Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All MUSTAFA TOCILA All 1,134,871.00 7 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Kodovjak (0810) MUSTAFA TOCILA Gramsh 180,445 2012-03-27 2012-04-11 3524310012012 Sa paguar fat.nr.27dt:31/07/2011 Komuna Kodovjat
Komuna Kodovjak (0810) MUSTAFA TOCILA Gramsh 279,528 2012-09-27 2012-10-04 17724310012012 Sa paguar fat.nr.47,48 date:04.09.2012 Komuna Kodovjat
Komuna Kodovjak (0810) MUSTAFA TOCILA Gramsh 107,798 2012-09-27 2012-10-04 17624310012012 Sa paguar fat.nr.47,48 date:04.09.2012 Komuna Kodovjat
Komuna Kukur (0810) MUSTAFA TOCILA Gramsh 480,000 2012-11-20 2012-12-13 19424320012012 Sa paguar fat.nr.53 dt:12.11.2012 Komuna Kukur
Drejtoria e Pyjeve Gramsh (0810) MUSTAFA TOCILA Gramsh 26,000 2012-12-10 2012-12-24 23410260102012 Sa paguar faturen tuaj nga D.Sh Pyjore Gramsh
Nd-ja Komunale Banesa (0810) MUSTAFA TOCILA Gramsh 35,100 2013-03-25 2013-03-25 3421140082013 Sa paguar fat.nr.60 dt:03.12.2012 nga Komunale Banesa Gramsh
Drejtoria e Pyjeve Gramsh (0810) MUSTAFA TOCILA Gramsh 26,000 2013-12-11 2013-12-19 13810260102013 Sa paguar qera ambjentesh fatura nr.6 date 24.05.2013 nga Drejtoria Sherbimit Pyjore Gramsh
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >