Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All KORPORATA ENERGJITIKE SHQIPTARE All 2,214,371,760.00 6 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) KORPORATA ENERGJITIKE SHQIPTARE Tirane 2,000,000,000 2012-02-17 2012-02-17 15010040012012 604 ministria ekonomise.transferte nga min ek vend krymin dt 13.2.2012
Drejtoria e Patentave dhe Markave (3535) KORPORATA ENERGJITIKE SHQIPTARE Tirane 29,500 2012-03-02 2012-03-19 3010040762012 602 Drejtoria Patentave. lik ft rip sipas marrveshjes dt 20.2.2012 dhe urdher tit dt 28.2.2012( lik pjesor)
Agjencia Kombetare Berthamore (3535) KORPORATA ENERGJITIKE SHQIPTARE Tirane 14,750 2012-04-12 2012-04-18 2610041292012 602 AGJENSIA KOMBETARE BERTHAMORE,shp rip ft seri 4869543 dt 7.2.2012
Agjencia e Trajtimit te Koncensioneve (ATRAKO) (3535) KORPORATA ENERGJITIKE SHQIPTARE Tirane 14,750 2012-04-09 2012-04-13 3310040832012 602 ATRAKO. lik ft rip dt 7.2.2012, urdher tit dt 9.4.2012
Unspecified (0000) KORPORATA ENERGJITIKE SHQIPTARE Unspecified 214,200,000 2012-06-19 2012-06-19 19.06.2012
Prokuroria e rrethit Diber (0606) KORPORATA ENERGJITIKE SHQIPTARE Diber 112,760 2013-03-07 2013-03-11 1810280052013 PROKURORIA 2013 energji c 045293
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >