Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All M E D I C A M E N T A All 330,491,809.00 155 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Sp. Berati (0202) M E D I C A M E N T A Berat 4,571,462 2012-02-14 2012-02-20 2210130642012 lik fat R 285 dt 18.01.2012 nga spitali berat
Spitali Gjirokaster (1111) M E D I C A M E N T A Gjirokaster 1,160,350 2012-02-14 2012-02-20 2410130182012 1013018 SPITALI GJIROKASTER PER PAGES MEDIKAME FAT 399 DT 28.01.2011 KONTRAT 17.01.2011
Spitali Lezhe (2020) M E D I C A M E N T A Lezhe 1,109,920 2012-02-22 2012-02-23 3510130212012 SPITALI LEZHE LIK FAT.760 DT.09.02.2012
Sp. Mat (0625) M E D I C A M E N T A Mat 357,341 2012-03-09 2012-03-23 20/10130782012 Ilace Likj.Fat.Nr.R531 Dat.30.1.2012 Kont.Shtes Spitali (1013078)
Sp. Pogradec (1529) M E D I C A M E N T A Pogradec 284,418 2012-03-12 2012-03-23 6810130822012 LIK.SPITALI POGRADEC 1013082 FT NR72581665/72581823 DT 09.11.2010/DT 18.11.2010
Spitali Diber (0606) M E D I C A M E N T A Diber 1,930,288 2012-06-22 2012-07-02 14110130152012 SPITALI 1013015 ILACE DHE MATERIALE MJEKSORE FAT NR 1558 DATE 23.03.12
Spitali Diber (0606) M E D I C A M E N T A Diber 943,264 2012-06-22 2012-07-02 14010130152012 SPITALI 1013015 ILACE DHE MATERIALE MJEKSORE FAT NR R87 DHE R120 DATE 10.01.12
Sp. Kucove (0217) M E D I C A M E N T A Kuçove 500,000 2012-07-03 2012-07-11 10910130742012 shpenz.per ilace spitali kucove kod.1013074 fat.87901583 dt.08.08.2011
Sp. Kucove (0217) M E D I C A M E N T A Kuçove 190,832 2012-07-10 2012-07-11 11010130742012 ilace dhe materiale mjeksore spitali kucove kod.1013074 fat.87901623 dt.10.08.2011
Sp. Kruje (0716) M E D I C A M E N T A Kruje 93,405 2012-06-22 2012-07-13 11610130732012 1013073 DSHS "STEFAN GJONI" LIK I FAT 2118
Sp. Kolonje (1514) M E D I C A M E N T A Kolonje 27,083 2012-06-25 2012-07-13 14010130722012 SPITALI KOLONJE ILACE DHE MATERIALE MJEKESORE FAT.NR.142DT,14.06.2012 U.PRPK.NR.27 DT,01.06.2012DHE F.H.NR.2DT15.06.2012
Sp. Berati (0202) M E D I C A M E N T A Berat 7,065,989 2012-04-05 2012-04-06 7310130642012 medikamente lik fat R1784 date 30.03.2012 nga spitali berat 2012
Spitali Gjirokaster (1111) M E D I C A M E N T A Gjirokaster 311,050 2012-03-16 2012-04-09 3410130182012 1013018 SPITALI GJIROKASTER PER PAGeS MEDIKAMENTE 02-2012
Spitali Elbasan (0808) M E D I C A M E N T A Elbasan 128,700 2012-03-27 2012-04-11 8410130162012 Medikamente Spitali Civil Elbasan
Materniteti Tirane (3535) M E D I C A M E N T A Tirane 6,116,170 2012-04-10 2012-04-18 9510130502012 602 SUOGJ MRETERESHA GERALDINE barna u p 28 dt 12.03.12 njf 28/2 dt 12.03.12 sht kontr 28/3 dt 12.03.12 ft 1480 dt 19.03.12 ser 01706976 fh 3 dt 19.03.12
Sp. Mat (0625) M E D I C A M E N T A Mat 100,850 2012-04-10 2012-04-18 52/10130782012 Spitali (1013078) Detyrim .V" 2011 Barna Lik.Fat.Nr.R4506 Dt.17.11.2011
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) M E D I C A M E N T A Tirane 14,731,184 2012-04-16 2012-04-24 12110130492012 602 Q S U T bl barna up 1.12.11 v 6.12.11 njf 6.12.11 kontr 5204/12 dt 6.12.11 fat R4968 t 12.112.11 s 88992018 fh 903 dt 12.12. 11 fat R4968 dt 12.12.11 s 88992018 fh 904 dt 12.12.11 up 2.5.11 v 1.7.11 njf 1.7.1 kontr 2069/17 dt 20.7.11 f
Sp. Berati (0202) M E D I C A M E N T A Berat 965,432 2012-05-16 2012-05-21 13110130642012 medikamente lik fatura prill 2012 nga spitali berat 1013064
Spitali Psikiatrik Vlore (3737) M E D I C A M E N T A Vlore 41,199 2012-05-15 2012-05-21 95 1013060 2012 ILACE PSIKIATRIA 1013060
Spitali Lezhe (2020) M E D I C A M E N T A Lezhe 100,163 2012-05-16 2012-05-21 11310130212012 SPITALI LEZHE LIK FAT.1775 DT.30.03.2012 MBYLL SHTESEN E KONTR
Maternitet Nr.2T. (3535) M E D I C A M E N T A Tirane 1,056,000 2012-05-17 2012-05-22 13010130882012 1013088 602 SUOGJ KOCO GLOZHENI barna up 44 dt 07.10.11 njf 44/2 dt 07.10.11 kont 07.10.11 ft TR3865 dt 14.10.11 ser 88990965 fh 41 dt 14.10.11
Sp. Skrapar (0232) M E D I C A M E N T A Skrapar 302,394 2012-05-24 2012-06-07 8210130852012 Skrapar;Drejt.sherb.spitalor;Fature nr.1851(02441797)dt.04/04/2012;Kontrate shtese 01/03/2012
Sp. Kolonje (1514) M E D I C A M E N T A Kolonje 117,999 2012-05-25 2012-06-08 12110130722012 SPITALI KOLONJE SHPENZIME PER ILACE MJEKESORE U.PROK NR.24DT.01.04.2012. FATURA NR.R2552 DT.08.05.2012 DHE F.HYRJA NR.1 DT.09.05.2012
Sp. Berati (0202) M E D I C A M E N T A Berat 8,613,907 2012-06-15 2012-06-22 16510130642012 medikamente likujdim fatura maj - qershor 2012 nga spitali berat 1013064
Sp. Librazhd (0821) M E D I C A M E N T A Librazhd 1,936,437 2012-06-13 2012-06-25 14710130762012 SPITALI LIK MEDIKAMENTE
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) M E D I C A M E N T A Tirane 10,254,189 2012-07-30 2012-08-06 23410130492012 602 QSUT barna up 02.05.11 vend 23.06.11 njf 23.06.11 kontr 2072/26 dt 15.07.11 ft 4069 dt 22.08.11 ser 87902682 fh 580 dt 22.08.11
Sp. Skrapar (0232) M E D I C A M E N T A Skrapar 2,355,958 2012-08-06 2012-08-14 12210130852012 Skrapar;Drejt.sherb.spitalor;Fature nr.319(109807319)456(109807457)816(109807816);dt.21/06/-05/07/2012;Kontrate nr.143;dt.12/06/2012
Maternitet Nr.2T. (3535) M E D I C A M E N T A Tirane 2,464,000 2012-08-07 2012-08-14 22110130882012 602 SUOGJ KOCO GLOZHENI medikamente,kontr vazh 7/10/11,fat 4930 d 9/12/11 s 88994030,fh 7 d 9/12/11
Sp. Berati (0202) M E D I C A M E N T A Berat 5,345,455 2012-08-13 2012-08-17 23910130642012 medikamente lik fat qershor-korrik .2012 nga spitali berat 1013064
Sp. Kucove (0217) M E D I C A M E N T A Kuçove 200,000 2012-08-10 2012-08-17 12810130742012 ilace dhe materiale mjeksore spitali kucove kod.1013074 fat.87901623 dt.10.08.2011
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) M E D I C A M E N T A Tirane 19,645,292 2012-09-07 2012-09-12 34810130492012 QSUT bl barna up dt 3.5.11 v 29.6.12 njf 29.6.12 kntr 2084/18 dt 14.7.11 fat R2067 dt 25.7.12 s 85604817 h 483 dt 25.7.12 fat R3861 dt 13.10.2011 s 88990961 fh 728 dt 13.10.11 kntr v 2128/8 dt 26.7.12 at 2432 dt 12.8.12 s 87901682 h 564
Sp. Berati (0202) M E D I C A M E N T A Berat 6,171,602 2012-09-06 2012-09-12 25710130642012 medikamente lik fatura qershor-korrik-gusht 2012 kontrata 278 dt 05.06.2012 nga spitali berat 1013064
Sp. Kucove (0217) M E D I C A M E N T A Kuçove 200,000 2012-09-10 2012-09-13 14410130742012 pagese per ilace spitalit kucove kod.1013074 fat.109807233 dt.18.06.2012
Materniteti Tirane (3535) M E D I C A M E N T A Tirane 4,136,636 2012-09-24 2012-09-25 28010130502012 602 SUOGJ MRETERESHA GERALDINE medikamente,up 59 d 17/7/12,njf 59/3 d 30/8/12,njfapp 10/9/12,kontr 59/3 d 30/8/12,fat 2844 d 3/9/12 s 109809844,fh 24 d 3/9/12
Materniteti Tirane (3535) M E D I C A M E N T A Tirane 14,983,149 2012-09-24 2012-09-25 28310130502012 602 SUOGJ MRETERESHA GERALDINE medikamente,up 54 d 4/7/12,njf 54/8/ d 4/9/12,njfapp 10/9/12,kontr 54/6 d 31/8/12,fat 3187,3242,3340,3587,3616 d 10-20/9/12 s 1098187,242,340,587,616,fh 25,26,26/1,32,33,34,35 d 10-20/9/12
Sp. Kucove (0217) M E D I C A M E N T A Kuçove 200,000 2012-10-01 2012-10-05 16310130742012 shpenz.per ilace spitali kod.1013074 fat.109807233
Sp. Skrapar (0232) M E D I C A M E N T A Skrapar 208,020 2012-10-08 2012-10-10 15410130852012 Skrapar;Drejt.sherb.spitalor;Fature nr.3562(109810562);U-Prok.nr.27;dt.18/09/2012
Sp. Berati (0202) M E D I C A M E N T A Berat 2,158,128 2012-10-10 2012-10-16 30810130642012 medikamente likujdim fatura qershor dhe shtator 2012 nga spiatli berat 1013064
Sp. Berati (0202) M E D I C A M E N T A Berat 48,669 2012-10-11 2012-10-16 307101130642012 medikamente likujdim fatura korrik-gusht 2012 nga spitali 1013064
Materniteti Tirane (3535) M E D I C A M E N T A Tirane 2,763,942 2012-10-15 2012-10-17 29910130502012 602 SUOGJ MRETERESHA GERALDINE medikamente,kontr vazg 54/6 d 31/8/12,fat 4153 d 1/10/12,fat 4173 d 2/10/12 s 109811153,73,fh 38,39 d 1,2/10/12