Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBANIAN CONTRACTING All 1,974,076.00 10 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Universiteti i Tiranes (3535) ALBANIAN CONTRACTING Tirane 172,000 2012-05-08 2012-05-11 18310110392012 602 Rektorati UTsherb sistem kondic up 23 dt 20.3.12 pv 24.3.2012 fat 37 dt 10.4.12 s 87987364
Keshilli i Larte drejtesise (3535) ALBANIAN CONTRACTING Tirane 13,200 2012-10-18 2012-10-24 13410630012012 602 KSHILLI I LARTE I DREJTESISE.miremb aparate paisje teknike up 35 7.2.12 pv 7,8.2.12 ft 11 s87987338 9.2.12
Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) ALBANIAN CONTRACTING Tirane 249,600 2012-12-07 2012-12-13 24710760012012 602 ILDKP sherbim mirembajtje, uk. dt.07.12.2012 up.nr.39 dt.30.10.2012 pv.3,4 dt.05.11.2012 fat.95 dt.03.12.2012 seria 87987423 dt.03.12.2012 kont.dt.05.11.2012 sit.punime
Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) ALBANIAN CONTRACTING Tirane 1,317,888 2012-11-30 2012-12-17 22310760012012 231 ILDKP blerje compresore,kont. dt.22.08.2012,pv.26.11.2012, buletini dt.03.09.2012 fat.89 dt.02.11.2012 upk.2467 dt.31.07.2012pv.1,2,3 dt 31.07.2012 rap.permb. dt.14.08.2012
Universiteti i Tiranes (3535) ALBANIAN CONTRACTING Tirane 74,004 2012-12-05 2012-12-17 48010110392012 Rektorati UT.sherb sist kondic. up 148dt 26.11.12 pv 26.11.2012 at 94 dt 3.12.12 s 87987422
Keshilli i Larte drejtesise (3535) ALBANIAN CONTRACTING Tirane 10,824 2012-02-10 2012-02-16 1710630012012 602 KSHILLI I LARTE I DREJTESISE. shp mirmb up dt 12.12.2011, form 3,4 dt 12,13.12.2011, ft seri 87987323 dt 16.12.2011
Akademia e Fiskultures (3535) ALBANIAN CONTRACTING Tirane 31,080 2013-05-07 2013-05-13 100110110482013 UNIVERSITETI I SPORTEVE TIRANE SHERBIM PV NR 4 DT 16.04.2013 PV 4 DT 16.04.2013 SERI 87987448
Keshilli i Larte drejtesise (3535) ALBANIAN CONTRACTING Tirane 6,000 2013-07-04 2013-08-19 16710630012013 602 KSHILLI I LARTE I DREJTESISE.shpenzime mirembajtje paisje ft 1 16.1.13 s 87987435 up 12/3 14.1.13 pv 14,15.1.13
Teatri Kombetar i Komedise (3535) ALBANIAN CONTRACTING Tirane 36,000 2013-08-05 2013-10-17 11010120902013 teatri komedise,shpenz te ndryshm, spostim ngrohesash,up 312/9 dt 04.01.2013, pv 4 dt 06.01.2013, ft 2 seri 87987436 dt 17.01.2013,
Gjykata e Apelit Vlore (3737) ALBANIAN CONTRACTING Vlore 63,480 2013-08-29 2013-10-17 140 1029008 2013 SHPENZIME PER MIREMBAJTJE GJYKATA E APELIT KODI 1029008 NR.SERIAL I FATURES 09136519
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >