Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBAVIA SHPK TIRANE All 510,034,782.00 38 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 13,429,580 2012-02-22 2012-02-22 4610060542012 1006054 602 DPRR mirmbajtje emergjenca shkr 735/4 17.02.2012 fat 2 31.01.2012 up 24.02.12.2011 njoft fit buletini 26 dhjetor 2011 kont 7047/6 12.12.2011
Komuna Postribe (3333) ALBAVIA SHPK TIRANE Shkoder 1,830,824 2012-03-27 2012-04-11 4927550012012 5%garanci punimesh rikon rruges qender kom kod m 990573
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 55,581,840 2012-04-04 2012-04-16 19210060542012 231 DPRR ura e pjezges kont vazhd 4980/6 17.07.2009 fat 1 03.01.2012 shk 686/1 07.03.201217/1 21.07.2011
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 8,525,520 2012-04-12 2012-04-19 29410060542012 602 DPRR mirmbajtje Milot Reps kont vazhd 7047/6 12.12.2011 fat 14 31.03.2012
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 8,744,137 2012-05-14 2012-05-17 11810560012012 231-F.ZH.SH T.V.SH kv 28.3.2011 f 12.4.2012 s 41997435
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 6,633,790 2012-05-18 2012-05-28 41610060542012 602 DPRR mirembajtje,shkrese nr 2472/2 dt 15.05.2012,fat nr 19 dt 12.04.2012,seri 41997436,kontrate ne vazhdim dt 12.12.2011
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 2,611,692 2012-05-21 2012-05-29 40810060542012 231 DPRR Nd.Bay pass Plepe,shkrese nr 676/1 dt 03.04.2012,fat nr 87 dt 20.12.2010,seri 1992336,kontrate nr 10819/5 dt 29.12.2008 ne vazhdim
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 42,725,765 2012-05-25 2012-06-08 45510060542012 231-466 DPRR Nd.Rr.Plepa Kavaje loti 7,shkrese nr 2304 dt 27.04.2012,fat nr 46 dt 30.07.2010,seri 41997295,kontrate nr 4490/6 dt 20.07.2009 ne vazhdim
Komuna Zejmen (2020) ALBAVIA SHPK TIRANE Lezhe 950,000 2012-06-07 2012-06-19 6825700012012 KOMUNA ZEJMEN LEZHE PAG FAT NR 69 DT 07.12.2011
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 6,880,233 2012-08-01 2012-08-08 16410560012012 231-F.ZH.SH .T.V.SH kontr dt 28.3.2011, ft seri 41997435 dt 10.7.2012
Drejtorite Rajonale Mirmbajtjes Rrugeve Shkoder (3333) ALBAVIA SHPK TIRANE Shkoder 1,381,200 2012-08-08 2012-08-16 12310060772012 DREJTORIA RAJONALE RRUGORE SHKODER FAT. 41997437 DT. 30.04.2012
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 1,236,668 2012-08-27 2012-08-30 18210560012012 231-F.ZH.SH T.V.SH kv dt 16.6.2009, ft seri 41997450 dt 1.7.2012
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 8,065,008 2012-09-21 2012-09-25 70310060542012 602 DPRR MIREMBAJTJE RRUGE KONT REPS KALIMASH KONT EN VAZHD 4352/3 DT 15.08.12 SIT NR 6 FAT 30 DT 30.06.12 SR 41997447 KONT NE VAZHD 7047/6 DT 12.12.11
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 4,809,744 2012-09-25 2012-09-28 70710060542012 602 DPRR MIREMBAJTJE KONT REPS KALIMASH SHKRESA 4352/4 DT 15.08.12 KONT 7047/6 DT 12.12.11
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 10,817,028 2012-10-08 2012-10-10 21010560012012 231-F.ZH.SH . tvsh rik rrug kv dt 28.3.2011, ft seri 41997457 dt 27.9.2012
Bashkia Tirana (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 2,396,230 2012-11-08 2012-11-22 88921010012012 Bashkia Tirane -lik vazhd kontr 5172 dt 27.05.2008 sit perfund 27.11.2009 fat 41997186 dt 30.11.2011 proc verb kol 05.02.2010
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 1,616,044 2012-12-07 2012-12-18 86210060542012 231-AUTORITETI RRUGOR SHQIPTAR ndertim ura e pjezges shkresa 1186/1 dt 07.12.12 kont 4980/6 dt 17.07.12 sit perf fat 48 dt 14.11.12 sr 41997465 SR 39183998
Drejtorite Mirmbajtjes Rrugeve Lezhe (2020) ALBAVIA SHPK TIRANE Lezhe 480,000 2012-04-25 2012-04-25 6010060752012 D/M/RRUGA LEZHE LIK FAT.11 DT.22.03.2012
Drejtorite Rajonale Mirmbajtjes Rrugeve Shkoder (3333) ALBAVIA SHPK TIRANE Shkoder 5,791,120 2012-04-19 2012-04-25 5410060772012 kontrate ne vazhdim rrug puke qaf mali likuj fat nr 41997418 31.01.12,41997432 31.03.2012
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 4,433,639 2013-02-08 2013-02-12 1810560012013 231 Fondi i Zhvillimit, tvsh kv dt 23.11.2011 ft 1 dt 9.01.13 ser 41997481 sit fundit per dif
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 33,926,790 2013-02-08 2013-02-12 5110060542013 231-arsh ndertim by pass plepa kavaje Shk Nr.463 Dt 06.02.13, Sit 6 fat 5 dt 31.01.11, NR41997348, fat9 Dt 28.02.11 Nr 41997352 Fat16 Dt 31.03.11 Nr. 41997359, Fat19Dt 20.04.11 Ser.41997362 Kont Nr. 4490/6 Dt 20.07.09
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 7,020,734 2013-03-12 2013-03-15 14210060542013 231-ARSH By Pass Plepa Kavaje - Rrogozhine Lot 2 Shkr. 930 Dt 05.03.13 Diderence Sit Nr. 15 fat Nr. 87 Dt 20.12.10 Kontrata ne Vazhdim Nr. 10819/5 Dt 29.12.2008
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 3,789,318 2013-03-25 2013-03-26 17610060542013 231-ARSH NDERTIM URA E PJESGES SHKRESA 973/1 DT 19.03.13 SIT 7+8 FAT 5 DT 06.03.13 SR 41997486 KONT NE VAZHD 4980/1 DT 17.07.09
Komuna Zejmen (2020) ALBAVIA SHPK TIRANE Lezhe 5,883,403 2013-04-02 2013-04-02 4325700012013 KOMUNA ZEJMEN LEZHE PAG FAT NR 37 DT 31.08.2013
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 186,053,443 2013-04-10 2013-04-11 26610060542013 231-ARSH By Pass Plepa - Kavaje - rrogozhine Lot 7 Shkr. Nr. 1619 Dt 10.04.13 Sit Nr. 6,7,8 Fat Nr. 26 Dt 31.05.11 Ser 41997369 Fat Nr. 23 Dt 30.04.11 Ser. 41997366 Fat Nr. 34 Dt 30.06.11 ser. 41997377 Fat Nr. 35 Dt 07.07.11 Ser. 41997378
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 3,388,926 2013-04-18 2013-04-19 5710560012013 231 Fondi i Zhvillimit, rimbursim kosto lokale dhe tvsh , kv dt 17.12.2012, ft seri 41997485 dt 5.3.2013
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 3,272,212 2013-04-24 2013-04-24 38510060542013 231-ARRSH NDERTIM BY PASS PLEPA KAVAJE RROGOZHINE SHKRESA 930/1 DT 17.04.13 DIF SIT 15 FAT 87 DT 20.12.10 KONT NE VAZHD 10819/8 DT 29.12.08
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 5,710,368 2013-02-01 2013-02-06 1510560012013 231 Fondi i Zhvillimit, tvsh kv dt 28.3.2011 ft seri 41997469 dt 8.11.2012
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 24,784,011 2013-05-15 2013-05-21 48910060542013 466- Garancie Difektesh 5 % Ndertim rruga By Pass Plepa - Kavaje - Rrogozhine "Lot 2 Shkresa Nr. 2241/1 Dt 10.05.13 Kontra Nr 10819/5 Dt 29.12.2008 Kodi i projektit M061942 P.V Marrjes ne dorezim Dt 26.04.2013
Bashkia Tirana (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 474,058 2013-05-21 2013-05-23 418 2101001 2013 Bashkia Tirane lik 5% shkrese nr 5064 dt 20.05.2013 kontr 11250 dt 28.12.2006 sit perf 27.01.2007 proc verb kolaud 22.03.2007 proc verb garancie 10.04.2009
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 26,100,000 2013-06-19 2013-08-01 63610060542013 231-ARRSH Ndertim I rruges se Unazes se jashtme Tirane, pjesa verilindore (Seg Kth/Saukut - Bregu I Lumit) Shkresa Nr.3197/1 Dt 19.06.13 Paradhenie Fat Nr. 28 Dt 18.06.13 Ser 41997211 Kontrata nr. 1195/1 dt 17.05.13
Komuna Zejmen (2020) ALBAVIA SHPK TIRANE Lezhe 289,344 2013-07-03 2013-08-05 7725700012013 KOMUNA ZEJMEN LEZHE PAG DIFERENCE FAT NR 37 DT 31.08.2013
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 893,060 2013-07-05 2013-08-19 11710560012013 231 Fondi i Zhvillimit, tvsh rikonstr rruge kv 23.11.2011 seri 41997484 dt 27.2.2013
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 6,139,936 2013-07-10 2013-09-24 13010560012013 231 Fondi i Zhvillimit, tvsh kosto lokale rimbursim kontr v 4.4.2013, ft seri 41997208, 41997500 dt 30.5.2013
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 6,737,742 2013-09-03 2013-10-17 15510560012013 fONDI I ZHVILLIMIT - Tvsh kontr rikonstr rruge kv dt 4.4.2013, seri 41997209/215/230 dt 27.7.2013
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 3,000,000 2013-10-22 2013-10-29 20810560012013 fONDI I ZHVILLIMIT - Tvsh kontr rikonstr rruge kv dt 17.12.2012, seri 41997229-240 dt 31.7.2013,7.10.2013
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 2,131,375 2013-11-20 2013-11-20 19810560012013 fONDI I ZHVILLIMIT - Tvsh kontr rikonstr rruge kv dt 4.4.2013, seri 41997209/215/230
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 1,500,000 2013-11-20 2013-11-20 21110560012013 fONDI I ZHVILLIMIT - Tvsh kontr rikonstr rruge kv dt 4.4.2013, seri 41997233 dt 30.9.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >