Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All MELA. All 34,718,944.00 19 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Paskuqan (3535) MELA. Tirane 2,450,000 2012-05-23 2012-06-06 8428070012012 KOM PASKUQAN SISTEMIM ASFALTIM RRUGA B.K.KUQE UP 13 DT 22.09.2009 KONTR VAZHD 13 DT 25.11.2009 SIT 8 DT 11.12.2009 FAT PJESORE 120 DT 28.12.2010 PV MAR DOREZ 27.12.2010 PV KOL 25.12.2009
Universiteti Politeknik (3535) MELA. Tirane 477,600 2012-06-19 2012-06-29 8781010110402012 1011040 602 UP REKTORATI MATER. ELEKTRIKE UP NR 48 DT 30.05.2012 PV DT 14.06.2012 FAT 152,153 DT 14.06.2012 SERI 069300952,69300953 FH 27 DT 14.06.2012
Universiteti Politeknik (3535) MELA. Tirane 129,600 2012-07-26 2012-08-03 111810110402012 602 Up rektorati sh up 2.7.12 pv 2.7.12 f 23.7.12 s 69300957
Komuna Bushtrice (1818) MELA. Kukes 1,739,523 2012-09-25 2012-09-28 9325480012012 situac perf shkolla9-vjeçare Vile ft 160dt 24.09.2012 Seri 69300961 Bushtrice Kukes
Komuna Paskuqan (3535) MELA. Tirane 2,285,800 2012-10-12 2012-10-17 18328070012012 231 Kom.Paskuqan- sit. rruga B.K kuqe-varreza, kont.ne vazhdim nr.13 dt.25.11.08 lik sit.pjesor nr.8 dt.11.12.2009 fat.120 dt.28.12.2010 kont.shtese 1952 dt.08.07.09 pv.marrje dorezim dt.27.12.10 pv.kolaudimi dt.25.12.2009
Komuna Paskuqan (3535) MELA. Tirane 652,160 2012-10-26 2012-10-29 18628070012012 231 Kom.Paskuqan- sit. rruga B.K kuqe-varreza, kont.ne vazhdim nr.13 dt.25.11.08 lik sit.pjesor nr.8 dt.11.12.2009 fat.120 dt.28.12.2010 kont.shtese 1952 dt.08.07.09 pv.marrje dorezim dt.27.12.10 pv.kolaudimi dt.25.12.2009
Komuna Paskuqan (3535) MELA. Tirane 400,000 2012-11-13 2012-12-07 19228070012012 231 Kom.Paskuqan- sit. rruga B.K kuqe-varreza, kont.ne vazhdim nr.13 dt.25.11.08 lik sit.pjesor nr.8 dt.11.12.2009 fat.120 dt.28.12.2010 kont.shtese 1952 dt.08.07.09 pv.marrje dorezim dt.27.12.10 pv.kolaudimi dt.25.12.2009
Universiteti Bujqesor (3535) MELA. Tirane 224,400 2012-11-27 2012-12-17 43210110412012 Univ Bujq. miremb rrjeti internet up 202 dt 27.9.12 pv 1.10.12 fat 161 dt 24.10.12 s 69300962 sit 24.10.12
Universiteti Politeknik (3535) MELA. Tirane 472,188 2012-11-26 2012-12-17 173810110402012 Up REKTORATI INSTALIM RUSHQIMI ELEKTRIK UP 85 DT 8.10.2012 PV DT 1.11.2012 FAT 162 DT 1.11.2012 SERI 69300693 PV MARRJES NE DOREZIM 1.11.2012
Komuna Xhafzotaj (0707) MELA. Durres 2,107,816 2012-12-21 2012-12-27 30923660012012 2366001 KOM XHAFZOTAJ RIK RRUGE
Komuna Paskuqan (3535) MELA. Tirane 472,000 2012-12-21 2012-12-27 241 28070012012 231 Kom.Paskuqan- kuz, sit.punime dt.07.12.2012,pv. dt.30.11.2012 up.nr. 37 dt.30.11.2012 pv.3,4 dt.03.12.2012,04.12.2012 fat.164 dt.07.12.2012 seria 69300967
Komuna Bradashesh (0808) MELA. Elbasan 3,000,000 2012-12-10 2012-12-24 33223810012012 garanci Kom Bradashesh 2381001
Komuna Bushtrice (1818) MELA. Kukes 2,243,728 2012-06-05 2012-06-11 6025480012012 rik shkolle 9-vjeçare Vile situac pjesorFtseri69300951 dt 06.06.2012 Bushtrice Kukes
Komuna Bradashesh (0808) MELA. Elbasan 1,456,359 2012-04-19 2012-04-25 9823810012012 investim Kom Bradashesh 2381001
Universiteti Politeknik (3535) MELA. Tirane 467,262 2013-02-22 2013-02-25 22710110402013 Universiteti politeknik TIRANE VENDOSJE GRILA UP 11 DT 21.01.2013 PV DT 21.01.2013 FAT 165 DT 4.02.2013 SERI 69300965,69300966 FH 3 DT 4.02.2013
Komuna Xhafzotaj (0707) MELA. Durres 8,716,330 2013-03-13 2013-03-18 3823660012013 2366001 KOM XHAFZOTAJ ASFALTIM RRUGE KOXHAS
Universiteti Politeknik (3535) MELA. Tirane 57,600 2013-04-03 2013-04-04 40910110402013 Universiteti politeknik TIRANE sherbime banjo pv nr 4 dt 27.03.2013 fat 188 dt 27.03.2013 seri 08300969
Komuna Xhafzotaj (0707) MELA. Durres 6,815,272 2013-05-28 2013-06-12 12023660012013 2366001 KOM XHAFZOTAJ RIK RRUGE BORAKE KOXHAS
Komuna Bushtrice (1818) MELA. Kukes 551,306 2013-08-28 2013-10-24 8425480012013 kth/ garancie Shk 9-vjecVile akt dorezimdt 20.08.2013 Bushtrice Kukes
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >