANA KAKAVIE PER PAGES MATER PASTR FAT 6 DT 18.01.2013
Drejtoria e SHIK Gjirokaster (1111) ALEKSANDRA / GJIROKASTER Gjirokaster 9,999 2013-06-24 2013-08-05 5310180102013 1018010 SHISH GJIROKASTER SHPENZIME PER MATERIALE PASTRIMI , NR SERIAL 08201870
Komuna Dropull I Poshtem (1111) ALEKSANDRA / GJIROKASTER Gjirokaster 26,065 2013-07-02 2013-08-05 9924520012013 2452001 KOM DR POSHTEM MATERIALE PASTRIMI, UP NR 9,10, FATURA NR SERIAL 08201862,08201863
Drejtoria e SHIK Gjirokaster (1111) ALEKSANDRA / GJIROKASTER Gjirokaster 9,950 2013-07-04 2013-08-19 5610180102013 1018010 SHISH GJIROKASTER SHPENZIME PER MATERIALE NDRICIMI , NR SERIAL 6180845NR 36 DT 2.7.2013 UP NR 4 DT 2.7.2013 FORMUL 2&5
Komuna Dropull I Poshtem (1111) ALEKSANDRA / GJIROKASTER Gjirokaster 46,206 2013-11-11 2013-11-15 151424520012013 Komuna D.Poshtem 2452001 materiale pastrimi, up nr 14,15, fatura nr 7 dt 30/09/2013, seria 09749607
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >