Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBTELEKOM SH.A. All 819,010,060.14 21,116 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Zyrat e Regjistrimit Gramsh (0810) ALBTELEKOM SH.A. Gramsh 5,446 2012-01-27 2012-01-30 008101406712 Sa xhiruar faturen nr.703566047 nga klenti 1604386423 Zyra Regjistrimit Pasuris Gramsh
Bashkia Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 4,475 2012-01-27 2012-01-30 46212600112 KOD INST 2126001 BASHKIA LAC LIKUJDIM FATURE TELEFONI NR KLIENTI 1633790280 SERI NR 703838396 DT 06.01.2012
Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Lezhe (2020) ALBTELEKOM SH.A. Lezhe 5,519 2012-01-27 2012-01-30 196 ZYRA RAJON E NDIH EKONOM LEZHE LIK FAT.NENTOR 2011 CLIENT:1547588580
Burgu Vaqarr Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 35,699 2012-01-30 2012-01-30 5/1014013/2012/ 602- Burgu Vaqarr Liki.telef.fix tetor- nentor-dhjetor 2011 kontrate 15116 dt.29.04.10
Qarku Vlore (3737) ALBTELEKOM SH.A. Vlore 8,253 2012-01-30 2012-01-30 20305 K.QARKUT 2037001 TELEFON SARANDE NRSERI703222705 DT 14.12.2011
Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 23,153 2012-01-27 2012-01-30 26/1017122/2012 602,REP 6670,TEL,KLIENT 1630387270,F 703398117,702962661,702563893,700893036,701060215
Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 24,376 2012-01-27 2012-01-30 29/1017122/2012 602,REP 6670,TEL,KLIENT 1380486272,F 701558288,701934735,702343012,702773320,703220259
Agjensia Kombetare e duhaneve (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 10,364 2012-01-27 2012-01-30 6/1005039/12 1005039 602 agj.k.d.c.telefon dhjetor 2011 nr klineti 1366584751 kontr 2256911,2256937
Dega e Thesarit Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 27,177 2012-01-30 2012-01-30 10 1010033 2012 dega thesarit nr 703502665 dhjetor 2011
Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 45,739 2012-01-27 2012-01-30 23/1017122/2012 602,REP 6670,TEL,KLIENT 1407117058,F 701361618,701761885,702221863,703061587
Drejtoria e Arkivave Shtetit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,463 2012-01-27 2012-01-30 86/1020001/2012 1020001 602 Drejtoria e Pergjithshme e Arkivave"telefon muaji dhjetor 2011 A.Berat fat nr.seri 703790746 nr.kl.1630386306
Klubi Futbollit Teuta (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 8,883 2012-01-27 2012-01-30 4210701012 TDO 0707 KLUBI I FUTBOLLIT 2107010 LIK TEL DHJETOR 2011 KL.1358086203
Komuna Perondi (0217) ALBTELEKOM SH.A. Kuçove 4,060 2012-01-30 2012-01-30 34/2530001/2012 shpenz. tel. nr klienti 1539102564 dt 06.01.2012 kodi 2530001
Komuna Perondi (0217) ALBTELEKOM SH.A. Kuçove 10,817 2012-01-30 2012-01-30 35/2530001/2012 shpenz. tl. fat .nr klienti 1539102564 kodi 2530001
Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 38,011 2012-01-30 2012-01-30 19/1017081/2012 602,REP 5001,TEL,KLIENT 1334284971,1322994458,1334184361,F 7037494992,703749223
Zyra Arsimore Sarandë (3731) ALBTELEKOM SH.A. Sarande 4,740 2012-01-30 2012-01-30 18/1011133 SHP TEL NGA Z ARSIMORE
Mini Bashkia 8 (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 20,215 2012-01-27 2012-01-30 10/2101137/2012 602 Min.Bashkia 8- telefoni ,muaji dhjetor 2011 fat.nr.703751336,703751336
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 16,208 2012-01-27 2012-01-30 2/1016001/2012* 230-Aparat.Min.Brende (Proj P.A.M.T) telefon,kodi 1333484275,fat dt 06.01.2012,seri 7703748344
Zyra Qendrore e Regjistrimit Pasurise Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 121,548 2012-01-27 2012-01-30 19/104059/2012 602- ZQRPPaluajtshme telefon dhjetor 2011 kontrate dt.04.05.10
Prefektura e qarkut Vlore (3737) ALBTELEKOM SH.A. Vlore 4,213 2012-01-30 2012-01-30 20324 TELEF DHJETOR PREFEKTURA 1016074KL 1617486129
Qarku Vlore (3737) ALBTELEKOM SH.A. Vlore 9,126 2012-01-30 2012-01-30 20303 K.QARKUT 2037001 TELEFON SARANDE NR SERIAL 703222682 DT 14.12.2011
Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 31,514 2012-01-27 2012-01-30 21/1017122/2012 602,REP 6670,TEL,KLIENT 1660691948,F 701423525,701805018,702227182,702754955,703115644
Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 31,301 2012-01-27 2012-01-30 27/1017122/2012 602,REP 6670,TEL,KLIENT 1372288546,F 701553563,701924220,702768614,703209773
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 222,718 2012-01-30 2012-01-30 30/1010077/2012 602 DPDOGANAVE shpenz tel nentor 2011 fat nr sr 703756663 dt 6.01.2012 nr i klientit 1368285225
Dogana Sarande (3731) ALBTELEKOM SH.A. Sarande 16,659 2012-01-30 2012-01-30 13/1010091 SHP TEL NGA DOGANA
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 64,260 2012-01-27 2012-01-30 23/1004131/2012 602 AIDA.lik ft tel
Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 27,619 2012-01-27 2012-01-30 24/1017122/2012 602,REP 6670,TEL,KLIENT 1392089296,F 701402086,701782865,702224071,702634059,703063985
Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 36,416 2012-01-27 2012-01-30 25/1017122/2012 602,REP 6670,TEL,KLIENT 1445701004,F 699550904,700463044,700711495,702752823,703230926
Burgu Fushe-Kruje (0716) ALBTELEKOM SH.A. Kruje 11,269 2012-01-27 2012-01-30 10101405012 1014050 sa lik fat nr 703854838 dhe fat nr 703854662 per muajin dhjetor nga burgu f kruje
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 276 2012-01-30 2012-01-30 34/1010077/2012 602 DPDOGANAVE shpenz tel dhjetor 2011 fat nr sr 90102372 dt 31.12.2012
Drejtoria Qendrore Rezervave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 71,840 2012-01-30 2012-01-30 7/1016091/2012 602-Drejt.Pergj.Reze.Mater.Shtete telefon,fat Nentor-Dhjetor 2011,seri 703205599,703751351
Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 176,526 2012-01-30 2012-01-30 7/1076001/2012 602 ILDKP tel dhjetor 2011
Zyra Arsimore Tepelenë (1134) ALBTELEKOM SH.A. Tepelene 27,036 2012-01-27 2012-01-30 20/1011110012 TELEFON ARSIMI
Drejtoria e Akreditimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 15,687 2012-01-30 2012-01-30 6/1004009/2012 602 Drejtoria akreditimit .lik ft tel
Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 28,733 2012-01-27 2012-01-30 20/1017122/2012 602,REP 6670,TEL,KLIENT 1529395996,F 701362647,701762666,702222647,703062659
Ministria e Integrimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 180,460 2012-01-27 2012-01-30 33/1078001/2012 602 MINISTRIA INTEGRIMIT Telefon nentor 2011 seri 703204062
Zyra Arsimore Gramsh (0810) ALBTELEKOM SH.A. Gramsh 51,387 2012-01-27 2012-01-30 038101110012 Sa xhiruar faturen nr.serie 703567810,702756201,703116910 nga klenti nr.1783825191 per nr .telefonit 23300 Zyra Arsimore Gramsh
Zyra Arsimore Pogradec (1529) ALBTELEKOM SH.A. Pogradec 41,763 2012-01-27 2012-01-30 38/1011117/2012 222271,222835,222806 Z.ARSIMORE POGRADEC 1011117 Fat.703848124,703848144,703848116 dt.26.01.2012
Aparati Qendror INSTAT (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 286,491 2012-01-27 2012-01-30 39/1050001/2012 602-INSTAT tel dhjetor 2011
Dega e Thesarit Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 33,840 2012-01-24 2012-01-30 8/1010035/2012 602 Dega Thesarit Tirane likujdim telefoni Dhjetor 2011 per telefonat 2 340 013 dhe 2 375 466