Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All A R J A N I All 861,760.00 7 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Qendra Ekonomike Kultures (0909) A R J A N I Fier 30,000 2012-05-14 2012-05-16 5821110042012 LIKUJDIM FATURE D A K FIER 2111004
Qendra Ekonomike Kultures (0909) A R J A N I Fier 250,000 2012-11-26 2012-12-17 20621110042012 LIKUJDIM FATURE D A K FIER 2111004
Qendra Ekonomike Kultures (0909) A R J A N I Fier 155,000 2012-11-26 2012-12-17 20221110042012 LIKUJDIM FATURE D A K FIER 2111004
Qendra Ekonomike Kultures (0909) A R J A N I Fier 33,000 2012-04-25 2012-04-25 4021110042012 LIKUJDIM FATURE D A K FIER 2111004
Bashkia Fier (0909) A R J A N I Fier 151,600 2013-06-27 2013-08-05 16321110012013 LIKUJDIM FATURE BASHKIA FIER 2111001
Komuna Dermenas (0909) A R J A N I Fier 213,360 2013-07-05 2013-08-20 12224120012013 TRANSPORT PER Z.A.Z. 59 K/DERMENAS FIER 2412001
Komuna Dermenas (0909) A R J A N I Fier 28,800 2013-07-05 2013-08-20 12324120012013 TRANSPORT PER Z.A.Z. 59 K/DERMENAS FIER 2412001
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >