Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBANIAN FIBER SYSTEMS All 2,293,780.00 7 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Dogana Durres (0707) ALBANIAN FIBER SYSTEMS Durres 126,000 2012-08-06 2012-08-14 8010100812012 TDO 0707/DEGA DOGANES DURRES/KOD 1010081/INSTALIM FIBER OPTIKE PER TERMINALIN E RI
Prokurori Apeli Vlore (3737) ALBANIAN FIBER SYSTEMS Vlore 464,640 2012-09-06 2012-09-12 91 1028034 2012 INSTALIM RJETI PROK E APELIT 1028034
Prokuroria e rrethit Mat (0625) ALBANIAN FIBER SYSTEMS Mat 185,440 2012-09-07 2012-09-12 94/10280202012 Prokuroria (1028020) Istal.Rrjetit.Informati.Likj.fat.nr.151 Dt.5.9.2012
Prokuroria e rrethit Tropoje (1836) ALBANIAN FIBER SYSTEMS Tropoje 383,040 2012-09-11 2012-09-13 10010280292012 Prokuroria e Rrethit Tropoje,likujdim linjes me fibra oprike, UB 21 dt. 20.7.2012, FT. 133 dt.27.7.2012, situacion e akt-marrje dorzim
Prokuroria e rrethit Lac (2019) ALBANIAN FIBER SYSTEMS Laç 301,840 2012-09-13 2012-09-17 14210280162012 KOD INST 1028016 PROKURORIA KURBIN PAGUAR U.P NR 23 DT 03.09.2012 F.D NR 01496343 DT 06.09.2012
Prokuroria e rrethit Korce (1515) ALBANIAN FIBER SYSTEMS Korçe 470,180 2012-11-06 2012-11-19 25110280132012 SHTIM FIBRA OPTIKE PROKURORIA E RRETHIT KORCE
Prokuroria e rrethit Pogradec (1529) ALBANIAN FIBER SYSTEMS Pogradec 362,640 2012-11-16 2012-12-13 18610280232012 1028023 LIK NGA PROKURORIA 1028023 PER FAT= 04196387 DT 16.10.2012
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >