Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All M&B BOTIME DHE STUDIO GRAFIKE All 1,341,190.00 12 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) M&B BOTIME DHE STUDIO GRAFIKE Tirane 846,990 2012-04-04 2012-04-12 13610110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SHPENZIME KONFERENCE AUT 33 DT 16.03.2012 URDH 347 DT 21.07.2011 FAT 138 DT 4.10.2012 SERI 96115367 FH 75 DT 4.10.2012 FAT 145 DT 13.10.2011 SERI 86115374 FH 81 DT 20.10.2011
Instituti i Zhvillimit te Arsimit (3535) M&B BOTIME DHE STUDIO GRAFIKE Tirane 18,000 2012-04-17 2012-04-24 10810110752012 1011075 602 INSTITUTI I ZHVILLIMIT TE ARSIMIT sherbime printimi up 10 dt 20.3.12 pv 20.3.12 fd 39 d 28.3.12 seria 01551476
Universiteti i Tiranes, fakulteti i Shkencave Sociale (3535) M&B BOTIME DHE STUDIO GRAFIKE Tirane 24,000 2012-09-10 2012-09-13 18410111432012 Fak Shkenc. Soc shrb printimi up 18 dt 25.5.12 pv 4.6.12 fat 130 dt 5.9.12 s 04029319 vend 14 dt 5.4.12
Universiteti i Tiranes, fakulteti i Shkencave Sociale (3535) M&B BOTIME DHE STUDIO GRAFIKE Tirane 24,000 2012-10-18 2012-10-24 22710111432012 1011143 602 Fak Shkenc. Soc shp printimi up 20 dt 10.9.12 pv 12.9.12 fat 151 dt 25.9.12 s 04029341 vend 26 dt 10.9.12
Komuna Qender (0606) M&B BOTIME DHE STUDIO GRAFIKE Diber 14,400 2012-11-26 2012-12-17 19523450012012 KOM. TOMIN DIBER lik. fat. nr. 189 dt. 09.11.2012
Bashkia Kamez (3535) M&B BOTIME DHE STUDIO GRAFIKE Tirane 12,000 2012-04-24 2012-04-25 16521660012012 602 bashk kamez fletevolante up 115 dt 02.04.2012 pv dt 17.04.2012 fat 58 dt 19.04.2012 fh 37 dt 19.04.2012
Komuna Luzni (0606) M&B BOTIME DHE STUDIO GRAFIKE Diber 12,000 2013-02-15 2013-02-18 1423580012013 KOMUNA LUZNI lik. fat. nr. 207 dt. 26.11.2012
Qarku Shkoder (3333) M&B BOTIME DHE STUDIO GRAFIKE Shkoder 300,000 2013-03-06 2013-03-13 5620330012013 KESHILLI QARKUT SHKODER, FAT 04029401 DT 24.11.2012
Komuna Kastriot (0606) M&B BOTIME DHE STUDIO GRAFIKE Diber 14,400 2013-03-26 2013-03-26 3723470012013 KOMUNA KASTRIOT lik. fatura nr. 198 dt. 16.11.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) M&B BOTIME DHE STUDIO GRAFIKE Tirane 28,000 2013-03-28 2013-03-29 16510160792013 Aparat.Drejto.Pergji.Polici printime up 28.12.12 pv 28.12.12 f 28.12.12
Bashkia Peshkopi (0606) M&B BOTIME DHE STUDIO GRAFIKE Diber 43,800 2013-05-21 2013-05-23 16821060012013 BASHKIA PESHKOPI lik. fat. nr. 71 dt. 24.05.2012
Instituti i Zhvillimit te Arsimit (3535) M&B BOTIME DHE STUDIO GRAFIKE Tirane 3,600 2013-12-09 2013-12-09 24910110752013 602 IZHA T PRODH.CERTIFIKAT PV4,25.11.2013,F201,25.11.2013,S11726431
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >