Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBATLAS All 2,405,942.00 9 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Qarku Tirane (3535) ALBATLAS Tirane 81,200 2012-10-29 2012-11-02 21220350012012 -Keshilli Qarkut bileta jashte ftesa 20.07.2012 ,urdher 38 dt 12.10.2012 fat 354 dt 24.10.2012 seri 6210532 urdh prok nr 155 dt 02.10.2012 proc verb dt 03.10.2012 fat 301 dt27.10.2012 seri 04958301
Bashkia Tirana (3535) ALBATLAS Tirane 141,972 2012-12-10 2012-12-26 101921010012012 2101001 Bashkia Tirane dieta jashte urdh kryet 2730/1 dt 02.10.2012 autor 2730/2 dt 02.10.2012 program 3-7.10.2012 fat 6210514 dt 07.10.2012
Bashkia Tirana (3535) ALBATLAS Tirane 37,454 2013-04-17 2013-04-17 280 2101001 2013 Bashkia Tirane lik bileta avioni urdh kryet nr 53 dt 11.01.2012 autoriz 53/1 dt 11.01.2012 program 143/1 dt 11.01.2012 fat 0004823 dt 11.01.2012
Bashkia Tirana (3535) ALBATLAS Tirane 600,000 2013-04-25 2013-04-25 271 2101001 2013 Bashkia Tirane lik bileta avioni urdh kryet nr 82/3 dt 05.04.2013 prev udhet 06-10.04.2013 fat seri 6210748 dt 25.03.2013
Drejtoria e Pergjithshme e Standartizimit (3535) ALBATLAS Tirane 77,000 2013-06-05 2013-06-14 7410041082013 602 drej.pergjith.standarteve shp. udhetimi jashte shtetit 539euro*143 lek up 4/1 dt 3.6.13 pv 6 dt 4.6.13 miratim ministri 4310/1 dt 17.5.13 urdher 7 dt 24.5.13 ft 192 dt 4.6.13
Gjykata e larte (3535) ALBATLAS Tirane 456,816 2013-10-18 2013-10-24 25110290412013 1029041 GJYKATA E LARTE bileta urdher 206 dt 12.09.13 pv 4 dt 12.09.13 fat 271 dt 12.09.13 sr 6778723 fat 272 dt 12.09.13 sr 6778724
Gjykata e larte (3535) ALBATLAS Tirane 83,855 2013-09-17 2013-10-21 213110290412013 GJYKATA E LARTE bileta urdher 197 dt 14.08.13 pv 4 dt 14.08.13 fat 265dt 14.08.13 sr 6778717
Bashkia Tirana (3535) ALBATLAS Tirane 118,020 2013-12-17 2013-12-18 993 2101001 2013 Bashkia Tirane lik bilete avioni urdh kryet 11230/1 dt 11.11.2013,prev dt 11-13.11.2013,fat 6778781 dt 13.11.2013
Bashkia Tirana (3535) ALBATLAS Tirane 809,625 2013-12-17 2013-12-18 994 2101001 2013 Bashkia Tirane lik bilete avioni urdh kryet 527/1 dt 21.05.2013,,fat 6210838 dt 31.05.32013,fat 66210839 dt 31.05.2013,fat 6210830 dt 28.05.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >