Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All A N B I All 190,296,444.00 63 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Selenice (3737) A N B I Vlore 20,564,866 2012-03-09 2012-03-23 35 2159001 2012 NDERTIM UJESJELLESI SELENICE SITUACION 9 E PERFUNDIMTAR BASHKIA SELENICE KODI 2159001 FATURA NR.SERIE 70894969 DHE 70894971
Bordi i Kullimit Lushnje (0922) A N B I Lushnje 212,599 2012-03-13 2012-03-30 3510050812012 1005081 Bordi Kullimit Lushnje TRASPORT
Komuna Kurjan (0909) A N B I Fier 547,620 2012-06-20 2012-07-02 9124200012012 MIRMBAJTJE RRUGE KOMUNA KURJAN
Bashkia Selenice (3737) A N B I Vlore 3,505,221 2012-06-22 2012-07-13 111 2159001 2012 RIKONSTRUKSION I SHKOLLES MESME H.BEQARI BASHKIA SELENICE KODI 2159001 FATURA NR.SERIE 88429871
Komuna Kuman (0909) A N B I Fier 227,820 2012-04-03 2012-04-12 7624210012012 MIREMBAJTJE MARS 2012 K/KUMAN FIER 2421001
Komuna Kuman (0909) A N B I Fier 452,732 2012-04-03 2012-04-12 7524210012012 OBJEKTE NDERTIMORE K/KUMAN FIER 2421001
Komuna Kuman (0909) A N B I Fier 399,360 2012-05-16 2012-05-21 10824210012012 TURBINO K/KUMAN FIER 2421001
Bordi i Kullimit Lushnje (0922) A N B I Lushnje 240,000 2012-05-21 2012-05-29 7310050812012 1005081 Bordi Kullimit Lushnje trasport karburanti
Bashkia Selenice (3737) A N B I Vlore 4,056,010 2012-05-25 2012-06-07 92 2159001 2012 KTHIM 5% GARANCI NDERTIM UJESJELLESI SELENICE BASHKIA SELENICE KODI 2159001
Bordi i Kullimit Elbasan (0808) A N B I Elbasan 3,717,792 2012-05-28 2012-06-08 7610050692012 Rikonstruksion Bordi i Kullimit Elbasan
Komuna Kuman (0909) A N B I Fier 1,497,116 2012-06-08 2012-06-20 12724210012012 SIT. NR. 1 NGUSHTIM TORTUARI K/KUMAN 2421001
Komuna Kuman (0909) A N B I Fier 8,835,096 2012-08-06 2012-08-14 16824210012012 SITUACION NR.1 NDERTIM TORTUARI KUMAN -ROSKOVEC
Bordi i Kullimit Lushnje (0922) A N B I Lushnje 759,468 2012-09-13 2012-09-17 14910050812012 1005081 Bordi Kullimit Lushnje TRASPORT RIMOKJO
Bordi i Kullimit Lushnje (0922) A N B I Lushnje 5,751,424 2012-09-13 2012-09-17 15010050812012 1005081 Bordi Kullimit Lushnje NDERTIM PORTALI EMISARIN E TERBUFIT
Bordi i Kullimit Lushnje (0922) A N B I Lushnje 148,433 2012-09-13 2012-09-17 14810050812012 1005081 Bordi Kullimit Lushnje TRASPORT KARBURANTI
Bashkia Vlore (3737) A N B I Vlore 2,950,510 2012-09-21 2012-09-25 52821460012012 BASHKIA 2146001 KON 1922 DT 03.07.2012 RIK MURIT MBAJTES ISH KAMPI PUNETORIT
Bordi i Kullimit Vlore (3737) A N B I Vlore 1,836,614 2012-10-11 2012-10-16 168 1010076 2012 ARGJINATURA K-18 BUTRINT B.KULLIMIT 1010076
Bashkia Selenice (3737) A N B I Vlore 9,725,842 2012-11-07 2012-11-21 188 2159001 2012 RIKONSTRUKSION I RRJETIT TE BRENDSHEM TE UJESJELLESIT TE QYTETIT SELENICE BASHKIA SELENICE KODI 2159001
Komuna Vllahine (3737) A N B I Vlore 1,370,280 2012-11-12 2012-12-04 106 2843001 2012 AMBIENTE SHLODHESE PER FSHATRAT PESHKEPI+VLLAHINE KONT NR 905 DT 23/10/12 K.VLLAHINE 2843001
Komuna Vllahine (3737) A N B I Vlore 1,370,280 2012-11-12 2012-12-06 106 2843001 2012 AMBIENTE SHLODHESE PER FSHATRAT PESHKEPI+VLLAHINE KONT NR 905 DT 23/10/12 K.VLLAHINE 2843001
Komuna Vllahine (3737) A N B I Vlore 1,392,310 2012-12-05 2012-12-13 109 2843001 2012 RIK SHKOLLA 9-VJECARE VLLAHINE SIT 1 FAT NR 75 K.VLLAHINE 2843001
Bordi i Kullimit Elbasan (0808) A N B I Elbasan 585,221 2012-11-26 2012-12-17 19110050692012 Rikonstruksion Bordi i Kullimit Elbasan
Bordi i Kullimit Vlore (3737) A N B I Vlore 180,137 2012-11-27 2012-12-17 207 1005080 2012 ARGJINATURA K-18 BUTRINT K.ARMEN 2846001
Bordi i Kullimit Lushnje (0922) A N B I Lushnje 1,433,038 2012-11-26 2012-12-17 19310050812012 1005081 Bordi Kullimit Lushnje ndertim emisari e terbufit situacion
Bashkia Vlore (3737) A N B I Vlore 553,299 2012-12-10 2012-12-27 71521460012012/ BASHKIA 2146001 KON 1922 DT 03.07.2012 RIKON I MURIT DHE ISH KAMPIT
Komuna Kuman (0909) A N B I Fier 475,320 2012-06-05 2012-06-11 12824210012012 MIREMBAJTJE ZYRASH K/ KUMAN FIER 2421001
Komuna Kuman (0909) A N B I Fier 79,609 2012-02-10 2012-02-16 2324210012012 LIKUJDIM 5% GARANCI K/KUMAN FIER 2421001
Komuna Kuman (0909) A N B I Fier 28,500,000 2013-01-24 2013-01-25 824210012013 LIKUJDIM SITUACONESH PER INVESTIMIN K/KUMAN FIER 2421001
Komuna Kuman (0909) A N B I Fier 455,282 2013-03-05 2013-03-07 4824210012013 PAGESE FATURE MARS 2013 K/KUMAN FIER 2421001
Komuna Kuman (0909) A N B I Fier 61,920 2013-03-05 2013-03-07 5324210012013 PAGESE FATURE GUSHT 2012 NGA K/KUMAN FIER 2421001
Komuna Kuman (0909) A N B I Fier 371,520 2013-03-05 2013-03-07 5224210012013 PAGESE FATURE GUSHT 2012 K/KUMAN FIER 2421001
Bashkia Selenice (3737) A N B I Vlore 2,351,683 2013-03-11 2013-03-13 36 2159001 2013 NDERTIM UJESJELLESI I QYTETIT SELENICE DIFERENCE E SIT.PERFUNDIMTAR BASHKIA SELENICE KODI 2159001
Bordi i Kullimit Lushnje (0922) A N B I Lushnje 862,150 2013-03-11 2013-03-15 40/10050812013 1005081 BORDI KULLIMIT trasp.dherash
Komuna Kuman (0909) A N B I Fier 4,724,422 2013-03-21 2013-03-21 6324210012013 PAGESE PER SIT.NR.1 K/KUMAN FIER 2421001
Bordi i Kullimit Elbasan (0808) A N B I Elbasan 1,525,630 2013-03-25 2013-03-26 4210050692013 Riparim Bordi Kullimit Elbasan Amalia Musmuca Z2204739
Bordi i Kullimit Lushnje (0922) A N B I Lushnje 145,000 2013-03-01 2013-03-01 34/10050812013 1005081 BORDI KULLIMIT fat.06 dt.19.02.2013
Bordi i Kullimit Lushnje (0922) A N B I Lushnje 149,676 2013-04-03 2013-04-03 56/10050812013 1005081 BORDI KULLIMIT fat.15dt.29.03.2013
Bordi i Kullimit Lushnje (0922) A N B I Lushnje 914,000 2013-04-03 2013-04-03 55/10050812013 1005081 BORDI KULLIMIT fat.16dt.29.03.2013
Komuna Vllahine (3737) A N B I Vlore 2,754,331 2013-04-11 2013-04-15 31 2843001 2013 RIKONS.SHKOLLA 9-VJECARE VLLAHINE SIT PERFUND.LIK PJESOR K.VLLAHINE 2843001
Zyra e Punes Fier (0909) A N B I Fier 66,942 2013-04-18 2013-04-18 4610250092013 SUBVENCION MARS 2013 A N B I