Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All MANE/S All 134,836,895.00 49 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Himare (3737) MANE/S Vlore 3,822,365 2012-08-06 2012-08-13 14521600012012 BASHKIA HIMARE 2160001SITUACION NR 1 RRUGA QEPARO -QEPARO FSHAT
Bordi i Kullimit Berat (0202) MANE/S Berat 13,071,332 2012-08-08 2012-08-16 12710050672012 mbrojtje nga lumi osum manes/s nr fature 4 dt 01.08.2012 nga bordi i kullimit berat 1005067
Bordi i Kullimit Gjirokaster (1111) MANE/S Gjirokaster 2,135,448 2012-08-22 2012-08-27 10810050712012 ( BORDI KULLIMIT 1005071 ) REBILITIM I DIGAVE DOFTI
Bashkia Konispol (3731) MANE/S Sarande 2,362,065 2012-09-21 2012-09-25 15321560012012 LIK NGA KONISPOLI
Bashkia Sarande (3731) MANE/S Sarande 4,563,834 2012-10-09 2012-10-15 38621380012012 SHP NGA BASHKIA
Bashkia Himare (3737) MANE/S Vlore 8,589,770 2012-10-15 2012-10-17 20021600012012 BASHKIA HIMARE 2160001SITUACION NR 2 RRUGA QEPARO -QEPARO FSHAT
Bordi i Kullimit Berat (0202) MANE/S Berat 6,061,774 2012-10-15 2012-10-17 16210050672012 pages per Mane /s Mbrojtje nga lumi Osum nga Bordi i Kullimit 1005067 berat
Bordi i Kullimit Vlore (3737) MANE/S Vlore 1,526,562 2012-10-16 2012-10-22 179 1005080 2012
Bordi i Kullimit Vlore (3737) MANE/S Vlore 13,046,187 2012-10-26 2012-11-02 177 1005080 2012 RIK.I REZ.JANJAR B.KULLIMIT 1005080
Bordi i Kullimit Gjirokaster (1111) MANE/S Gjirokaster 2,193,360 2012-10-30 2012-11-12 13310050712012 1005071 ( BORDI KULLIMIT 1005071 ) UB3426
Bordi i Kullimit Gjirokaster (1111) MANE/S Gjirokaster 405,774 2012-11-22 2012-12-13 14710050712012 1005071 ( BORDI KULLIMIT 1005071 ) 5%, CERTIFIKATE E GARANCISE 01/11/2012
Komuna Antigone (1111) MANE/S Gjirokaster 1,318,188 2012-11-16 2012-12-13 11824480012012 KOM ANTIGONE GJIROKASTER(2448001)KISHA E SHEN KOLLIT SARAQINISHTE KONTR DT 6.8.2012 UP DT 18.6.2012 SIT NR 1 PREVENT FAT NR 18 DT 14.11.2012 NR SER 04202571 SIG KONTR DT 6.8.2012 NJOFT FITUESI
Komuna Antigone (1111) MANE/S Gjirokaster 100,000 2012-12-07 2012-12-18 12824480012012 KOM ANTIGONE GJIROKASTER(2448001) REST KISH SHEN MARISE SPILE UP NR 31 DT 13.11.2012 FAT NR 20 DT 30.11.2012 NR SER 04202573 SIT PREVENTIV PV
Komuna Antigone (1111) MANE/S Gjirokaster 1,502,670 2012-12-07 2012-12-18 12924480012012 KOM ANTIGONE GJIROKASTER(2448001)REST KISHA E SHEN KOLLIT SARAQINISHTE FAT NR 22 DT 30.11.2012 NR SER 04202577 SIT PERF PREV KONTR DT 6.8.2012 UP 18.6.2012 CERT DOREZ AKT KOLAUDIMI
Bashkia Himare (3737) MANE/S Vlore 5,447,863 2012-12-04 2012-12-17 23321600012012 BASHKIA HIMARE 2160001PAGA PASTRIMI
Komuna Cepan (0232) MANE/S Skrapar 2,528,995 2012-12-10 2012-12-26 212 2743001 2012 SKRAPAR Kom CepanRIK UJ FSHATI PRISHTE FATURE 71/04202581/2012 INST 2743001
Bashkia Himare (3737) MANE/S Vlore 2,388,167 2012-12-10 2012-12-26 24921600012012 BASHKIA HIMARE 2160001SITUACION NR 1 NDERTIM MURI RETHUES PER SHKOLLEN DHERMI
Bashkia Himare (3737) MANE/S Vlore 2,356,000 2012-12-10 2012-12-26 24821600012012 BASHKIA HIMARE 2160001SITUACION NR 1REHABILITIM I QENDRES SE FSHATIT ILJAZ
Bashkia Konispol (3731) MANE/S Sarande 967,100 2012-12-24 2012-12-27 25221560012012 LIK NGA KONISPOLI
Bordi i Kullimit Vlore (3737) MANE/S Vlore 2,913,807 2012-12-10 2012-12-27 234 1005080 2012 RIK.I REZ.JANJAR B.KULLIMIT 1005080
Porti Detar Sarande (3731) MANE/S Sarande 5,248,560 2012-12-24 2012-12-27 1.110060932012 lik nga porti sr
Bordi i Kullimit Berat (0202) MANE/S Berat 1,353,667 2012-12-10 2012-12-24 20210050672012 PAGES PER MBROJTJE NGA LUMI OSUM MUNISHTIR SKRAPAR NGA BORDI BR 1005067
Qarku Berat (0202) MANE/S Berat 200,000 2013-03-19 2013-03-20 11420420012013 reabilitim i rruges cepan lik fat dhjetor 2012 nga keshilli i qarkut berat 2042001
Bashkia Konispol (3731) MANE/S Sarande 93,125 2013-03-27 2013-03-28 52,121560012013 lik nga konispoli
Bashkia Sarande (3731) MANE/S Sarande 1,393,333 2013-04-15 2013-04-16 173121380012013 RESATURIM I ZADRES SE NOTIT NGA BASHKIA
Komuna Cepan (0232) MANE/S Skrapar 5,052,485 2013-04-22 2013-04-23 52 2743001 2013 2743001 FAT 71/4202581 dt 07.12.2012 pjeserisht;sit 1 pjeserisht RIK UJSJELLSI FSHATI PRISHTEKOMUNA CEPAN SKRAPAR
Bashkia Himare (3737) MANE/S Vlore 2,786,195 2013-04-24 2013-04-24 76 2160001 2013 2160001 BAHHKIA HIMARE NDERTIM MURIMBAJTES SHKOLLA DHERMI
Qarku Berat (0202) MANE/S Berat 149,990 2013-04-29 2013-04-29 15920420012013 emergjenca lik fat prill 2013 nga keshilli i qarkut berat 2042001
Komuna Vergo (3704) MANE/S Delvine 8,455,000 2013-05-09 2013-05-14 5123250012013 lik.fat.nr.5 date 23.04.2013 per ndertim ujesjellesi Fushe-Veri komuna Vergo
Qarku Berat (0202) MANE/S Berat 279,400 2013-05-27 2013-06-12 20220420012013 rabilitimi i rruges skrapar lik fat dhejtor 2012 nga keshilli i qarkut berat 2042001
Bordi i Kullimit Gjirokaster (1111) MANE/S Gjirokaster 2,153,332 2013-05-23 2013-06-12 5110050712013 BORDI KULLIMIT 1005071 rebilitim i sistemit ujites V-3 Gjirokaster , kontrate 08/05/2013, oferta 25/03/2013, situacion 22/05/2013, nr serial 04202594
Bordi i Kullimit Gjirokaster (1111) MANE/S Gjirokaster 2,153,333 2013-05-23 2013-06-12 5010050712013 BORDI KULLIMIT 1005071 rebilitim i sistemit kullues K-2 Gjirokaster , kontrate 08/05/2013, oferta 25/03/2013, situacion 22/05/2013, nr serial 04202593
Bashkia Himare (3737) MANE/S Vlore 2,778,188 2013-06-05 2013-06-14 101 2160001 2013 2160001 BAHHKIA HIMARE NDERTIM MURI MBAJTES TE SHKOLLES DHERMI
Komuna Cepan (0232) MANE/S Skrapar 4,203,465 2013-06-11 2013-06-18 81 2743001 2013 2743001 FAT 09/04202596 dt 06.06.2013 pjeserisht;sit 2 RIK UJSJELLSI FSHATI PRISHTEKOMUNA CEPAN SKRAPAR
Komuna Vergo (3704) MANE/S Delvine 4,035,317 2013-06-13 2013-06-20 6823250012013 lik.fat.nr.10date 13.06.2013 per ndertim ujesjellesi Fushe-Verri sit.pjesor
Komuna Vergo (3704) MANE/S Delvine 1,387,950 2013-07-09 2013-09-26 7923250012013 lik.fat.per rik.ujesjellesi fushe Verri nga komuna vergo
Komuna Cepan (0232) MANE/S Skrapar 4,151,860 2013-07-12 2013-09-30 93 2743001 2013 2743001 FAT 01/09164353 dt 10.07.2013 sit 3 KONT 73 RIK UJSJELLSI FSHATI PRISHTEKOMUNA CEPAN SKRAPAR
Porti Detar Sarande (3731) MANE/S Sarande 276,240 2013-09-27 2013-10-24 1.10060932013 garanci porti
Bordi i Kullimit Gjirokaster (1111) MANE/S Gjirokaster 53,139 2013-10-29 2013-11-13 10610050712013 BORDI KULLIMIT 1005071 5% garanci punimesh ,reabilit digave te rezerv KALIVAC-TEPELENE, CERTIFIKATE GARANCIE DT 20/08/2013
Bordi i Kullimit Gjirokaster (1111) MANE/S Gjirokaster 381,960 2013-10-29 2013-11-13 10710050712013 BORDI KULLIMIT 1005071 5% garanci punimesh ,reabilit digave te rezerv Dofti, certifikate garancie