Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All KURUM INDUSTRIAL GASES SH.A All 247,860.00 10 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Korce (1515) KURUM INDUSTRIAL GASES SH.A Korçe 18,360 2012-03-27 2012-04-11 2610051152012 BLERJE AZOT I LENGSHEM FAT.2 QENDRA E TRANSFERIMIT TE TEKNOLOGJIVE BUJQESORE 1005115
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Korce (1515) KURUM INDUSTRIAL GASES SH.A Korçe 19,710 2012-05-15 2012-05-21 7510051152012 BLERE AZOT FAT 23, QENDRA E TRANSFERIMIT TE TEKNOLOGJIVE BUJQESORE KORCE
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Korce (1515) KURUM INDUSTRIAL GASES SH.A Korçe 18,450 2012-11-21 2012-12-17 16810051152012 AZOT FAT 104. QENDRA E TRANSFERIMIT TE TEKNOLOGJIVE BUJQESORE KORCE
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Korce (1515) KURUM INDUSTRIAL GASES SH.A Korçe 19,710 2012-12-10 2012-12-27 18010051152012 AZOT FAT NR 124. QENDRA E TRANSFERIMI TE TEKNOLOGJIVE BUJQESORE KORCE
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Korce (1515) KURUM INDUSTRIAL GASES SH.A Korçe 19,710 2013-02-20 2013-02-21 2610051152013 TAZOT FAT NR 169. QENDRA E TRANSFERIMIT TE TEKNOLOGJIVE BUJQESORE KORCE
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Korce (1515) KURUM INDUSTRIAL GASES SH.A Korçe 19,710 2013-03-13 2013-03-19 4110051152013. AZOT FAT NR 10 DT 22.01.13 . QENDRA E TRANSFERIMIT TE TEKNOLOGJIVE BUJQESORE KORCE
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Korce (1515) KURUM INDUSTRIAL GASES SH.A Korce 38,160 2013-06-21 2013-08-02 10410051152013 AZOT I LENGHEM FAT 39; 80 QENDRA E TRANSFERIMIT TE TEKNOLOGJIVE BUJQESORE KORCE
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Korce (1515) KURUM INDUSTRIAL GASES SH.A Korce 38,160 2013-06-21 2013-08-05 10410051152013 AZOT I LENGHEM FAT 39; 80 QENDRA E TRANSFERIMIT TE TEKNOLOGJIVE BUJQESORE KORCE
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Korce (1515) KURUM INDUSTRIAL GASES SH.A Korçe 37,170 2013-10-22 2013-11-06 15310051152013 AZOT FAT NR 125;168 QENDRA E TRANSFERIMIT TE TEKNOLOGJIVE BUJQESORE KORCE
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Korce (1515) KURUM INDUSTRIAL GASES SH.A Korçe 18,720 2013-12-06 2013-12-09 18510051152013 BLERE AZOT FAT NR 215 DT 21.11.13. QENDRA E TRANSFERIMIT TE TEKNOLOGJIVE BUJQESORE KORCE
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >