Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All MENI All 15,587,064.00 59 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) MENI Tirane 167,645 2012-04-06 2012-04-13 8610280012012 602 Prokuroria e Pergjithsh.5% GARANCI,RIK TARAC GOD E GARAZH KONTR VAZH 3497/1 D 17/9/10,SHKRES 60 D 15/12/11
Gjykata Kushtetuese (3535) MENI Tirane 230,007 2012-09-04 2012-09-11 1771300012012 602 GJYKATA KUSHTETUSE .RIP. GRILA UP 54 DT 25.05.2012 PV DT 29.05.2012 FAT 63 DT 3.9.2012 SERI 88574418
Akademia e Fiskultures (3535) MENI Tirane 50,934 2012-09-03 2012-09-04 19910110482012 Akademia sporteve GARANCI PUNIMESH URDH .460/2 URDH 460/1 DT 29.8.2012 KONT 387/4 DT 28.7.2011 AKT KOLAUDIM DT 4.10.2011 FAT 45 DT 21.09.2011 SERI 68535097 CERT GARANCI 29.08.2012
Universiteti Politeknik (3535) MENI Tirane 2,327,796 2012-10-17 2012-10-22 144710110402012 602 Up INXH. NDERTIMI VENDOSJE PAJISJE LABORATORI UP NR 6 DT 17.06.2012 PV DT 25.05.2012 NJ.FIT.11.06.2012 KONTRATE NR6/10 DT 18.06.2012 FAT 62 DT 1.08.2012 SERI 88571117 PV.MARRJ DOREZIM 18.07.2012 FH DT 18.08.2012
Gjykata e rrethit TIrane (3535) MENI Tirane 99,234 2012-10-23 2012-10-26 16610290112012 466 Gjykata e Rrethit Gjyqesor Tirane 5% garancipunimesh kontr nr 12/22 dt 26.08.2011
Dega e rezervave Tirane (3535) MENI Tirane 79,574 2012-11-13 2012-12-04 8310160922012 DEGA E REZERVAVE TIRANE 5% garanci punimesh sh 9.11.2012
Dega e rezervave Tirane (3535) MENI Tirane 79,574 2012-11-13 2012-12-07 8310160922012 DEGA E REZERVAVE TIRANE 5% garanci punimesh sh 9.11.2012
Komisioni i Prokurimit Publik (3535) MENI Tirane 30,043 2013-03-13 2013-03-18 6210870102013 KOMISIONI PROK PUBLIK KTHIM TE ARDH OP EKONOMIK UB 282 DT 19.11.2012 VEND KPP 1131/4 DT 8.11.2012 UB 10 DT 25.01.2013 VEND 1346/3 DT 15.01.2013
Komuna Paper (0808) MENI Elbasan 600,000 2013-03-21 2013-03-25 5223940012013 Kom Paper lulishte
Komuna Paper (0808) MENI Elbasan 244,688 2013-04-18 2013-04-19 7623940012013 Kom Paper ndertim lulishte
QFM Teknike Tirane (3535) MENI Tirane 235,380 2013-05-06 2013-05-10 6710160562013 Qend.Furn.Mat.Teknik mirmbajtje ndertese up 4 05.04.2013 pv 19.04.2013 raport 17.04.2013 fat 77 03.05.2013
Universiteti Politeknik (3535) MENI Tirane 1,663,290 2013-06-17 2013-06-21 81410110402013 Universiteti politeknik TIRANE RIKOSTRUKSION UP 23 DT 10.12.2012NJ FIT 25.02.2013 KONTRATE 21.03.2013 PROT 23/10 SIT 4.05.2013 PV MARRJES NE DOREZIM 4.05.2013 FAT 79 DT 27.05.2013 SERI 88574434
Drejtoria e Sherbimeve Qeveritare (3535) MENI Tirane 791,634 2013-06-18 2013-07-12 1410870022013 DREJTORI E SHERB QEVERITare RIK VILA DHERMI FAT 82 DT 3.06.2013 SR 88574437 KONTR VD 387 DT 3.05.2013 UP 35 DT 1.04.2013
Komuna Paper (0808) MENI Elbasan 1,008,913 2013-07-02 2013-08-05 11823940012013 Kom Paper ndertim lulishte
Drejtoria e Bujqesise Elbasan (0808) MENI Elbasan 330,305 2013-06-26 2013-08-05 12910050082013 Mirmbajtje DRBU Elbasan
Aparati Qendror INSTAT (3535) MENI Tirane 248,993 2013-06-24 2013-08-05 374 1050001 2013 Instat - Sherb miremb amjentet epunes ftese of 02.05.2013 up 19 dt 02.05.2013 pv 05.04.2013 fat 80 dt 17.05.2013
Komuna Fushe Kuqe (2019) MENI Lac 326,280 2013-06-25 2013-08-05 9525620012013 KOMUNA FUSH KUQE UP NR 7 DT 28.05.2013 PV DT 13.06.2013 FD NR 84 DT 17.06.2013 NR SERIE 88574439
Shkolla e Magjistratures (3535) MENI Tirane 30,000 2013-07-11 2013-09-26 29310550012012 SHKOLLA E MAGISTRATURES sherbim rrjeti pv 4 dt 10.07.2013 fat 88 dt 10.07.2013 seri 88574443
Universiteti Politeknik (3535) MENI Tirane 307,952 2013-07-12 2013-10-02 108610110402013 Universiteti politeknik TIRANE RIKOSTRUKSION LABORATORI UP 9 DT 17.06.2013 KONTRATE SHTESE 9/1 DT 17.06.2013 NJ. APP 17.06.2013 PPV. MARRJES NE DOREZ. 3.07.2013 SIT. 3.07.2013 FAT 86 DT 3.07.2013 SERI 88574441 MBAJT 5%
Komuna Luz I Vogel (3513) MENI Kavaje 866,655 2013-08-06 2013-10-17 11424710012013 KOMUNA LUZ LIKUJDIM FAT 87 DT 1.7.2013 PER RIKONSTRUKSION ZYRE KOMUNE
Q.SH.A.M.T. Tirane (3535) MENI Tirane 1,302,000 2013-08-22 2013-10-17 11610160072013 231-Qend.Sherb.Admins.Mjet.Trans pajisje,up nr 111 dt 17.05.2013,njoftim nr 162/1 dt 27.06.2013,kontrate nr 194 dt 10.07.2013,fat nr serie 8857447 dt 14.08.2013,fh nr 5 dt 14.08.2013
Dega e rezervave Durres (0707) MENI Durres 12,600 2013-09-09 2013-10-17 9310160932013 1016093 DR.RAJONALE E REZERVAVE MATERALE SHTETRORE MIRMBAJTJE OBJEKTIVE NDERTIMORE
Gjykata e rrethit Shkoder (3333) MENI Shkoder 90,000 2013-09-20 2013-10-22 15810290372013 1029037 GJYKATA E RRETHIT SHKODER FATURE NR 10801452 DATE 9.09.2013
Sherbimi mjeko ligjor (3535) MENI Tirane 24,000 2013-09-23 2013-10-23 13910140442013 MJEKSIA LIGJORE mat ndricimi up nr 31 dt 6/9/2013 ftes/ofert 6/9/2013 fit 7/9/2013 fat 12/9/2013 seri 10801453 fh dt 12/9/2013
Drejtoria Rajonale AKU Shkoder (3333) MENI Shkoder 27,520 2013-10-11 2013-10-24 10510051282013 AKU SHKODER FAT 10801463 DT 02.10.2013
Universiteti Politeknik (3535) MENI Tirane 122,516 2013-09-25 2013-10-24 135710110402013 Universiteti politeknik TIRANE 5% garanci punimesh urdh 984 dt 3.09.2013 kontare 6/10 dt 18.06.2012
Prokuroria e rrethit TIrane (3535) MENI Tirane 204,216 2013-09-27 2013-10-24 14510280022013 1028002 Prokuroria e rrethit Tirane sh godine up 2.9.13 njf 4.9.13 f 18.9.13 s 10801456 sit 18.9.13
Laboratori i barnave (3535) MENI Tirane 103,200 2013-10-09 2013-10-24 16310130562013 602,QENDRA KOMBETARE KONTROLLIT BARNAVE,MIRMBAJTJE,UP 14 D 16/8/13,FT OF 2342/1 D 16/8/13,NJF 16/8/13,FAT 95 D 30/8/13 S 88574450
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1515) MENI Korçe 77,917 2013-10-03 2013-10-24 17521220062013 NDERMARJA E SHERBIMEVE PUBLIKE BLERJE MATERJALE UPA FAT NR 11 DAT 30.09.2013
Teatri Operas dhe Baletit (3535) MENI Tirane 19,188 2013-10-18 2013-10-24 19610120242013 1012024,TOB, materiale premiere, up 108 dt 03.10.2013, ft 18 dt 11.10.2013, seri 10801468 njoftim fituesi 09.10.2013, fh 69 dt 11.10.2013
Dega e Kujdesit Paresor Durres (0707) MENI Durres 477,373 2013-10-21 2013-10-25 17110130052013 TDO 0707 DR.SHENDETIT PARESOR 1013005 LIK RIK.MAGAZINAVE D.R.SHEND.PUBLIK
Sp. Lac (2019) MENI Laç 38,278 2013-10-22 2013-10-28 18510130752013 KOD INST 1013034 SPITALI LAC PAGUAR MATERIALE ELKTRIKE UPN R 26/2 DT 17.09.13 FT NHR 10801464 DT 02.10.2013 FH NR 8 DT 03.10.13 PV MARRJE NE DOREZIM DT 03.10.2013
Sp. Lac (2019) MENI Laç 116,797 2013-10-22 2013-10-28 18710130752013 KOD INST 1013075 SPITALI LAC PAGUAR MATERIALE HIDRAULIKE UP NR 22/2 DT 17.09.13 FT NR 108014165 DT 02.10.2013 FH NR 9 DT 03.10.2013
Qendra e realizimit te veprave te artit (3535) MENI Tirane 62,400 2013-10-22 2013-10-28 5910120132013 QRVA mat pastrim monumentesh up 10 dt 4.09.13 njapp 11.10.13 ft 18 dt 21.10.13 ser 10801470 fh 7 dt 21.10.13
Shkolla e Magjistratures (3535) MENI Tirane 1,082,790 2013-10-25 2013-11-12 35510550012013 SHKOLLA E MAGISTRATURES PUNIME RRJETI ELEKTRIK UP 209 DT 4.04.2013 PV 25.04.2013 NJ. FIT 6.05.2013 KONTRATE 361 DT 6.06.2013FAT 9 DT 26.09.2013 SERI 10801459 SIT 26.09.2013 AKT KOLAUDIMI 10.10.2013
IPQP Tirane (3535) MENI Tirane 15,637 2013-11-04 2013-11-14 8910160052013 Inst.Perg.Qenve te Policise materiale ndertimi up 24 01.10.2013 pv 3.10.2013 fat 17 07.10.2013 fh 11 07.10.2013
Komisioni i Prokurimit Publik (3535) MENI Tirane 7,980 2013-11-05 2013-11-15 34310870102013 KOM PROK PUBLIK KTHIM TE ARDH OP EK UB 311 DT 7.10.2013 VEND KPP 995/4 DT 25.09.2013
Gjykata e rrethit Lac (2019) MENI Laç 45,360 2013-11-06 2013-11-15 9710290262013 GJYKATA KURBIN MIREMBAJTJE ELEKTRIKE FT NR 19 NR SER 10801469 DT 18.10.2013 UP NR 17 DT 11.10.2013 FTESE PER OFERTE DT 14.10.2013 AKT MARRJE NE DOREZIM DT 18.10.2013
Prokuroria e rrethit Fier (0909) MENI Fier 47,760 2013-11-13 2013-11-15 19710280082013 Pagese nga Prokuroria Fier
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) MENI Kruje 95,946 2013-11-18 2013-11-19 267100511122013 SA LIK FAT NR 26 D 12.11.2013 NGA QTTB F KRUJE