Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All MBM All 1,901,712.00 12 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) MBM Kruje 42,720 2012-02-21 2012-02-22 3710051122012 SA LIK FAT NR 172 DT10.02.2012 NGA QTTB F KRUJE
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) MBM Kruje 476,880 2012-03-06 2012-03-21 6310051122012 SA LIK FAT NR 174 DT 10.02.2012 NGA QTTB F KRUJE
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) MBM Kruje 12,000 2012-03-13 2012-03-30 7310051122012 SA LIK FAT NR 321 DT 12.03.2012 NGA QTTB F KRUJE
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) MBM Kruje 41,100 2012-07-27 2012-08-03 21610051122012 SA LIK FAT NR 1650 DT 23.07.2012 NGA QTTB F KRUJE
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) MBM Kruje 131,220 2012-08-21 2012-08-22 23410051122012 SA LIK FAT 2663 DT 31.07.2012 NGA QTTB F KRUJE
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) MBM Kruje 351,504 2012-12-10 2012-12-26 37110051122012 SA LIK FAT NGA QTTB
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) MBM Kruje 227,088 2013-04-26 2013-04-29 861005112013 SA LIK FAT NR 312.313 DT 8.4.2013 NGA QTTB F KRUJE
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) MBM Kruje 30,000 2013-06-26 2013-08-05 13710051122013 sa lik fat nr 723 dt 25.06.2013 nga qttb f kruje
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) MBM Kruje 42,000 2013-10-02 2013-10-24 22710051122013 sa lik fat nr 831 dt 18.07.2013 nga qttb f kruje
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) MBM Kruje 198,000 2013-10-09 2013-10-24 23510051122013 SA LIK FAT NR 29 DT 07.01.2013 NGA QTTB F KRUJE
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) MBM Kruje 337,200 2013-10-24 2013-11-11 24410051122013 sa lik, fat nr 2333 dt 9.10.2013 nga qttb f kruje
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) MBM Kruje 12,000 2013-11-19 2013-11-20 27010051122013 SA LIK FAT NR 2499 DT 6.11.2013 NGA QTTB F KRUJE
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >