Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All KUJTIM DRIZARI All 117,000.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Policise Tirane (3535) KUJTIM DRIZARI Tirane 40,000 2012-04-03 2012-04-12 11010160202012 602-Drej.Polic.Qarku.Tirane riparime,up nr 20 dt 25.01.2012,pv dt 07.02.2012,fat nr 8 dt 07.02.2012,seri 002126
Shkolla e Gjuheve te Huaja (3535) KUJTIM DRIZARI Tirane 20,000 2012-05-14 2012-05-17 3710110632012 1011063 602 SHKOLLA E MESME E GJUHEVE TE HUAJA SHTYPJE FLETE PALOSJE UP NR 3 DT 25.04.2012 PV DT 4.05.2012 FAT 11 DT 7.05.2012 SERI 002129 FH 7 DT 7.5.2012
Universiteti i Tiranes, fakulteti i Drejtesise (3535) KUJTIM DRIZARI Tirane 37,000 2012-10-03 2012-10-05 19210111412012 Fak Drejtesise fl zyrtare up 14 dt 7.9.12 pv 7.9.12 fat 14 dt 7.9.12 s 002132
Universiteti i Tiranes, fakulteti i Drejtesise (3535) KUJTIM DRIZARI Tirane 20,000 2013-02-18 2013-02-19 3110111412013 Fak.Drejtesise sherb lidhje koleks. up 26 dt 19.11.12 pv 22.11.12 fat 21 dt 22.11.12 s 002139
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >