Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All KRIJON All 182,150,118.00 174 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Materniteti Tirane (3535) KRIJON Tirane 2,157,000 2012-02-21 2012-02-22 12101305020121 602 SUOGJ MRETERESHA GERALDINE kite reag kont vazhd 54/7 dt 15.09.11 ft 11497 dt 29.12.11 ser 89147739 fh 81 dt 29.12.11
Instituti shendetit publik Tirane (3535) KRIJON Tirane 30,000 2012-02-24 2012-03-13 31 1013048 2012 602 ISHP Zhvendosje instalim sistem monitorimi, UP 6 dt 03.01.2012 PV 3/4 dt 06.01.2012 Fat 12004 dt 06.01.2012 seri 89147750
Sherbimi mjeko ligjor (3535) KRIJON Tirane 1,231,080 2012-03-06 2012-03-21 3210140442012 602-Mjek.ligjor Bl reag kim Up.140 dt.15.02.11 pv 2 dt.14.03.11 pv3 04.04.11 njof.fit nr.356/2 dt.18.04.11 njof.APP dt.25.04.11 kontr. nr.141/1 dt.28.04.11 fat.11188 dt.17.06.11 fh.19 dt.17.06.11 fat.11144 dt.13.05.11 fh.18 dt.13.05.11
Drejtoria Rajonale AKU Berat (0202) KRIJON Berat 20,400 2012-06-22 2012-07-13 7310051192012 pagese per Krijon,likujd,fat,12148.dt,17.05.2012 nga Drejtoria e Ushqimit Berat 1005119
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) KRIJON Tirane 10,669,182 2012-06-26 2012-07-13 19110050012012 1005001 min.bujqesise TVSH urdh nr 183 dt 5.06.2012 fat nr 11182 dt 16.06.2012 sr 861159414
Dega e Kujdesit Paresor Elbasan (0808) KRIJON Elbasan 36,000 2012-03-21 2012-04-10 3310130062012 materiale Sherbimi Paresor 1013006
Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) KRIJON Tirane 362,400 2012-03-23 2012-04-10 2810051112012 602isuv standarte kon.v,up.8,17.10.2011,njf.buletin app07.11.2011,pv1,17.10.2011,rp.812,24.10.2011,kon12,31.10.2011,f11501,30.2.2011,s89147742,fh60,30.12.2011
Instituti shendetit publik Tirane (3535) KRIJON Tirane 349,980 2012-03-26 2012-04-11 72 1013048 2012 602 ISHP Materiale mjeksore projekt idd UP 27 dt 07.02.2012 pv 3/4 dt 09.03.2012 fat 12069 dt 09.03.2012 seri 0130015 fh 2 dt 09.03.2012
Dega e Kujdesit Paresor Elbasan (0808) KRIJON Elbasan 311,460 2012-04-06 2012-04-13 4510130062012 ilace Sherbimi Paresor 1013006
Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) KRIJON Tirane 37,090 2012-04-06 2012-04-13 51310051112012 1005111 602isuv tvsh up.2,01.02.2012,pv5,01.02.2012,f12028,01.02.2012,s89147774
Materniteti Tirane (3535) KRIJON Tirane 266,400 2012-05-08 2012-05-11 11510130502012 602 SUOGJ MRETERESHA GERALDINE kite reag up 20 dt 09.02.12 pv3.4 dt 09.02.12 ft 12060 dt 07.03.12 ser 01310006 fh 1 dt 07.03.12
Inspektoriati Qendror Teknik (3535) KRIJON Tirane 21,600 2012-05-10 2012-05-16 8210040772012 602 INSP QENDROR TEK, bl mat up dt 11.4.2012, form 3,4 dt 11,12.4.2012, ft seri 01310050 dt 12.4.2012, fh dt 12.4.2012
Inspektoriati Qendror Teknik (3535) KRIJON Tirane 478,500 2012-05-16 2012-05-21 9710040772012 602 INSP QENDROR TEK,rip aparatura up dt 17.4.2012, form 3,4 dt 17.4.2012, 10.5.2012, ft seri 01310085 dt 10.5.2012
Drejtoria e shendetit publik Tropoje (1836) KRIJON Tropoje 479,040 2012-05-22 2012-06-04 5310130472012 Drejtoria e Shendetit Publik Tropoje, paisje mjeksore, FT. 12150 dt.18.5.2012 seri 01310096
Drejtoria e shendetit publik Tropoje (1836) KRIJON Tropoje 397,680 2012-05-23 2012-06-06 5710130472012 Drejtoria e Shendetit Publik Tropoje, likujdim kite,reagenta e materiale, FT. 12141 dt.10.5.2012 seri 01310086,12151 dt.18.5.2012 seri 001310097, 12152 dt.18.5.2012 seri 001310098
Instituti shendetit publik Tirane (3535) KRIJON Tirane 767,880 2012-06-07 2012-06-13 1001013048 2012 602 ISHP mat mjek aut lidhej 16.02.12 kontr 163 dt 21.02.12 ft 12080 dt 27.03.12 ser 01310026 fh 3 dt 27.03.12
Spitali Shkoder (3333) KRIJON Shkoder 161,520 2012-06-08 2012-06-19 17210130232012 spitali shkoder likuj fat nr 01310001 dt 28.02.2012
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KRIJON Tirane 397,800 2012-06-11 2012-06-21 128 10130492012 1013049 602 QSUT barna up 26.06.11 pv28.06.11 ft 11206 dt 1.07.11 ser 86159389 fh 407 dt 1.07.11
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KRIJON Tirane 264,000 2012-06-11 2012-06-21 129 10130492012 1013049 602 QSUT serv destilator uji up 8.05.10 pv3.4 dt 1.07.10 ft 2.07.10 ser 69968672 pvmd 2.07.10
Spitali Elbasan (0808) KRIJON Elbasan 119,486 2012-06-15 2012-06-25 22010130162012 Kite Spitali Civil Elbasan
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) KRIJON Tirane 1,627,550 2012-06-14 2012-06-26 52110040012012 231 ministria ekonomise. lik kosto lokale per projektin beris, urdher min 330 dt 20.4.2012 fh 1 dt 9.3.12 fh 2 dt 9.3.12 fh 3 dt 9.3.12
Sherbimi mjeko ligjor (3535) KRIJON Tirane 195,840 2012-06-15 2012-06-28 7510140442012 602-Mjeksia Ligjore mat laboratori up nr 2 dt 20/1/2012 pv dt 24/1/2012 fat dt 24/1/2012 fh dt 24/1/2012
Universiteti Korce (1515) KRIJON Korçe 359,076 2012-06-19 2012-06-29 25810110462012 MATERIALE E PAJISJE LABORATORI FAT 12163, UNIVERSITETI F.S. NOLI KORCE
Dega e Kujdesit Paresor Korce (1515) KRIJON Korçe 232,985 2012-07-24 2012-08-01 20910130092012 ILACE DHE MATERIALE MJEKSORE FAT.12071 SHERBIMI PARESOR KORCE 1013009
Dega e Kujdesit Paresor Elbasan (0808) KRIJON Elbasan 487,680 2012-08-08 2012-08-15 10010130062012 materiale Sherbimi Paresor 1013006
Dega e Kujdesit Paresor Korce (1515) KRIJON Korçe 477,120 2012-08-22 2012-08-23 24810130092012 ILACE DHE MAT.MJEKSORE FAT.12143 SHERBIMI PARESOR KORCE 1013009
Instituti shendetit publik Tirane (3535) KRIJON Tirane 168,120 2012-08-24 2012-08-30 33310130482012 1013048 ISHP MAT KONSUMI UP 89 DT 8.08.2012 PV 3+4 DT 17.08.2012 FAT 12269 DT 17.08.2012 DT 17.08.2012 S 03302670 FH 6 DT 17.08.2012
Universiteti i Tiranes, fakulteti i Shkencave te Natyres (3535) KRIJON Tirane 39,900 2012-09-04 2012-09-10 24610111402012 Fak Shk Natyres bl. mat .labor. up 26 dt 11.7.12 pv 24.7.12 fat 12236 dt 24.7.12 s 03302535 fh 41 dt 21.8.12 proj SEERAPLUS-088
Sherbimi Gjeologjik Shqiptar (3535) KRIJON Tirane 299,520 2012-09-07 2012-09-12 29910040232012 602 Sherbimi Gjeologjik. blerje kimikate per laboratorin up 32 dt 20.8.12 pv3 24.8.12 pv 4 27.8.12 ft 12277 seri03302678 27.8.12 fh 6 28.8.12
Unversitet "L.Gurakuqi", Shkoder (3333) KRIJON Shkoder 353,100 2012-09-07 2012-09-12 36910111292012 UNIVERSITETI L.GURAKUQI SHKODER 5% GARANCI PAISJE LAB. FIZIKE, KIMI, BIOLOGJI
Sherbimi Gjeologjik Shqiptar (3535) KRIJON Tirane 179,640 2012-09-07 2012-09-12 30010040232012 602 Sherbimi Gjeologjik. blerje kimikate per laboratorin up 33 dt 20.8.12 pv3 24.8.12 pv 4 27.8.12 ft 12278 seri03302679 27.8.12 fh 5 27.8.12
Instituti shendetit publik Tirane (3535) KRIJON Tirane 415,200 2012-09-06 2012-09-12 35910130482012 602 ISHP MATERIALE,UP 91 D 8/8/12,PV 31/8/12,FAT 12289 D 31/8/12 S 03302690,FH 73 D 31/8/12
Instituti shendetit publik Tirane (3535) KRIJON Tirane 144,000 2012-09-17 2012-09-18 37410130482012 602,ISHP membrana filtri bakterologjik up 94 dt 12.08.12 pv 10.09.12 ft 12308 dt 10.09.12 ser 03302559 fh 7 dt 10.09.12 fh 66 dt 20.08.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) KRIJON Tirane 1,045,920 2012-09-17 2012-09-18 53710160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane mat up 30.3.12 njf 16.5.2012 k 12.6.12 f 9.8.12 s 03302657 fh 10.8.12
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) KRIJON Tirane 2,529,480 2012-09-20 2012-09-24 30510050012012 1005001 min.bujqesise blerje reagente kontr nr 2714/2 dt 20.07.2012 fat nr 12283 dt 29.08.2012 sr 033022684 fh nr 44/1 dt 29.08.2012
Universiteti "I.Qemali", Vlore (3737) KRIJON Vlore 478,800 2012-09-18 2012-09-24 234 1011136 2012 BLERJA MATERIALE PROJEKT.EKSELENCES UNIVERSITETI KODI 1011136 FATURA NR.SERIE 03302661
Instituti shendetit publik Tirane (3535) KRIJON Tirane 1,778,256 2012-10-02 2012-10-05 3881013048 2012 1013048 602 ISHP mat mjeks aut lidhje kontr 1774/5 dt 12.06.12 kontr 507/1 dt 25.06.12 ft 12305 dt dt 7.09.12 ser 03302556 fh 8 dt 07.09.12
Instituti shendetit publik Tirane (3535) KRIJON Tirane 108,000 2012-10-12 2012-10-16 4181013048 2012 1013048 602 ISHP mat dezifektimi up113 dt 12.09.12 pvdt 08.10.12 ft 12342 dt 8.10.12 ser 03302595 fh 88 dt 8.10.12
Universiteti "I.Qemali", Vlore (3737) KRIJON Vlore 198,000 2012-10-12 2012-10-17 275/1 1011136 2012 BLERJE PESHORE ANALITIKE PER PROGRAMET KOMBETARE KERKIMIT E ZHVILLIMIT UNIVERSITETI KODI 1011136 FATURA NR.SERIE 03302687
Universiteti "I.Qemali", Vlore (3737) KRIJON Vlore 146,640 2012-10-12 2012-10-17 275 1011136 2012 BLERJE MATERIALE PER PROGRAMET KOMBETARE KERKIMIT E ZHVILLIMIT UNIVERSITETI KODI 1011136 FATURA NR.SERIE 03302687