Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBEN 2 SECURITY - SHPK All 48,552,090.00 126 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Universiteti Korce (1515) ALBEN 2 SECURITY - SHPK Korçe 805,822 2012-02-15 2012-02-20 3710110462012 1011046 UNIVERSITETI "F.S.NOLI" KORCE Roje
Qendra Ekonomike Kultures (1515) ALBEN 2 SECURITY - SHPK Korçe 259,260 2012-02-15 2012-02-21 921220072012 SHERBIME TE RUAJTJES FAT.274,275,276 QENDRA EKONOMIKE E KULTURES
Drejtoria Mbeshtetese e Arsimit Bashkia Korce (1515) ALBEN 2 SECURITY - SHPK Korçe 133,320 2012-02-20 2012-02-22 4121220172012 RUATJE OBJEKTI FAT.10 ND.SHERBIMEVE MBESHTETESE ARSIMIT KORCE
Bashkia Korce (1515) ALBEN 2 SECURITY - SHPK Korçe 274,020 2012-02-20 2012-02-22 10821220012012 ROJE OBJEKTI JANAR FAT.5 BASHKIA
Universiteti Korce (1515) ALBEN 2 SECURITY - SHPK Korçe 703,273 2012-03-06 2012-03-21 7510110462012 1011046 UNIVERSITETI "F.S.NOLI" KORCE SHTESE KONTRATE FAT 15, 14
Prokuroria e rrethit Korce (1515) ALBEN 2 SECURITY - SHPK Korçe 68,129 2012-03-20 2012-04-09 5710280132012 ROJE OBJEKTI PROKURORIA E RRETHIT KORCE
Drejtoria Rajonale AKU Korce (1515) ALBEN 2 SECURITY - SHPK Korçe 193,200 2012-04-12 2012-04-20 4010051252012 SHERBIMET E SIGURISE DHE RUAJTJES,LIKUIDUAR FAT. NR.00015007 AKU DREJTORIA RAJONALE QARKU KORCE
Drejtoria Rajonale AKU Korce (1515) ALBEN 2 SECURITY - SHPK Korçe 193,200 2012-05-03 2012-05-09 4810051252012 SHERBIME SIGURIE MUAJI MAJ A.K.U. KORCE
Prokuroria e rrethit Korce (1515) ALBEN 2 SECURITY - SHPK Korçe 187,092 2012-05-02 2012-05-09 9110280132012 ROJE OBJEKTI PROKURORIA E RRETHIT KORCE
Universiteti Korce (1515) ALBEN 2 SECURITY - SHPK Korçe 791,045 2012-05-04 2012-05-11 18110110462012 SHERBIM SIGURIM ROJE FAT 39, UNIVERSITETI F.S. NOLI KORCE
Zyrat e Regjistrimit Korce (1515) ALBEN 2 SECURITY - SHPK Korçe 116,000 2012-05-09 2012-05-15 6110140722012 SHERBIM ROJE ZYRA E REGJIST.PAS PALUJTSHME KORCE
Qendra e zhvillimit Korce nr.2 (1515) ALBEN 2 SECURITY - SHPK Korçe 38,000 2012-05-11 2012-05-16 5921220202012 ROJE OBJEKTI PRILL FAT.48 BASHKIA
Bashkia Korce (1515) ALBEN 2 SECURITY - SHPK Korçe 822,060 2012-05-18 2012-05-28 22521220012012 ROJE OBJEKTI FAT.17,28,41 BASHKIA
Komisioni i Prokurimit Publik (3535) ALBEN 2 SECURITY - SHPK Tirane 13,920 2012-05-18 2012-05-28 61 1087010 2012 466 KOM.PROK.PUBLIK. Kthim te ardhurave operatore ekonomik ,UB 49 dt 19.03.2012 Vendim 98/3 dt 08.03.2012
Qendra Ekonomike Kultures (1515) ALBEN 2 SECURITY - SHPK Korçe 1,037,040 2012-05-23 2012-06-06 5921220072012 LIKUJDIM SHERBIME RUAJTJE OBJEKTI FAT.9,7,8,21,19,20,30,31,32,43,44,45 QENDRA EKONOMIKE E KULTURES KORCE 2122007
Drejtoria Mbeshtetese e Arsimit Bashkia Korce (1515) ALBEN 2 SECURITY - SHPK Korçe 399,960 2012-05-23 2012-06-06 9021220172012 RUAJTJE OBJEKTI FAT.22,33,46 NDERMARJA E SHERBIMEVE MBESHTETESE E ARSIMIT KORCE
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1515) ALBEN 2 SECURITY - SHPK Korçe 932,760 2012-05-23 2012-06-06 6421220062012 PAGESE ROJE OBJEKTI DHJETOR JANAR NDERMARJA E SHERBIMEVE PUBLIKE KORCE
Qendra e zhvillimit Korce nr.2 (1515) ALBEN 2 SECURITY - SHPK Korçe 38,000 2012-06-15 2012-06-27 6821220202012 ROJE OBJEKTI MAJ FAT.58 Q.REZIDENCIALE
Drejtoria Mbeshtetese e Arsimit Bashkia Korce (1515) ALBEN 2 SECURITY - SHPK Korçe 133,320 2012-06-19 2012-06-29 13021220172012 RUAJTJE OBJEKTI FAT.57 ND.SHERBIMEVE MBESHTETESE E ARSIMIT KORCE
Bashkia Korce (1515) ALBEN 2 SECURITY - SHPK Korçe 189,903 2012-07-26 2012-08-03 37121220012012 ROJE OBJEKTI QERSHOR FAT.64 BASHKIA
Universiteti Korce (1515) ALBEN 2 SECURITY - SHPK Korçe 791,045 2012-08-03 2012-08-09 37010110462012 SIGURIM ROJE KORRIK FAT 72, UNIVERSITETI F.S. NOLI KORCE
Bashkia Korce (1515) ALBEN 2 SECURITY - SHPK Korçe 283,924 2012-08-03 2012-08-13 38621220012012 ROJE OBJEKTI KORRIK FAT.75 BASHKIA
Zyrat e Regjistrimit Korce (1515) ALBEN 2 SECURITY - SHPK Korçe 116,000 2012-08-07 2012-08-14 9410140722012. ROJE OBJEKTI KORRIK ZYRA E REGJIST PAS PALUJTSHME KORCE
Zyrat e Regjistrimit Korce (1515) ALBEN 2 SECURITY - SHPK Korçe 116,000 2012-08-07 2012-08-14 9410140722012 ROJE OBJEKTI QERSHOR ZYRA E REGJIST PAS PALUJTSHME KORCE
Drejtoria Mbeshtetese e Arsimit Bashkia Korce (1515) ALBEN 2 SECURITY - SHPK Korçe 133,320 2012-08-10 2012-08-17 18921220172012 RUAJTJE OBJEKTI FAT.189 ND.SHERBIMEVE MBESHTETESE E ARSIMIT KORCE
Qendra e zhvillimit Korce nr.2 (1515) ALBEN 2 SECURITY - SHPK Korçe 34,000 2012-08-14 2012-08-17 9421220202012 ROJE OBJEKTI KORRIK FAT.80 Q.DITORE
Zyrat e Regjistrimit Korce (1515) ALBEN 2 SECURITY - SHPK Korçe 116,000 2012-09-05 2012-09-11 10010140722012 ROJE OBJEKTI ZYRA E REGJIST.PAS.PALUJTSHME KORCE
Universiteti Korce (1515) ALBEN 2 SECURITY - SHPK Korçe 791,043 2012-09-05 2012-09-11 42010110462012 SHERBIME TE SIGURISE DHE RUAJTJES FAT 82. UNIVERSITETI F.S. NOLI KORCE
Qendra e zhvillimit Korce nr.2 (1515) ALBEN 2 SECURITY - SHPK Korçe 34,000 2012-09-10 2012-09-12 10121220202012 ROJE OBJEKTI GUSHT FAT.90 Q.DITORE
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1515) ALBEN 2 SECURITY - SHPK Korçe 466,380 2012-09-13 2012-09-14 13721220062012 PAGESE ROJE SIPAS KONTRATES MUAJI QERSHOR NDERMARJA E SHERBIMEVE PUBLIKE KORCE
Drejtoria Mbeshtetese e Arsimit Bashkia Korce (1515) ALBEN 2 SECURITY - SHPK Korçe 133,320 2012-09-24 2012-09-25 23021220172012 RUAJTE OBJEKTI FAT.89 ND.SHERBIMEVE MBESHTETSE E ARSIMIT KORCE
Qendra Ekonomike Kultures (1515) ALBEN 2 SECURITY - SHPK Korçe 518,520 2012-10-01 2012-10-05 14821220072012 SHERBIME TE SIGURIMIT DHE TE RUAJTJE FAT.76,77,78,86,87,88 QENDRA EKONOMIKE E KULTURES KORCE 2122007
Drejtoria Mbeshtetese e Arsimit Bashkia Korce (1515) ALBEN 2 SECURITY - SHPK Korçe 133,560 2012-10-04 2012-10-08 26521220172012 RUAJTJE OBJEKTI FAT.99 ND.SHERBIMEVE MB.ARSIMIT KORCE
Universiteti Korce (1515) ALBEN 2 SECURITY - SHPK Korçe 791,043 2012-10-08 2012-10-10 46810110462012 SHERBIM SIGURIM ROJE FAT 92, UNIVERSITETI F.S. NOLI KORCE
Bashkia Korce (1515) ALBEN 2 SECURITY - SHPK Korçe 474,000 2012-10-08 2012-10-10 48021220012012 ROJE OBJEKTI FAT 85, 95 BASHKIA
Qendra Ekonomike Kultures (1515) ALBEN 2 SECURITY - SHPK Korçe 259,740 2012-10-09 2012-10-15 16521220072012 SHERBIME TE SIGURIMIT DHE TE RUAJTJES FAT.96,97,98 QENDRA EKONOMIKE E KULTURES KORCE
Qendra e zhvillimit Korce nr.2 (1515) ALBEN 2 SECURITY - SHPK Korçe 34,000 2012-10-18 2012-10-22 12021220202012 ROJE OBJEKTI SHTATOR FAT 100 Q DITORE
Komisioni i Prokurimit Publik (3535) ALBEN 2 SECURITY - SHPK Tirane 5,755 2012-11-02 2012-11-13 29310870102012 KOM PROK PUBLIK KTHIM TE ARDH OP EK UB 247 DT 17.09.2012 VEND KPP 905/3 DT 6.09.2012
Zyrat e Regjistrimit Korce (1515) ALBEN 2 SECURITY - SHPK Korçe 116,000 2012-11-06 2012-11-19 12510140722012 ROJE OBJEKTI ZYRA E REGJIST.PAS.PALUJTSHME KORCE
Universiteti Korce (1515) ALBEN 2 SECURITY - SHPK Korçe 791,043 2012-11-07 2012-11-21 51710110462012 SHERBIME TE SIGURISE FAT 102. UNIVERSITETI F.S. NOLI KORCE