Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBPETROL SHA All 79,340.00 3 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Sp. Berati (0202) ALBPETROL SHA Berat 36,140 2012-08-14 2012-08-17 23110130642012 RIPARIM AUTOKLAV LIKUJDIM FTURA 104 DT 02.03.2012 NGA SPITALI BERAT 1013064
Universiteti Politeknik (3535) ALBPETROL SHA Tirane 21,600 2012-11-09 2012-12-03 161210110402012 UP . B.SH NAFTE UP 88 DT 16.10.2012 PV DT 3 30.10.2012 FAT 46 DT 31.10.2012 SERI 68007
Universiteti Politeknik (3535) ALBPETROL SHA Tirane 21,600 2013-11-08 2013-11-15 152110110402013 Universiteti politeknik TIRANE BL REBISTA UP 63 DT 30.09.2013 PV 6 DT 28.10.2013 FAT 16 DT 29.10.2013 SERI 89382866 FH 4 DT 29.10.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >