Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All A L D E O S All 313,000.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Pyjeve Lezhe (2020) A L D E O S Lezhe 43,000 2012-02-27 2012-03-15 1810260172012 SHERBIMI PYJOR LEZHE LIK FAT.13 DT.17.01.2012
Drejtoria Rajonale AKU Lezhe (2020) A L D E O S Lezhe 43,000 2012-04-26 2012-04-27 3010051272012 AUTORITETI USHQIMIT LEZHE LIK FAT.3 DT.03.04.2012
Komuna Balldren I Ri (2020) A L D E O S Lezhe 37,500 2012-06-12 2012-06-22 8225740012012 KOM BALLDRE LIK FAT.8 DT.03.04.2012
Qarku Lezhe (2020) A L D E O S Lezhe 149,500 2012-10-17 2012-10-22 18520200012012 KESHILLI I QARKUT LEZHE PAG FAT NR 31 DT 05.10.2012
Zyra e Punes Lezhe (2020) A L D E O S Lezhe 40,000 2013-05-10 2013-05-14 7910250202013 ZYRA RAJONALE E PUNESIMIT LEZHE PAG FAT NR 65 DT 13.12.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >