Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All LIQENI VII SH.A All 200,850,740.00 77 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Durres (0707) LIQENI VII SH.A Durres 7,315,000 2012-03-28 2012-04-11 17521070012012 2107001 BASHKIA DURRES KONTRATE SHTESE RIK REH.HAPSIRAVE TE BLLOQEVE TE PALLATEVE PERGJATE RRUGES N.LIBOHOVA(LI DHE L2)
Komuna Xhafzotaj (0707) LIQENI VII SH.A Durres 5,806,205 2012-04-16 2012-04-24 7923660012012 2366001 KOM XHAFZOTAJ ASFALTIM RRUGE
Bashkia Sukth (0707) LIQENI VII SH.A Durres 950,000 2012-05-21 2012-05-29 10021510012012 TDO 0707/ BASHKIA SUKTH / KOD 2151001/ NDERTIM UJESJELLESI FSH. RRUSHKULL
Bashkia Kamez (3535) LIQENI VII SH.A Tirane 1,583,495 2012-05-30 2012-06-08 21021660012012 BASHKIA KAMEZ LIK 5% NDERT RRUGA PLEPAT +LIK DIF U-SHP 218 DT 26.04.2011 FAT 13 DT 21.04.2011,45 DT 08.02.2011 .41 DT 15.12.2010 KONTR VAZHD 372 DT 09.11.2010 URDH MAR DOREZ 136 DT 24.05.2012 AKT MAR DOREZ 24.05.2012 URDH LIK 142 DT 28.05.2
Bashkia Kamez (3535) LIQENI VII SH.A Tirane 592,916 2012-05-30 2012-06-08 21121660012012 BASHKIA KAMEZ LIK 5% NDERT RRUGA NATO FAT 12 DT 15.04.2012,9 DT 03.04.2012 KONTR VAZHD 372 DT 09.11.2010 URDH MAR DOREZ 137 DT 25.05.2012 AKT MAR DOREZ 25.05.2012 URDH 141 DT 28.05.2012
Komuna Xhafzotaj (0707) LIQENI VII SH.A Durres 6,856,598 2012-08-03 2012-08-14 21023660012012 2366001 KOM XHAFZOTAJ ASFALTIM RRUGE
Gjykata e rrethit TIrane (3535) LIQENI VII SH.A Tirane 5,738,265 2012-08-08 2012-08-16 13210290112012 231-GJYKATA E RRETHIT TIRANE KONT NE VAZHD 3042/31 DT 22.06.12 FAT 45 DT 26.07.12 SR 855441447 SIT 22.06.12-26.07.12
Reparti Ushtarak Nr.1204 Tirane (3535) LIQENI VII SH.A Tirane 1,919,400 2012-09-07 2012-09-12 9010170982012 602,REP 1050,tender gazermimi,up nr 134 dt 10.05.2012,njoftim dt 22.06.2012,kontrate nr 223/2 dt 18.08.2012,fat nr 32-35 dt 03.09.2012,seri 00802282-00802285,fh nr 31-34 dt 03.09.2012
Universiteti Bujqesor (3535) LIQENI VII SH.A Tirane 2,521,020 2012-09-07 2012-09-12 28510110412012 Univ. Bujq.bl mat pastr up 5 dt 12.4.12 njf 27.5.12 kntr shtes 422/10 dt 31.7.12 pv md 3.7.12 fat 23 dt 3.1.7.12 s 00802273 h 61 dt 31.7.12
Bashkia Durres (0707) LIQENI VII SH.A Durres 2,945,448 2012-09-18 2012-09-21 52021070012012 2107001 BASHKIA DURRES 5%GARANCI OBJEKTI RIK.REH.HAPSIRA R.N.LIBOHOVA L1 L.2 SHTESA
Komuna Paskuqan (3535) LIQENI VII SH.A Tirane 1,012,200 2012-09-20 2012-09-24 17028070012012 231 Kom.Paskuqan up.nr.3 prot.28.05.2012 kont. nr.1626 dt.20.08.2012 form kont.17.08.2012 njof.fit.20.07.2012 sit. 1 dt.17.09.2012 fat. 44 dt.17.09.2012 seria 00802294
Gjykata e rrethit TIrane (3535) LIQENI VII SH.A Tirane 7,614,365 2012-09-24 2012-09-25 147 10290112012 231 Gjykata e Rrethit Gjyqesor Tirane rikonstruksion kontr nr 3042/8 dt 22.06.2012 fat nr 36 dt 3.09.2012 sr 00802286 situacion nr 2
Qarku Durres (0707) LIQENI VII SH.A Durres 430,806 2012-09-25 2012-09-28 287.288.20470012012 TDO 0707/KESHILLI QARKUT /KOD 2047001/NDERT. I URES CUDHI
Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) LIQENI VII SH.A Tirane 3,106,760 2012-09-27 2012-10-03 18810140482012 Drejt.Pergjith.Burgjeve rik kon nr 38/9 dt 27/7/2011 fat nr 28 dt 30/11/2011 sit perfun dt 30/11/2011
Komuna Kashar (3535) LIQENI VII SH.A Tirane 636,120 2012-09-26 2012-10-03 29228090012012 231-KOM KASHAR garanci kont vazhd 2908/4 dt 24.01.2011 sit perf 08.08.2011 pv kolaud 11.08.2012 urdher lik 112 dt 24.09.2012
Gjykata e rrethit TIrane (3535) LIQENI VII SH.A Tirane 8,472,470 2012-10-09 2012-10-15 16010290112012 602 Gjykata e Rrethit Gjyqsor Tirane rikontr ndert gjykates admin kontr nr 3042/31 dt 22.06.2012 fat nr 47 dt 2.10.2012 sr 00802287 sit nr 3
Komuna Katundi I Ri (0707) LIQENI VII SH.A Durres 1,583,551 2012-10-24 2012-10-29 19423680012012 2368001 KOM KATUNDI RI 0707 LIK FAT 44 DT 10.7.2012
Universiteti Bujqesor (3535) LIQENI VII SH.A Tirane 58,800 2012-10-29 2012-11-02 37210110412012 Univ. Bujq. bl trapan up 181 dt 25.9.12 pv 2. 10.12 fat 45 dt 2.10.12 s00802295 fh 79 dt 2.10.12
Qarku Durres (0707) LIQENI VII SH.A Durres 20,520 2012-11-05 2012-11-13 32220470012012 TDO 0707/KESHILLI QARKUT /KOD 2047001/RIK. OBELISKU
Komuna Kacinar (2026) LIQENI VII SH.A Mirdite 3,604,765 2012-11-13 2012-12-07 8026660012012 komuna kacinar per ujsjells situacion nr 1
Gjykata e rrethit TIrane (3535) LIQENI VII SH.A Tirane 9,011,281 2012-11-13 2012-12-07 183 10290112012 231 Gjykata e Rrethit Gjyqesor Tirane rikontr ndertese kontr nr 3042/31 dt 22.06.2012 fat nr 58 dt 17.11.2012 sr 04063308 situacion nr 4
Reparti Ushtarak Nr.1204 Tirane (3535) LIQENI VII SH.A Tirane 383,280 2012-11-20 2012-12-13 11610170982012 602,REP 1050,materiale,urdher nr 273 dt 30.10.2012,shtese kontrate nr 273/1 dt 30.10.2012,fat nr 59 dt 09.11.2012,seri 04063309,fh nr 39 dt 09.11.2012
Qarku Durres (0707) LIQENI VII SH.A Durres 2,061,154 2012-11-19 2012-12-13 354.35320470012012 TDO 0707/KESHILLI QARKUT /KOD 2047001/NDERT. I URES CUDHI
Bashkia Kamez (3535) LIQENI VII SH.A Tirane 3,047,638 2012-12-07 2012-12-18 5692166001 2012 Bashkia Kamez - ndert rruga valias up 554 dt 28.05.2012 pv 27.07.2012 rap perf 30.07.2012 njoft fit 142 dt 30.07.2012 kontr 205 dt 10.09.2012 sit 1 dt 06.12.2012
Komuna Xhafzotaj (0707) LIQENI VII SH.A Durres 3,420,000 2012-12-19 2012-12-27 31323660012012 2366001 KOM XHAFZOTAJ NDERTIM SHKOLLE RRETH
Komuna Xhafzotaj (0707) LIQENI VII SH.A Durres 1,207,956 2012-12-19 2012-12-27 31523660012012 2366001 KOM XHAFZOTAJ RIK ZYRA
Qarku Durres (0707) LIQENI VII SH.A Durres 1,400,000 2012-12-13 2012-12-27 391.392.20470012012 TDO 0707/KESHILLI QARKUT /KOD 2047001/RIK. RRUGE TUNEL- VARREZA RROSHB.
Komuna Xhafzotaj (0707) LIQENI VII SH.A Durres 823,365 2012-12-21 2012-12-27 29523660012012 2366001 KOM XHAFZOTAJ RIK ZYRA
Komuna Xhafzotaj (0707) LIQENI VII SH.A Durres 497,000 2012-12-19 2012-12-27 298/123660012012 2366001 KOM XHAFZOTAJ PERMIRSIM UJESJELLES
Komuna Xhafzotaj (0707) LIQENI VII SH.A Durres 1,306,195 2012-12-19 2012-12-27 29823660012012 2366001 KOM XHAFZOTAJ PERMIRESIM UJESJELLES
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) LIQENI VII SH.A Tirane 3,842,295 2013-03-07 2013-03-13 1710160012013 Projekti Lamp garanci kontrate per rikon.rruges azilit Kamez,sit perf pv marrje dorzim 25.05.2012
Gjykata e rrethit TIrane (3535) LIQENI VII SH.A Tirane 6,324,320 2013-03-06 2013-03-13 2910290112013 GJYKATA E RRETHIT TIRANE rikonstruksion ndertese kont vazhd 3042/31 22.06.2012 fat 88 10.01.2013 situacion perfundimtar 31.01.2013 akt kolaudim 01.02.2013
Qarku Durres (0707) LIQENI VII SH.A Durres 497,952 2013-04-03 2013-04-04 82.83.20470012013 TDO0707/KESHILLI I QARKUT KOD 2047001/NDERTIM URA CUDHI
Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) LIQENI VII SH.A Tirane 752,913 2013-04-12 2013-04-15 7610140482013 ,DREJTORIA PERGJITHSHME BURGJEVe 5% garanci punimesh rikon godines nr2 lezhe shkres dt 13/12/2012 kon nr 38/9 dt 27/7/2011 pv dt 15/12/2011 cer marrjes ne dorzim nr 16 dt 20/12/2011 sit perf dt 30/11/2011
Komuna Kacinar (2026) LIQENI VII SH.A Mirdite 8,556,105 2013-04-17 2013-04-18 2526660012013 komuna kacinar per ujsjells kacinar arrez simon situac nr 2
Komuna Paskuqan (3535) LIQENI VII SH.A Tirane 1,000,000 2013-04-19 2013-04-19 65 28070012013 231 Komuna Paskuqan-Ndertim KUZ, paskuqan nr.1 qender, kont.ne vazhdim nr.1626 prot.20.08.2012 sit.2 dt.08.04.2013 fat.17 dt.10.04.2013 seria 0766521
Qarku Durres (0707) LIQENI VII SH.A Durres 4,171,083 2013-04-26 2013-04-29 122.123.20470012013 2047001 TDO0707/KESHILLI I QARKUT KOD 2047001/RIK. RR TUNEL-VARREZA-RRASHBULL
Gjykata e rrethit TIrane (3535) LIQENI VII SH.A Tirane 13,300,000 2013-02-05 2013-02-06 510290112013 GJYKATA E RRETHIT TIRANE rikonstruksion up nr 3042/8 dt 28.03.2012 kontr nr 3042/31 dt 22.06.2012 fat nr 66 dt 29.12.2012 situac progresiv
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) LIQENI VII SH.A Tirane 2,548,174 2013-02-06 2013-02-06 6810130492013 QSUT hidroizolimi tarac sp onk up29.06.12 ven 20.07.12 njf 20.07.12 kontr 2695/7 dt 1.08.12 ft 31 dt 28.08.12 ser 00802281 sit 28.08.12 pvmd 30.08.12 mbajt 5/% garanci
Bashkia Kamez (3535) LIQENI VII SH.A Tirane 6,373,498 2013-05-17 2013-05-21 187 2166001 2013 Bashkia Kamez - Ndert rrug.Shkumbini kontr vazhd 205 dt 10.09.2012 sit 2 dt 08.04.2013 sit 3 dt 07.05.2013 fat 9 dt 08.04.2013 fat 28 dt 07.05.2013