Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All NATASHA VASKA All 571,104.00 17 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Zyres Admin.Buxh.Gjyqesor (3535) NATASHA VASKA Tirane 10,000 2012-04-05 2012-04-13 47 1029001 2012 602 Zyra e Administrimit Buxhetit Gjyqesor Tirane Riparime UP 8 dt 22.02.2012 pv 3/4 dt 23.02.2012 fat 19 dt 23.10.2012 seri 2214781
Biblioteka kombetare (3535) NATASHA VASKA Tirane 27,790 2012-08-24 2012-08-27 16510120252012 602 bibloteka bl brava dyersh up 44 dt 13.08.2012 pv 3+4 dt 13.08.2012 fat 25 dt 13.08.2012 sr 2214790 f 35 dt 13.8.2012
Biblioteka kombetare (3535) NATASHA VASKA Tirane 17,600 2013-05-06 2013-05-10 7510120252013 1012025 BIBLIOTEKA bl mat hidra up 9 dt 21.01.2013 pv 21.01.13 ft 12 dt 28.01.13 ser 2214794 fh 5 dt 28.01.131.01.13
Biblioteka kombetare (3535) NATASHA VASKA Tirane 10,260 2013-06-17 2013-06-21 11010120252013 BIBLIOTEKA 602 .bl spango up dt 4.6.2013, nj fit dt 11.6.2013, ft seri 09550251 dt 12.6.2013, fh dt 12.6.2013
Prefektura e qarkut Lezhe (2020) NATASHA VASKA Lezhe 14,280 2013-11-22 2013-11-27 19110160702013 PREFEKTURA LEZHE PAG FAT NR 23 DT 21.11.2013
Biblioteka Durres (0707) NATASHA VASKA Durres 19,824 2013-12-06 2013-12-09 9821070212013 2107021 BIBLIOTEKA BLERJE MATERIALE PASTRIMI
Drejtoria Rajonale e Qendres Levizese e Formimit Profesional Tirane (3535) NATASHA VASKA Tirane 15,348 2013-12-09 2013-12-09 108102501052013 1025105 Q R LEVIZEZE MAT PASTRIM. UR PR. NR 11 DT 25.11.20123 FAT NR 10 DT 5.12.213 SER. 09550263 FH NR 6 DT 5.12.2013 R PERF DT 3.12.2013
Biblioteka Durres (0707) NATASHA VASKA Durres 9,000 2013-12-11 2013-12-11 9921070212013 2107021 BIBLIOTEKA BLERJE MATERIALE PER NGROHJE
Komuna Xhafzotaj (0707) NATASHA VASKA Durres 102,836 2013-12-19 2013-12-23 286/123660012013 2366001 KOM XHAFZOTAJ BLERJE MATERIALE PASTRIMI
Komuna Xhafzotaj (0707) NATASHA VASKA Durres 97,842 2013-12-19 2013-12-23 28623660012013 2366001 KOM XHAFZOTAJ BLERJE MATERIALE PASTRIMI
Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NATASHA VASKA Tirane 11,760 2013-12-20 2013-12-23 50510180012013 1018001 SHISH BL MAT PER MIREMB OBJ NDERTIMORE URDH 519 DT 12.12.2013 PV 16.12.2013 FAT 21 DT 17.12.2013 FH 17.12.2013
Drejtoria Rajonale AKU Lezhe (2020) NATASHA VASKA Lezhe 34,440 2013-12-24 2013-12-26 10810051272013 AUTORIT USHQIMIT LEZHE LIK FAT.09550282 DT.19.12.2013
Drejtoria Rajonale AKU Tirane (3535) NATASHA VASKA Tirane 69,600 2013-12-17 2013-12-18 184 10051292013 Dega Rajon e AKU nuk hidhe me UB mater zyre, urdh prok nr 17 dt 05.12.2013,proc verb dt 09.12.2013,njof fit 11.12.2013,fat 09550269 dt 11.12.2013,fl hyr nr 13 dt 11.12.2013
Drejtoria Rajonale AKU Tirane (3535) NATASHA VASKA Tirane 41,868 2013-12-17 2013-12-18 18410051292013 Dega Rajon e AKU nuk hidhe me UB mater pastr urdh prok nr 16 dt 05.12.2013,proc verb dt 09.12.2013,njof fit 11.12.2013,fat 09550270 dt 11.12.2013,fl hyr nr 13 dt 11.12.2013
Qendra Kulturore e Femijeve Durres (0707) NATASHA VASKA Durres 46,680 2013-12-17 2013-12-18 5421070222013 2107022 TDO 0707/QENDRA KULTURORE E FEMIJEVE/KOD 2107022 / BL MATERIALE ELEKTRIKE
Aparati Qendror i SHIKUT (3535) NATASHA VASKA Tirane 23,040 2013-12-27 2013-12-30 51510180012013 1018001 shish urdh 529/5 dt 19.12.2013 pv 20.12.2013 fat 25 dt 20.12.2013 sr 09550287 fh 33 dt 20.12.2013
Qendra Kombetare e Edukimit ne Vazhdim (3535) NATASHA VASKA Tirane 18,936 2013-12-13 2013-12-17 8810139042013 602,QENDRA KOMBETARE E E DUKIMIT NE VAZHDIM,PASTRIM,UP 18 D 6/12/13,NJF 10/12/13,FAT 12 D 10/12/13 S 09550268,FH 9 D 10/12/13
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >