Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBAS All 618,176.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Universiteti i Tiranes, fakulteti Histori Filologji (3535) ALBAS Tirane 200,000 2012-08-03 2012-08-13 24310111382012 602Fak Histo. Filologj botim revist prj eksel shk mirat 714 dt 6.6.12proj 30.5.12 up 34 dt 12.7.12 pv 19.7.12 fat 6265 dt19.7.12 s 23286265 fh 23 dt 19.7.12
Instituti i Femijeve qe nuk degjojne (3535) ALBAS Tirane 95,276 2012-09-25 2012-09-28 1010110522012 602 INSTITUTI I NXENESVE QE S;DEGJOJNE libra shkolle up9,06.09.2012,pv06.09.2012,f6797,06.09.2012,s23286797,fh 14.09.2012
Instituti i Femijeve qe nuk degjojne (3535) ALBAS Tirane 12,900 2012-10-24 2012-10-29 11210110522012 602 INSTITUTI I NXENESVE QE S;DEGJOJNE libra shkolle up12.dt.08.10.2012,pv08.10.2012,f73,687,386,dt08.10.2012,s23287368,86,fh15,08.10.2012
Universiteti i Tiranes, fakulteti Histori Filologji (3535) ALBAS Tirane 310,000 2012-12-07 2012-12-18 36810111382012 Fak Histo. Filologj bortim kumtesa prooj proj 8.10.12 up 79 dt 10.11.2012 pv 5.12.12 at 7650 dt 1.11.2012 h 51 dt 5.12.12
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >