Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All LEON KONSTRUKSION All 58,340,046.00 33 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Gjirokaster (1111) LEON KONSTRUKSION Gjirokaster 822,781 2012-04-04 2012-04-12 5010120042012 MONUMENTET GJIROKASTER(1012004) RESTAURIM BANESA FICO
Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Gjirokaster (1111) LEON KONSTRUKSION Gjirokaster 501,274 2012-04-11 2012-04-18 5110120042012 MONUMENTET GJIROKASTER(1012004)PARADHENIE RESTAURIM BANESA ÇUBERI
Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Gjirokaster (1111) LEON KONSTRUKSION Gjirokaster 1,868,216 2012-04-30 2012-05-03 6210120042012 1012004 MONUMEMTET GJIROKASTER PER LIK BANESA CUBERIT FAT 18 DT 27.04.2012 KONTRAT 110 DT 09.04.2012 NR SER 35860449
Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Gjirokaster (1111) LEON KONSTRUKSION Gjirokaster 2,617,169 2012-04-30 2012-05-03 6310120042012 1012004 MONUMEMTET GJIROKASTER PER LIK BANESA E FICOVE FAT 17 DT27.04.2012 KONTRAT 104 DT 02.04.2012 NR SER 35860448
Bashkia Berat (0202) LEON KONSTRUKSION Berat 294,199 2012-05-03 2012-05-09 21221020012012 pagese per Leon Konstruksion likujdim garanci punimesh nga Bashkia Berat 2102001
Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Gjirokaster (1111) LEON KONSTRUKSION Gjirokaster 3,656,037 2012-07-30 2012-08-06 10910120042012 MONUMENTET GJIROKASTER(1012004) RESTAURIM BANESA FICAJ SIT NR 2 PROGRESIV KONTRATE 104 DT 2.4.2012 UB NR 183 DT 25.7.2012 FAT NR 26 DT 19.7.2012 NR SER 03171657
Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Gjirokaster (1111) LEON KONSTRUKSION Gjirokaster 1,998,990 2012-09-12 2012-09-14 13610120042012 MONUMENTET GJIROKASTER(1012004)RESATURIM BANESA ÇUBERI SIT NR 2 KONTRATE 110 DT 9.4.2012 FAT NR 28 DT 7.9.2012 NR SER 03171659 UBRE NR 210 DT 12.9.2012
Muzeu Historik Vlore (3737) LEON KONSTRUKSION Vlore 992,564 2012-10-02 2012-10-05 74 1012076 2012 RIK MUZEU KONT DT 06.08.2012 MUZEU 1012076
Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Gjirokaster (1111) LEON KONSTRUKSION Gjirokaster 712,352 2012-10-08 2012-10-09 14510120042012 MONUMENTET GJIROKASTER(1012004)RESTAURIM BANESA FICAJ SIT NR 3 PERFUNDIM FAT NR 30 DT 17.9.2012 NR SER 03171661 KONTR NR 104 DT 2.4.2012 CERT MARE NE DOREZ203/1 DT 3.9.2012 AKT KOLAUD DT 31.8.2012 URDH BREN NR 232 DT 4.10.2012
Bashkia Berat (0202) LEON KONSTRUKSION Berat 3,030,120 2012-10-24 2012-10-29 53421020012012 pagese per Leon konstruksion,nga Bashkia Berat 2102001
Drejtoria Rajonale Kombetare e Kultures Korce (1515) LEON KONSTRUKSION Korçe 3,345,957 2012-11-07 2012-11-21 11910120052012 RESTAURIM KISHA LUBONJE FAT 36. DREJTORIA RAJONALE E KULTURES KOMBETARE KORCE
Bashkia Tepelene (1134) LEON KONSTRUKSION Tepelene 994,650 2012-11-20 2012-12-13 179/21420012012 PUNIME RESTAURUESE KALAJA TEPELENE (BASHKI TEPELENE)
Muzeu Historik Vlore (3737) LEON KONSTRUKSION Vlore 770,469 2012-12-07 2012-12-18 74 1012076 RIK MUZEU MUZEU 1012076
Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Berat (0202) LEON KONSTRUKSION Berat 2,603,354 2012-11-26 2012-12-17 1211012002012 1012002 monumentet per leon konstruksion
Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Gjirokaster (1111) LEON KONSTRUKSION Gjirokaster 393,015 2012-11-30 2012-12-17 16110120042012 MONUMENTET GJIROKASTER(1012004) RESTAURIM BANNESA ÇUBERI SIT NR 3 PERFUNDIMTAR DT 26.10.2012 FAT NR 42 DT 26.10.2012 NR SER 03171673 CERT MARJE NE DOREZ AKT KOLAUDIM KONTR NR 110 DT 9.4.2012
Komuna Ballagat (0922) LEON KONSTRUKSION Lushnje 1,322,604 2012-12-06 2012-12-17 11026000012012 K.ballagat 5% garanci punimi viti 2011+2012ruga Garunjas-Matjan
Bashkia Tepelene (1134) LEON KONSTRUKSION Tepelene 1,775,550 2012-11-22 2012-12-17 199/21420012012 RESTAURIM KALAJA TEPELENES BASHKI TEPELENE
Drejtoria Rajonale Kombetare e Kultures Korce (1515) LEON KONSTRUKSION Korçe 1,164,567 2012-12-10 2012-12-26 13210120052012 RESTAURIM KISHA LUBONJE FAT 466. DREJTORIA RAJONALE E KULTURES KOMBETARE KORCE
Bashkia Tepelene (1134) LEON KONSTRUKSION Tepelene 598,500 2012-12-10 2012-12-26 203/21420012012 RESTAURIM I KALASA BASHKI TEPELENE
Muzeu Historik Vlore (3737) LEON KONSTRUKSION Vlore 349,904 2012-12-12 2012-12-27 95 1012076 2012 RIKONSTRUKIO MUZEU 1012076
Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Berat (0202) LEON KONSTRUKSION Berat 358,072 2012-12-11 2012-12-27 12510120022012 1012002 monumentet per leon konstruksion
Komuna Ballagat (0922) LEON KONSTRUKSION Lushnje 14,480,086 2012-04-18 2012-04-25 4126000012012 k.ballagat lik situac perfundimtar rruga garunjas -matjan
Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Sarande (3731) LEON KONSTRUKSION Sarande 280,000 2013-05-29 2013-06-12 4710120072013 PUNIME RESTAURIMI NE HAMAMIN E KOMPLEKSIT ISLAMIK XHERMEHALLE DL, NGA MONUMENTET E KULTURES
Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Sarande (3731) LEON KONSTRUKSION Sarande 384,300 2013-05-29 2013-06-12 4910120072013 PUNIME RESTAURIMI NE HAMAMIN E KOMPLEKSIT ISLAMIK XHERMEHALLE DL, NGA MONUMENTET E KULTURES
Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Sarande (3731) LEON KONSTRUKSION Sarande 420,000 2013-05-29 2013-06-12 4810120072013 PUNIME RESTAURIMI NE HAMAMIN E KOMPLEKSIT ISLAMIK XHERMEHALLE DL, NGA MONUMENTET E KULTURES
Bashkia Berat (0202) LEON KONSTRUKSION Berat 18,755 2013-07-10 2013-09-24 35621020012013 pagese per leon konstruksion,clirim garancie nga Bashkia Berat 2102001
Bashkia Berat (0202) LEON KONSTRUKSION Berat 1,183,678 2013-07-10 2013-09-24 35821020012013 pagese per Leon Konstruksion,nga Bashkia Berat 2102001
Komuna Ballagat (0922) LEON KONSTRUKSION Lushnje 7,599,604 2013-09-05 2013-10-18 9226000012013 K.Ballagat lik sit punimi rruga Jazxhijas-ballagat
Komuna Ballagat (0922) LEON KONSTRUKSION Lushnje 283,618 2013-10-23 2013-10-29 11126000012013 K.Ballagat lik dif situacion nga 2012 per rrugen Matjan
Komuna Ballagat (0922) LEON KONSTRUKSION Lushnje 300,000 2013-10-28 2013-11-13 11226000012013 K.Ballagat lik fature paisje
Bashkia Tepelene (1134) LEON KONSTRUKSION Tepelene 177,300 2013-11-21 2013-11-21 240/21420012013 GARANCI PUNIMESH 466(TE DALA) BASHKI TEPELENE
Spitali Lushnje (0922) LEON KONSTRUKSION Lushnje 97,361 2013-11-26 2013-11-27 28310130222013 1013022 SPITALI kthim 5% pershtje ambjenti
Bashkia Berat (0202) LEON KONSTRUKSION Berat 2,945,000 2013-12-16 2013-12-18 61721020012013 Bashkia Berat 2102001,per Leon Konstruksion
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >