Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBANIAN TELECOMMUNICATIONS UNION All 35,936,819.00 17 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Zyra Qendrore e Regjistrimit Pasurise Tirane (3535) ALBANIAN TELECOMMUNICATIONS UNION Tirane 1,147,388 2012-12-10 2012-12-26 14210140592012 231 ZQRPPaluajtshme PAGES INSTALIM KON NE VAZHDIM FAT DT 31/7/2012 UP DT 3//2012
Aparati Ministrise se Financave (3535) ALBANIAN TELECOMMUNICATIONS UNION Tirane 4,191,072 2013-02-15 2013-02-19 8310100012013 Min Fin. Sher. Lan/Wan.intern dt09.10.2012-31.12.2012,Kon 5918/17dt09.10.2012, Fat .84dt05.11.2012, seri03607846,Fat98 dt 06.12.2012,seri03608757,Fat 108 dt31.12.2012 seri03607868,Uk. nr5948/19 dt15.10.2012,Pv kom.dt11.02.2013, perllogarit.
Aparati Ministrise se Financave (3535) ALBANIAN TELECOMMUNICATIONS UNION Tirane 4,564,372 2013-05-13 2013-05-16 31110100012013 Min.Fin. sherb.LAN/WAN dhe internet Fat.19 dt.08.02.2013 seri 03607887,fat.31 dt.07.03.2013 seri 03607899 Fta.50 dt.03.04.2013 seri 07207019, p.verb. marrjes dorez. sherb. dt.22.04.2013 kont.5918/17 dt.09.10.2012 vazhd.
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) ALBANIAN TELECOMMUNICATIONS UNION Tirane 333,333 2013-05-22 2013-06-06 1087006 104 2013 Akshi sherbim interneti kontrane ne vd.nr.275 dt.07.03.2013 ft nr.68 s/07207036 dt.30.04.2013
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) ALBANIAN TELECOMMUNICATIONS UNION Tirane 268,817 2013-05-22 2013-06-06 1087006 84 2013 Akshi Sherbim interneti, UP nr.104 dt.28.01.2013 kontrate nr.275 dt.07.03.2013 ft. nr.48 s/07207016 dt.29.03.2013
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) ALBANIAN TELECOMMUNICATIONS UNION Tirane 333,333 2013-06-04 2013-06-14 1087006 119 2013 Akshi pagese sherbim interneti kontrate ne vd nr.275 dt.07.03.2013 ft. nr.80 s/07207050 dt.28.05.2013
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) ALBANIAN TELECOMMUNICATIONS UNION Tirane 333,333 2013-07-11 2013-09-26 1087006 149* 2013 Akshi pagese sherbim interneti kontrate nr.275 07.03.2013 vd.ft, nr,96 s/07207118 dt.24.06.2013
Zyra Qendrore e Regjistrimit Pasurise Tirane (3535) ALBANIAN TELECOMMUNICATIONS UNION Tirane 4,390,000 2013-07-11 2013-09-26 8010140592013 ZYRA QENDRORE E RREGJISTRIMIT PASURIVE pages mujore per linja konektivitetit kon ne vazhdim 3607 dt 28/5/2013 fat nr 77 dt 28/5/2013 seri 07207047,97,dt 24/6/2013 07207119
Aparati Ministrise se Financave (3535) ALBANIAN TELECOMMUNICATIONS UNION Tirane 4,532,855 2013-08-14 2013-10-17 49210100012013 Min.Fin.sherb.LAN/WAN internet per MF 01.04.-30.06.2013 fat.127 dt.01.08.2013 seri 07207202,fat.105 dt.05.07.2013 seri 07207128, fat.69 dt.05.05.2013 seri 07207037, fat.86 dt.05.06.2013 seri 07207107 p.v.marrjes sherb.dt.22.07.2013 kont.591
Zyra Qendrore e Regjistrimit Pasurise Tirane (3535) ALBANIAN TELECOMMUNICATIONS UNION Tirane 5,740,934 2013-08-28 2013-10-17 8810140592013 ZYRA QENDRORE E RREGJISTRIMIT PASURIVE pages mujore linja konektivitetit kon ne vazhdim 3607 dt 28/5/2012 fat janar----prill 2013
Zyra Qendrore e Regjistrimit Pasurise Tirane (3535) ALBANIAN TELECOMMUNICATIONS UNION Tirane 2,195,000 2013-08-28 2013-10-17 9110140592013 ZYRA QENDRORE E RREGJISTRIMIT PASURIVE pages mujore linja konektivitetit kon ne vazhdim 3607 dt 28/5/2012 fat 120 dt 30/7/2013
Aparati Ministrise se Financave (3535) ALBANIAN TELECOMMUNICATIONS UNION Tirane 4,044,717 2013-11-15 2013-11-20 67210100012013 Min.Fin.sherbim LAN/WAN dhe internet fat.172 dt.18.10.2013 seri 07207251,fat.128 dt.05.08.2013 seri 07207203 fat.148 dt.05.09.2013 seri 07207226 fat.168 dt.07.10.2013 seri 07207247 p.v.dt.01.11.2013 kont.5918/17 dt.09.10.2013 vazhdim
Zyra Qendrore e Regjistrimit Pasurise Tirane (3535) ALBANIAN TELECOMMUNICATIONS UNION Tirane 2,195,000 2013-11-25 2013-11-26 11310140592013 ZYRA QENDRORE E RREGJISTRIMIT PASURIVE telefon pges mujore linja konektivitetit fat tetor 2013 seri 0727219
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) ALBANIAN TELECOMMUNICATIONS UNION Tirane 333,333 2013-11-27 2013-12-02 19810870062013 AKSHI pagese interneti kontr nr 275 dt 07.03.2013 fatura nr 142 dt 30.08.2013 seri 07207220
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) ALBANIAN TELECOMMUNICATIONS UNION Tirane 333,333 2013-10-29 2013-12-09 17710870062013 Akshi, Sherbim Interneti- Kontrate nr 275 dt 07.03.2013 vd, Ft nr 121 dt 30.07.2013 S/07207146
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) ALBANIAN TELECOMMUNICATIONS UNION Tirane 666,666 2013-12-09 2013-12-11 10870062282013 AKSHI pagese internet kontrate ne vazhdim nr.275 dt.07.03.2013,Ft. nr.163 dt.30.09.2013 S/07207241,Ft. nr.183 dt.31.10.2013 S/07207262
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) ALBANIAN TELECOMMUNICATIONS UNION Tirane 333,333 2013-12-10 2013-12-11 10870062432013 AKSHI pagese internet kontrate ne vazhdim nr.275 dt.07.03.2013 FT.nr.202 dt.27.11.2013 S/07207282
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >