Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBDESIGN All 4,117,788.00 15 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Universiteti Aleksander Moisiu (0707) ALBDESIGN Durres 321,600 2012-02-21 2012-02-22 4810111502012 TDO 0707/UNIVERSITETI "A. MOISIU" DURRES/ KOD 1011150/ BOTIM LIBRI PER KONFERENCEN E F.E
Komuna Kashar (3535) ALBDESIGN Tirane 355,200 2012-04-11 2012-04-18 8328090012012 602-KOM KASHAR FLETPALOSJE UP 16 DT 08.03.12 PV 12.03.12+PV 13.03.12 FAT 12 DT 23.03.12 SR 88714612 FH 21 DT 23.03.12
Komuna Kashar (3535) ALBDESIGN Tirane 43,799 2012-05-18 2012-05-28 13128090012012 602-KOM KASHAR REKLAMA UP 22 DT 18.04.12 PV 20.04.12 PV 23.04.12 FAT 483 DT 30.04.12 SR 00699089 FH 38 DT 30.04.12 VKK 30 DT 23.03.12
Komuna Kashar (3535) ALBDESIGN Tirane 30,000 2012-05-18 2012-05-28 12928090012012 602-KOM KASHAR POSTERA UP 26 DT 27.04.12 PV 01.05.112 PV 02.05.12 FAT 532 DT 11.05.12 SR 00699138 FH 41 DT 11.05.12
Komuna Kashar (3535) ALBDESIGN Tirane 132,480 2012-09-24 2012-09-25 29028090012012 602-KOM KASHAR GUIDA E KOMUNES UP 41 DT 10.07.12 PV 12.07.12 FAT 931 DT 31.07.12 SR 04392037 FH 71 DT 31.07.12
Bashkia Tirana (3535) ALBDESIGN Tirane 472,980 2012-11-08 2012-11-22 90321010012012 Bashkia Tirane -lik broshura urdh prok nr 111 dt 20.04.2012 proc verb dt 23.04.2012 fat 88714614 dt 25.04.2012 fl hyr nr 48/3 dt 25.04.2012
Komuna Sauk (3535) ALBDESIGN Tirane 156,319 2012-11-27 2012-12-17 26928110012012 2811001 602-KOM FARKE PRINTIME UP 69 DT 12.10.12 PV 3+4 DT 19.11.12 FAT 1421+1435 DT 15.11.12 SR 04418027+04418042 FH 57+28 DT 15.11.12 19.11.2012
Apariti Projekte me miratim ne Art (3535) ALBDESIGN Tirane 1,576,050 2012-12-08 2012-12-20 12810120732012 Projekte ne art VESHJE AUTOBUZ REKLAME, UM 388 DT 05.11.12, KONTR 16.11.12, FT 1459 DT 23.11.12, PV 05.11.12, RAPORT MONIT 8637 DT 26.11.12
Komuna Sauk (3535) ALBDESIGN Tirane 240,000 2012-12-08 2012-12-20 29328110012012 Komuna Farke KARTOLINA UP 77 DT 16.11.12 PV 3+4 DT 07.12.12 FAT 1518 DT 07.12.12 SR 04418125 FH 65 DT 07.12.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBDESIGN Tirane 74,400 2012-02-09 2012-02-16 7810150012012 602-MIN E JASHTME VULA PER KREDNEC IALE UP 229 DT 13.12.11 PV 3 DT 14.12.11 PV 4 DT 14.12.11 FAT 1635 DT 27.12.11 SR 00638579 FH 119 DT 27.12.11
Komuna Kashar (3535) ALBDESIGN Tirane 477,000 2013-02-15 2013-02-18 3528090012013 602-KOM KASHAR SHTYPSHRIME UP 75 DT 14.12.12 PV 18.12.12 FAT 1068 DT 27.12.12 SR 04418215 FH 130 DT 27.12.12
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALBDESIGN Tirane 28,260 2013-03-21 2013-03-21 16510100772013 602 Drejt pergj doganave .lik ft bl up dt 31.1.2013, form 3,4 dt 26.2.2013, seri 04418467 dt 8.3.2013, fh dt 8.3.2013
Komuna Kashar (3535) ALBDESIGN Tirane 21,420 2013-03-21 2013-03-21 7228090012013 602-KOM KASHAR PROJEKT SHTYPSHKIRME UP 7 DT 20.02.13 FTESE PER OFERTE 21.02.13 fat 197 dt 26.02.13 sr 04418416 fh 18 dt 26.02.13
Teatri Operas dhe Baletit (3535) ALBDESIGN Tirane 38,280 2013-05-14 2013-05-16 9510120242013 1012024,TOB, blerje dokument bileta , up 42 dt 12.03.13 ft 306 dt 21.03.2013, seri 07231526, njoftim fituesi 18.03.2013, fh 25 dt 21.03.2013, kontr 19.03.2013
Bashkia Tirana (3535) ALBDESIGN Tirane 150,000 2013-10-28 2013-11-13 757 2101001 2013 Bashkia Tirane lik ftesa urdh prok nr 109 dt 18.04.2013,proc verb dt 21.09.2013,fat 04392332 dt 28.09.2013,fl hyrj 98 dt 01.10.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >