Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBAPHOTO All 2,037,012.00 8 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Policise Tirane (3535) ALBAPHOTO Tirane 174,000 2012-02-14 2012-02-20 4910160202012 602-Drej.Polic.Qarku.Tirane materiale,up nr 8 dt 10.01.2012,pv dt 12.01.2012,fat nr 12 dt 12.01.2012,seri 00543584,fh nr 1 dt 12.01.2012
Drejtoria e Policise Tirane (3535) ALBAPHOTO Tirane 39,632 2012-02-24 2012-03-13 6310160202012 602-Drej.Polic.Qarku.Tirane materiale,up nr 14 dt 26.01.2012,pv dt 08.02.2012,fat nr 47 dt 16.02.2012,seri 00543619,fh nr 14 dt 16.02.2012
Drejtoria e Policise Tirane (3535) ALBAPHOTO Tirane 306,000 2012-05-04 2012-05-11 14110160202012 602-Drej.Polic.Qarku.Tirane materiale laboratori up 34 21.03.2012 pv 21.03.2012 fat 72 21.03.2012 fh 4 21.03.2012
QFM Teknike Tirane (3535) ALBAPHOTO Tirane 1,160,046 2012-10-26 2012-10-29 13810160562012 Qendra.Furniz.Mater.Tekni materiale policie fat 372,373,374 10.10.2012 fh 2,3,4 10.10.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBAPHOTO Tirane 100,000 2013-06-19 2013-08-05 36010160792013 Aparat.Drejto.Pergji.Polici sh up 15.3.13 f 3.6.13 s 07680638
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBAPHOTO Tirane 18,000 2013-06-25 2013-08-05 37510160792013 Aparat.Drejto.Pergji.Polici sh up 3.6.13 njf 13.6.13 f 17.6.13s 08892506
Komisariati i Policise Shkoder (3333) ALBAPHOTO Shkoder 179,334 2013-10-24 2013-11-07 20010160212013 DEGA RENDIT SHKODER fature nr 07680256,,,07680257 date 5.07.2013,
Qendra Ekonomike Kultures (3333) ALBAPHOTO Shkoder 60,000 2013-12-18 2013-12-18 22821410132013 dega ekonomike kultures likuj fat nr 07604099 dt 15.11.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >