Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All A R J E I L All 43,073,449.00 11 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Dajt (3535) A R J E I L Tirane 398,400 2012-02-22 2012-02-23 2928000012012 602 Kom.Dajt blerje materiale ,up.nr.4 dt.23.01.2012,pv. nr.3-4 dt.23.01.2012,fat. nr.30 dt.23.01.2012,fh.nr.6 dt.23.01.2012
Komuna Dajt (3535) A R J E I L Tirane 395,580 2012-03-08 2012-03-21 3728000012012 602 Kom.Dajt-Blerje materiale inerte up.nr.5 dt.28.01.2012 pv.nr.3 dhe 4 dt.28.01.2012 fat. nr.31 dt.28.01.2012 fh.nr.7 dt.28.01.2012
Komuna Kashar (3535) A R J E I L Tirane 2,044,418 2012-05-07 2012-05-11 10328090012012 231-KOM KASHAR GARANCI PUNIMESH URDHER LIK 42 DT 30.03.12 PV KLOA 19.03.11 PV PERG GARANC 27.03.12 KONT 24.01.11
Komuna Kashar (3535) A R J E I L Tirane 4,696,903 2012-11-05 2012-11-14 33428090012012 231-kom kashar sit perf kanalizime kont ene vazhd 1375/3 dt 02.07.12 pv 16.08.12 fat 722 dt 11.10.12 sr 05027222 pv kolaud 14.09.12
Komuna Shengjergj (3535) A R J E I L Tirane 96,000 2012-12-04 2012-12-17 15227990012012 602 Kom.Shengjergj-tuba, up.nr.42 dt.26.11.2012 pv.3 dt.30.11.2012, pv.4 dt.30.11.2012 fat.855 dt.30.11.2012 seria 06733155 fh.nr.17 dt.30.11.2012
Komuna Kashar (3535) A R J E I L Tirane 861,873 2012-12-08 2012-12-20 41328090012012 231-KOM KASHAR GARANCI URDHER 148 DT 06.12.12 KONT 23.05.11 SIT PV KOLAUDIM 10.07.1011 PV 11.09.12
Komuna Kashar (3535) A R J E I L Tirane 2,687,155 2012-12-08 2012-12-20 41128090012012 231-KOM KASHAR GARANCI KONT NE VAZHD 30.06.11 SIT PERF 07.08.11 PV KOLA 22.08.11 PV 10.09.2012
Komuna Kashar (3535) A R J E I L Tirane 259,712 2012-12-08 2012-12-20 41228090012012 231-KOM KASHAR GARANCI URDHER 148 DT 06.12.12 KONT 23.05.11 SIT PV KOLAUDIM 10.07.1011 PV 11.09.12
Komuna Kashar (3535) A R J E I L Tirane 1,313,593 2012-12-08 2012-12-20 41428090012012 231-KOM KASHAR GARANCI KONT 13.05.11 SIT PERF URDHER 150 DT 06.12.12 PV KOLAUDIM 20.07.2011 PV 03.10.12
Komuna Kashar (3535) A R J E I L Tirane 23,319,815 2012-08-17 2012-08-21 24828090012012 231-KOM KASHAR SIT 1 SISTEM ME CAKULL KOTN 1375/3 DT 02.07.12 PV 13.08.12 FAT 508 DT 13.08.12 SR 04022608 UP 18 DT 28.06.12.2012 FAT 508 DT 13.08.12 SR 04022608 PV 13.08.2012
Bashkia Kamez (3535) A R J E I L Tirane 7,000,000 2013-05-24 2013-06-12 209 2166001 2013 Bashkia Kamez - Ndert Kuz up 346 dt 09.05.2013 njoft kontr 349 dt 13.05.2013 kontr 348 dt 13.05.2013 sit 1 dt 23.05.2013 fat 982 dt 23.05.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >