Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All MEROLLI OIL All 31,454,315.00 89 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Pogradec (1529) MEROLLI OIL Pogradec 500,000 2012-02-13 2012-02-21 2021360012012 LIK NGA QENDRA ARSIMORE E BASHKISE 2136001PER FAT= 37 DT 30.01.2012
Sp. Pogradec (1529) MEROLLI OIL Pogradec 953,290 2012-02-14 2012-02-21 4110130822012 LIK NGA SPITALI 1013082 fat.85785971 dt.05.12.2011
Bashkia Erseke (1514) MEROLLI OIL Kolonje 1,504,471 2012-02-21 2012-02-22 24/121200012012 2120001 BASHKIA ERSEKE SHPENZ PER NGROHJE DHE SHPENZ PER KARBURAT LIK I FAT 508,613 DT 18.10.2011,21.12.2011 ME FH NR 160,208 DT 21.10.2011,26.12.2012 DHE LIK PJESOR I FAT NR 496 DT 09.10.2011 ME FH NR 161 DT 21.10.2011
Bashkia Maliq (1515) MEROLLI OIL Korçe 276,330 2012-02-21 2012-02-23 3221680012012 BLERJE GGAZOIL PER NGROHJE BASHKIA MALIQ KORCE
Sp. Pogradec (1529) MEROLLI OIL Pogradec 582,000 2012-03-05 2012-03-20 4810130822012 LIK NGA SPITALI 1013082PER FAT= 85785922 DT 31.10.2011 KON PLANIFIKUAR
Bashkia Pogradec (1529) MEROLLI OIL Pogradec 500,000 2012-06-26 2012-07-13 6321360012012 2136001 QENDRA ARSIMORE E BASHKISE POGRADEC FAT= 37 DT 30.01.2012,FAT=55 DT 07.02.2012
Komuna Voskop (1515) MEROLLI OIL Korçe 1,999,906 2012-03-23 2012-04-10 6925060012012 BLERJE KARBURANT KOMUNA VOSKOP KORCE
Sp. Pogradec (1529) MEROLLI OIL Pogradec 837,060 2012-03-27 2012-04-11 8810130822012 SPITALI POGRADEC LIK. FATURA 96 DATE 15.11.2011
Komuna Libonik (1515) MEROLLI OIL Korçe 377,026 2012-04-25 2012-04-26 12925020012012 BLERJE KARBURANTI FAT.132 KOMUNA LIBONIK 2502001
Bashkia Erseke (1514) MEROLLI OIL Kolonje 56,144 2012-04-11 2012-04-19 86/121200012012 2120001 BASHKIA ERSEKE SHPENZ SHERBIME PER NGROHJE LIK I FAT NR 74,92 DT 20.02.2012 ,29.02.2012 ME UP NR 3 DT 05.01.2012 ME FH NR 31,47 DT 20.02.2012,29.02.2012
Bashkia Erseke (1514) MEROLLI OIL Kolonje 180,940 2012-04-11 2012-04-19 8621200012012 2120001 BASHKIA ERSEKE SHPENZ PER KARBURANT DHE SHERBIME PER NGROHJE LIK I FAT NR 74,92 DT 20.02.2012 ,29.02.2012 ME UP NR 3 DT 05.01.2012 ME FH NR 31,47 DT 20.02.2012,29.02.2012
Sp. Pogradec (1529) MEROLLI OIL Pogradec 1,185,087 2012-05-07 2012-05-11 13410130822012 LIK NGA SPITALI 1013082 PER BLERJE SOLAR FAT=00926524 DT 20.12.2011,00496051 DT 23.01.2012,00029967 DT 10.11.2011,88749085 DT 10.10.2011
Komuna Vreshtas (1515) MEROLLI OIL Korçe 649,991 2012-05-16 2012-05-21 10525010012012 BLERJE KARBURANT SIPAS TENDERIT KOMUNA VRESHTAS KORCE
Komuna Liqenas (1515) MEROLLI OIL Korçe 179,982 2012-05-25 2012-06-07 6824990012012 KARBURANT FAT.19 KOMUNA LIQENAS
Komuna Liqenas (1515) MEROLLI OIL Korçe 230,674 2012-05-25 2012-06-07 6924990012012 KARBURANT FAT.194 KOMUNA LIQENAS
Sp. Pogradec (1529) MEROLLI OIL Pogradec 474,910 2012-06-11 2012-06-21 17310130822012 1013082 SPITALI POGRADEC LIK. FAT. 00496029 DATE 08.01.2012
Bashkia Maliq (1515) MEROLLI OIL Korçe 261,793 2012-06-18 2012-06-29 11521680012012 BLERJE KARBURANTI VITI 2011 BASHKIA MALIQ KORCE
Bashkia Maliq (1515) MEROLLI OIL Korçe 110,532 2012-06-18 2012-06-29 11521680012012 BLERJE KARBURANTI VITI 2012 BASHKIA MALIQ KORCE
Bashkia Erseke (1514) MEROLLI OIL Kolonje 339,439 2012-08-14 2012-08-17 19121200012012 2120001 BASHKIA ERSEKE SHPENZ PER KARBURANT LIK I FAT NR 110,137,180,244 DT 14.3.12/31.3.12/7.5.12/19.6.12 ME KONTRATE NR 1/1 DT 18.04.2012 ME FH NR 60,64/1,92,123 DT 26.3.12/22.4.12/7.5.12/20.6.12
Shtepia e Foshnjes Korce (1515) MEROLLI OIL Korçe 399,875 2012-08-10 2012-08-17 6721220152012 BLERJE KARBURANT FAT.20 SHTEPIA E FOSHNJES KORCE 2122015
Komuna Libonik (1515) MEROLLI OIL Korçe 119,965 2012-08-21 2012-08-22 26125020012012 BLERJE KARBURANTI FAT.314 KOMUNA LIBONIK 2502001
Klubi I Sportit (1514) MEROLLI OIL Kolonje 93,600 2012-08-21 2012-08-22 7321200032012 2120003 SPORTI KOLONJE SHPENZ PER KARBURANT DHE VAJ LIK I FAT NR 88 DT 29.02.2012,FH NR 15 DT 29.02.2012,UP NR 11 DT 12.01.2012
Bordi i Kullimit Korce (1515) MEROLLI OIL Korçe 2,161,598 2012-09-04 2012-09-10 15610050722012 KARBURANT FAT.338 BORDI I KULLIMIT KORCE
Komuna Liqenas (1515) MEROLLI OIL Korçe 399,987 2012-09-07 2012-09-12 12624990012012 KARBURANT FAT.325 KOMUNA LIQENAS
Komuna Libonik (1515) MEROLLI OIL Korçe 119,960 2012-09-13 2012-09-17 28525020012012 BLERJE KARBURANTI FAT.360 KOMUNA LIBONIK 2502001
Gjykata e rrethit Korce (1515) MEROLLI OIL Korçe 299,573 2012-09-21 2012-09-25 20210290232012 BLERJE KARBURANTI SIPAS GRAFIKUT GJYKATA E RRETHIT KORCE
Shtepia e Foshnjes Korce (1515) MEROLLI OIL Korçe 80,000 2012-09-26 2012-10-03 8921220152012 NAFTE PER NGROHJE FAT.76 SHTEPIJA E FOSHNJES KORCE 2122015
Gjykata e rrethit Korce (1515) MEROLLI OIL Korçe 300,066 2012-10-23 2012-10-26 21910290232012 PAGESE KARBURANTI SIPAS TENDERIT DAT 25.04.2012 NR FAT 433 DAT 18.10.2012 GJYKATA E RRETHIT KORCE
Komuna Liqenas (1515) MEROLLI OIL Korçe 57,039 2012-11-07 2012-11-21 15224990012012 KARBURANT FAT.412 KOMUNA LIQENAS
Bashkia Maliq (1515) MEROLLI OIL Korçe 748,919 2012-11-16 2012-12-13 18821680012012 BLERJE KARBURANT PER MJETIN DHE PER NGROHJE BASHKIA MALIQ KORCE
Komuna Lekas (1515) MEROLLI OIL Korçe 200,000 2012-11-21 2012-12-17 15024970012012 BLERJE NAFTE FAT 470 K LEKAS
Bashkia Maliq (1515) MEROLLI OIL Korçe 277,841 2012-11-23 2012-12-17 19521680012012 BLERJE KARBURANT PER NGROHJE BASHKIA MALIQ KORCE
Bashkia Maliq (1515) MEROLLI OIL Korçe 55,926 2012-11-27 2012-12-17 19721680012012 BLERJE KARBURANT NENTOR BASHKIA MALIQ KORCE
Bashkia Bilisht (1505) MEROLLI OIL Devoll 500,000 2012-12-10 2012-12-26 31721050012012 BASHKIA PER MEROLLI PER KARBURANT
Bashkia Erseke (1514) MEROLLI OIL Kolonje 1,849,588 2012-12-10 2012-12-26 28421200012012 2120001 bashkia erseke shpenz per sherbim per ngrohje lik i fat nr 193 dt 12.05.2012.fh nr 95 dt 14.05.2012,kontrate nr 1 dt 18.04.2012
Komuna Liqenas (1515) MEROLLI OIL Korçe 32,287 2012-12-10 2012-12-26 16824990012012 KARBURANT FAT.495 KOMUNA LIQENAS
Bashkia Erseke (1514) MEROLLI OIL Kolonje 100,000 2012-12-11 2012-12-27 28521200012012 2120001 bashkia erseke shpenz per sherbim per ngrohje lik i fat nr 193 dt 12.05.2012,fh nr 95 dt 14.05.2012,kontrate nr 1 dt 18.04.2012
Bashkia Erseke (1514) MEROLLI OIL Kolonje 170,913 2012-12-18 2012-12-27 30921200012012 2120001 bashkia erseke shpenz per karburant lik i fat nr 130,141,160,161,188 dt 28/6,9/8,28/9,,29/10 me fh nr 257,324,385,361,444 dt 28/6,9/8,15/9,1/9,29/10 kontrate nr 1/1 dt 18.04.2012
Gjykata e rrethit Korce (1515) MEROLLI OIL Korçe 299,991 2012-08-23 2012-08-28 18310290232012 PAGESE KARBURANT PER KALDAJEN GJYKATA E RRETHIT KORCE
Komuna Libonik (1515) MEROLLI OIL Korçe 260,308 2012-06-06 2012-06-11 17425020012012 BLERJE KARBURANTI FAT.195 KOMUNA LIBONIK 2502001