Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All MARGARITA KODRA All 1,553,228.00 26 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Shkrel (3323) MARGARITA KODRA M.Madhe 10,473 2012-11-12 2012-12-04 18826280012012 Komuna Shkrel (kual.punimesh amb cekdedaj )fature nr.86886468 dt.11.05.2012
Komuna Shkrel (3323) MARGARITA KODRA M.Madhe 10,473 2012-11-12 2012-12-07 18826280012012 Komuna Shkrel (kual.punimesh amb cekdedaj )fature nr.86886468 dt.11.05.2012
Komuna Xhafzotaj (0707) MARGARITA KODRA Durres 11,838 2012-12-10 2012-12-26 27623660012012 2366001 KOM XHAFZOTAJ KOLAUDIM SIST RRUGE
Komuna Xhafzotaj (0707) MARGARITA KODRA Durres 10,162 2012-12-20 2012-12-27 30423660012012 2366001 KOM XHAFZOTAJ KOLAUDIM
Komuna Xhafzotaj (0707) MARGARITA KODRA Durres 10,300 2012-12-20 2012-12-27 30523660012012 2366001 KOM XHAFZOTAJ KOLAUDIM
Gjykata e rrethit TIrane (3535) MARGARITA KODRA Tirane 9,989 2012-12-27 2012-12-28 23110290112012 231 Gjykata e Rrethit Gjyqesor Tirane kolaudim punimesh up nr 81 dt 17.12.2012 pv dt 20.12.2012 fat nr 27 dt 20.12.2012
Komuna Ishem (0707) MARGARITA KODRA Durres 58,000 2013-04-10 2013-04-11 5123720012013 TDO0707/KOM. ISHEM KOD 2372001/KOLAUDIM . RR. LIKM.GJURICAJ
Komuna Xhafzotaj (0707) MARGARITA KODRA Durres 64,583 2013-05-28 2013-06-12 12323660012013 2366001 KOM XHAFZOTAJ KOLAUDATOR
Komuna Perparim (0827) MARGARITA KODRA Peqin 70,712 2013-07-04 2013-08-19 14026830012013 Superv rruge nga Komuna Perparim Peqin ne favor Margarita Kodra Durres
Drejtoria e Pergjithshme e Hekurudhave Durres (0707) MARGARITA KODRA Durres 8,753 2013-07-11 2013-09-26 2510060952013 TDO0707/DREJ. PERGJ. HEKURUDHAVE/KOD1006095/KOLAUDIM IRIAFT. TE TRASESE MILOT LEZHE
Komuna Perparim (0827) MARGARITA KODRA Peqin 70,712 2013-09-10 2013-10-17 140/126830012013 Superv rruge nga Komuna Perparim Peqin ne favor Margarita Kodra Durres
Bashkia Bulqize (0603) MARGARITA KODRA Bulqize 117,470 2013-10-17 2013-10-24 158c21030012013 Bashkia Bulqize (2103001), likujdim furnitorin MARGARITA KODRA per u. bl. 3424.
Bashkia Bulqize (0603) MARGARITA KODRA Bulqize 52,790 2013-10-17 2013-10-24 158d21030012013 Bashkia Bulqize (2103001), likujdim furnitorin MARGARITA KODRA per u. bl. 3425. sherbime
Dega e Kujdesit Paresor Durres (0707) MARGARITA KODRA Durres 4,057 2013-10-21 2013-10-24 17310130052013 TDO 0707 DR.SHENDETIT PARESOR 1013005 LIK KOLAUDIM/PUNI.RIK.MAGAZINAVE
Komuna Suc (0625) MARGARITA KODRA Mat 29,940 2013-10-24 2013-11-12 17226520012013 Komuna Suç (2652001) Lik. Superv. i Objektit "Punime rikonstr. dhe pastrimi ne kanalin vadites Klos-Suç".Fat.Nr.37 Dt.21.08.2013.Urdh. Prok. Nr.5 Dt.13.05.2013.
Bashkia Sukth (0707) MARGARITA KODRA Durres 79,382 2013-10-24 2013-11-15 20621510012013 TDO 0707/BASHKIA SUKTH/KOD 2151001/ MBIKQYRJE PUNIMESH
Komuna Preze (3535) MARGARITA KODRA Tirane 7,200 2013-11-27 2013-11-27 17128040012013 KOM PREZE KOLAUDIM UP 17 DT 22.09.13 KONT 24.09.13 FAT 43 DT 02.10.13 SR 86886495 AKT KOLAUDIM 01.10.13
Drejtoria e Pergjithshme e Hekurudhave Durres (0707) MARGARITA KODRA Durres 54,582 2013-11-26 2013-11-27 36.10060952013 TDO0707/DREJ. PERGJ. HEKURUDHAVE/KOD1006095/KOLAUDIM PER OBJ RIAKT.I ST. TE KASHARIT
Komuna Vaqarr (3535) MARGARITA KODRA Tirane 188,100 2013-12-30 2013-12-31 17928010012013 231 Komuna Vaqarr superviz. rruga fshati Lalm, urdher emerimi dt.27.04.2011 licence mbikqyrje , kont. 27.04.2011 fat.nr.54 dt.03.06.2013 urdher. 65 dt.27.12.2013 seria 86886486 pv.marrje dorezim 24.09.2012
Komuna Gjegjan (3330) MARGARITA KODRA Puke 10,000 2013-12-06 2013-12-09 26327180012013 KOMUNA GJEGjAN 2718001 kualidim ujsjellsit gojan fat 47 dt 05.11.2013
Drejtoria e Pergjithshme e Hekurudhave Durres (0707) MARGARITA KODRA Durres 54,582 2013-11-26 2013-12-23 36.10060952013 TDO0707/DREJ. PERGJ. HEKURUDHAVE/KOD1006095/KOLAUDIM PER OBJ RIAKT.I ST. TE KASHARIT
Komuna Golem (3513) MARGARITA KODRA Kavaje 14,400 2013-12-23 2013-12-24 38624750012013 KOMUNA GOLEM LIKUJDIM FAT 46 DT 1.10.2013
Komuna Perparim (0827) MARGARITA KODRA Peqin 70,712 2013-12-26 2013-12-27 22826830012013 Sa pagua supervizion rrega Bicaj-Perparim nga Komuna Perparim fat nr.32 dt:22.05.2013
Komuna Kashar (3535) MARGARITA KODRA Tirane 340,733 2013-12-26 2013-12-27 38828090012013 KOM KASHAR NDERTIM SHTESE SHKOLLE KONT 2217/6 DT 02.04.13 SIT PERF 05.09.13 AKT KOLADUMI 11.11.13 FAT 1 DT 18.12.13 SR 1262901
Komuna Kashar (3535) MARGARITA KODRA Tirane 111,685 2013-12-26 2013-12-27 38928090012013 KOM KASHAR MBIKEQYRJE NDERIMT SHKOLLE JKONT 2217/11 DT 05.09.13 SUT PERF 05.09.13 AKT KOLAUDIM 15.11.13 FAT 3 DT 19.12.13 SR 12622903
Mini Bashkia 6 (3535) MARGARITA KODRA Tirane 81,600 2013-12-12 2013-12-17 26021011402013 mini bashkia 6 supervizor kont 19.08.13 pv 2.05.13 njoft fit 31.05.13 fat 44+48 dt 09.10.13 sr 868886496
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >