Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All KTHELLA All 216,661,929.00 152 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Rubik (2026) KTHELLA Mirdite 354,000 2012-02-23 2012-02-23 7421640012012 bashkia rubik per nafte
Komuna Orosh (2026) KTHELLA Mirdite 63,888 2012-06-25 2012-07-13 7826670012012 komuna orosh per nafte
Komuna Orosh (2026) KTHELLA Mirdite 4,095,611 2012-06-22 2012-07-13 7626670012012 komuna orosh per ndertim catie shkolla g.orosh
Bashkia Rreshen (2026) KTHELLA Mirdite 1,110,900 2012-04-16 2012-04-18 15921330012012 bashkia rreshen per mirmbajtje rrjet ndricimi
Komuna Orosh (2026) KTHELLA Mirdite 81,536 2012-04-16 2012-04-24 4626670012012 komuna orosh per nafte
Dega e Thesarit Mirdite (2026) KTHELLA Mirdite 108,000 2012-05-07 2012-05-11 4010100262012 thesari per mirmbajtje dhe sherbime
Komuna Fan (2026) KTHELLA Mirdite 55,517 2012-05-09 2012-05-15 8326680012012 komuna fane per pjese nafte
Bashkia Rreshen (2026) KTHELLA Mirdite 4,179,339 2012-05-10 2012-05-16 19821330012012 bashkia rreshen per garanci objekti shkolla 9-vjecare
Komuna Kthelle (2026) KTHELLA Mirdite 261,567 2012-05-17 2012-05-22 4926680012012 komuna kthelle per rikonstruksion shpella e valit
Sp. Mirdite (2026) KTHELLA Mirdite 261,316 2012-05-24 2012-06-06 7410130792012 spitali per nafte
Komuna Orosh (2026) KTHELLA Mirdite 70,047 2012-05-23 2012-06-06 6526670012012 komuna orosh per nafte
Komuna Fan (2026) KTHELLA Mirdite 230,032 2012-06-08 2012-06-20 10626680012012 KOMUNA FANE PER NAFTE
Bashkia Fushe Kruje (0716) KTHELLA Kruje 1,959,552 2012-08-07 2012-08-15 34721630012012 BASHKIA FUSHE KRUJE LIK I FAT 97 DT 27.07.2012
Bashkia Rreshen (2026) KTHELLA Mirdite 38,720 2012-08-09 2012-08-17 382421330012012 bashk rreshen blerje nafte
Komuna Fan (2026) KTHELLA Mirdite 160,242 2012-08-13 2012-08-17 14926680012012
Komuna Kthelle (2026) KTHELLA Mirdite 218,358 2012-08-16 2012-08-20 9926690012012 komuna kthelle per lyrje shkollash
Komuna Orosh (2026) KTHELLA Mirdite 175,484 2012-09-07 2012-09-12 10926670012012 kom orosh per nafte korrik gusht
Komuna Kthelle (2026) KTHELLA Mirdite 1,242,600 2012-09-13 2012-09-17 11326690012012 komuna kthelle per sit perfundimtare ujs lekgegaj
Komuna Nikel (0716) KTHELLA Kruje 85,288 2012-09-18 2012-09-21 23625210012012 SA LIK 5% GARANCI PER RRUGEN QENDER VERJON NGA KOMUNA NIKEL
Komuna Fan (2026) KTHELLA Mirdite 214,863 2012-09-18 2012-09-24 18226680012012 komuna fane per ndertim ambulance a2
Komuna Kthelle (2026) KTHELLA Mirdite 37,848 2012-09-18 2012-09-24 11426690012012 komuna kthelle per lyrje godines komunes
Komuna Fan (2026) KTHELLA Mirdite 99,193 2012-09-18 2012-09-24 17926680012012 komuna fane per nafte
Komuna Kthelle (2026) KTHELLA Mirdite 109,623 2012-09-21 2012-09-25 11626690012012 KOMUNA KTHELLE PER RIPARIM RRUGE
Nd-ja Ruget Rurale (2026) KTHELLA Mirdite 483,322 2012-09-27 2012-10-04 6320260232012 rruget rurale
Bashkia Rubik (2026) KTHELLA Mirdite 364,000 2012-10-09 2012-10-15 18821640012012 bashkia rubik per nafte
Komuna Orosh (2026) KTHELLA Mirdite 91,843 2012-10-10 2012-10-16 12626670012012 komuna orosh per nafte
Komuna Fan (2026) KTHELLA Mirdite 101,155 2012-10-10 2012-10-16 19726680012012 komuna fane per nafte
Bashkia Rreshen (2026) KTHELLA Mirdite 582,372 2012-10-12 2012-10-17 45621330012012 bashkia rreshen per ndertim ambulance
Bashkia Rreshen (2026) KTHELLA Mirdite 220,213 2012-10-12 2012-10-17 456 21330012012 bashkia rreshen per ndertim ambulance
Bashkia Rreshen (2026) KTHELLA Mirdite 116,521 2012-10-23 2012-10-26 48521330012012 bashkia rreshen per garanci objekti hyrje dalje qyteti rreshen
Komuna Orosh (2026) KTHELLA Mirdite 6,219,361 2012-11-07 2012-11-21 1332667001 2012 komuna orosh lulishte reps dldp
Drejtoria e shendetit publik Mirdite (2026) KTHELLA Mirdite 196,387 2012-11-14 2012-12-07 11110130382012 drejt e shend publik per garanci objekti
Komuna Kthelle (2026) KTHELLA Mirdite 492,026 2012-11-14 2012-12-07 137 26690012012 komuna kthelle per rikonstruksion shkolla tharri
Komuna Gjegjan (3330) KTHELLA Puke 2,410,600 2012-11-20 2012-12-13 21527180012012 KOMUNA GJEGJAN KODI 2718001 rik god shkolles mesme gjegjan fat.172 dt.15.11.2012
Komuna Selite (2026) KTHELLA Mirdite 2,592,209 2012-11-21 2012-12-13 84 26700012012 komuna selite per situacion pjesor rruga kthelle eper -varreza
Komuna Orosh (2026) KTHELLA Mirdite 206,102 2012-11-20 2012-12-13 13826670012012 komuna orosh per nafte
Universiteti Bujqesor (3535) KTHELLA Tirane 5,000,000 2012-12-07 2012-12-18 47210110412012 Univ. Bujq. rik garazhde up 16 dt 13.6.12 njf 11.9.12 kontr 5.10.12 fat 186 dt 3.12.12 s 04546093 sit 1 dt 5.12.12 nj APP 15.10.12
Komuna Nikel (0716) KTHELLA Kruje 77,000 2012-12-07 2012-12-18 305/125210012012 sa lik dif fat nr 173 dt 15.11.2012 nga kom nikel
Zyra Arsimore Mirditë (2026) KTHELLA Mirdite 466,244 2012-12-07 2012-12-18 14010111232012 zyra arsimore per nafte
Komuna Nikel (0716) KTHELLA Kruje 923,000 2012-12-07 2012-12-18 30525210012012 sa lik fat nr 173 dt 15.11.2012 nga komuna nikel