Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All MILI FAR All 4,296,532.00 17 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
IPQP Tirane (3535) MILI FAR Tirane 105,622 2012-03-15 2012-04-02 1310160052012 602-Insti.Perg.Qenv ilace,up nr 5 dt 07.03.2012,pv dt 09.03.2012,fat nr 103 dt 09.03.2012,seri 01303847,fh nr 2 dt 09.03.20122.2012
IPQP Tirane (3535) MILI FAR Tirane 36,005 2012-05-23 2012-06-06 26101600520121 602-Insti.Perg.Qenv medikamente up 8 23.04.2012 pv 3,4 23.04.2012 fat 181 23.04.2012 fh 2 23.04.2012
Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) MILI FAR Tirane 112,978 2012-08-10 2012-08-17 16521011462012 nd/nr 1 punetore lik medikamente urdh prok nr 36 dt 21.03.2012 proc verb dt 26.03.2012 fat 127 dt 27.03.2012 seri 01303771 fl hyr nr 34 dt 26.03.2012
Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) MILI FAR Tirane 22,440 2012-08-10 2012-08-17 16721011462012 nd/nr 1 punetore lik medikamente urdh prok nr 85 dt 31.07.2012 proc verb dt 03.08.2012 fat 974 dt 03.08.2012 seri 04045774 fl hyr nr 95 dt 03.08.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) MILI FAR Tirane 1,107,089 2012-10-05 2012-10-08 31810050012012 1005001 min.bujqesise bl vaksina kontr nr 2706/1 dt 15.06.2012 fat nr 454 dt 27.09.2012 sr 05043554 fh nr 55 dt 27.09.2012 pv i marjes dorzim dt 19.09.2012
Instituti shendetit publik Tirane (3535) MILI FAR Tirane 20,130 2012-10-12 2012-10-17 4201013048 2012 1013048 602 ISHP mat mjeks up 109 dt 30.08.12 pv 17.09.12 ft 441 dt 17.09.12 ser 04045691 fh 8/1 dt 17.09.12
Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) MILI FAR Tirane 114,890 2012-11-09 2012-11-30 21021011462012 nd/nr 1 punetore lik medikamente shiringa urdh prok nr 62 dt 16.05.2012 proc verb dt 21.05.2012 fat 1236 dt 21.05.2012 seri 02668383 fl hyrje nr 60 dt 21.05.2012
Universiteti Bujqesor (3535) MILI FAR Tirane 228,920 2012-04-20 2012-04-25 11210110412012 602 Univ. Bujq.bl ilace EDE up 329 dt8.12.2011 pv 12.12.11 ft 612 614 615 dt 12.12.11 s 00665862 66586 0066865 fh 183 dt 30.12.2011
Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) MILI FAR Tirane 115,930 2012-04-20 2012-04-25 8621011462012 Nd/nr 1 punetore lik pmedikamente urdh prok nr 11 dt 25.01.20112 proc verb dt 01.02.2012 fat 50 dt 01.02.2012 seri 00665943 fl hyrje nr 11 dt 01.02.2012
IPQP Tirane (3535) MILI FAR Tirane 131,945 2013-04-26 2013-04-26 2710160052013 Inst.Perg.Qenve te Policise medikamente up 3/1 27.03.2013 pv 28.03.2013 fat 148 ,151 02.04.2013 fh 2,3 02.04.2013
Drejtoria e Bujqesise Kukes (1818) MILI FAR Kukes 217,800 2013-05-20 2013-05-23 6910050182013 1005018 Drejtoria Bujqesise Kukes Blerje vaksina terbimi fatura Nr 212 dt 14.05.2013 mars 2013
Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) MILI FAR Tirane 96,480 2013-05-27 2013-06-12 111 2101146 2013 Nd Punt nr 1 mater urdh prok nr 110 dt 01.10.2012 proc verb dt 02.10.2012 fat 464 dt 02.10.2012 seri 05043564 fl hyr nr 115 dt 02.10.2012 dt
IPQP Tirane (3535) MILI FAR Tirane 109,835 2013-08-09 2013-10-17 5910160052013 Inst.Perg.Qenve te Policise medikamente up 111 dt 15.07.13, pv 16.07.13, klasifikim pesrfund , fat tat 330/329 dt 18.07.13, seri 0952, fh 4 dt 18.07.2013
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) MILI FAR Tirane 1,619,838 2013-08-15 2013-10-17 22210050012013MK 602 MBUMK biopreparate veterinare UP 57 dt 1.3.13,njoft fitusi 1443/2 dt 15.5.13,APP 20.5.13,kontr 1878/2 dt 20.5.13,PV marrje ne dorezim 10.7.13,fat 0317 dt 10.7.13 ser 09527485,fh 18 dt 10.7.13
IPQP Tirane (3535) MILI FAR Tirane 108,350 2013-11-20 2013-11-21 9910160052013 Inst.Perg.Qenve te Policise medikamente up 32 31.10.2013 pv 01.11.2013 fat 521 07.11.2013 fh 06 07.11.2013
IPQP Tirane (3535) MILI FAR Tirane 30,580 2013-12-24 2013-12-26 12110160052013 Inst.Perg.Qenve te Policise medikamente mjeksore up 41 16.12.2013 pv 20.12.2013 fat 594 20.12.2013 fh 7 20.12.2013
Universiteti Bujqesor (3535) MILI FAR Tirane 117,700 2013-12-16 2013-12-17 41310110412013 Univ.Bujqesor bl barna up 86 dt 25.7.13 vl perf. 26.07.13 ft 440 dt 27.9.13 s 11212359 ft 442 dt 27.9.13 s 112123361 fh 67 dt 27.09.13 fh 67/1 dt 27.9.13 dt 14.10.13
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >