Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBANIAN BUSINESS PARTNER All 157,303,071.00 90 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Materniteti Tirane (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 105,000 2012-02-20 2012-02-21 2610130502012 602 SUOGJ MRETERESHA GERALDINE miremb faqe interneti kont vazhd 03.01..2011 ft 93 dt 30.12.11 ser 88114293 sit 30.12.11
Sanatoriumi Tirane (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 129,600 2012-02-17 2012-02-21 27101305120123 1013051 602 SUSM SH NDROQI MIREMB FAQE INTERNETI UP 90 DT 21.08.11 KONTR 1.09.2011 FT 90 DT 30.12.2011 SER 8814290 FT 92 DT 30.12.11 SER 88114292 SIT SHTATOR,DHJETOR 2011
Spitali Diber (0606) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Diber 468,000 2012-02-21 2012-02-21 2810130152012 SPITALI 1013015 SHPENZIME INTERNETI FAT NR 73 DATE 05.12..2011
Drejtoria e shendetit publik Kruje (0716) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Kruje 141,600 2012-02-23 2012-02-23 2410130322012 1013032 DSHP KRUJE LIK I FAT 56 DT 25.10.2011
Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Elbasan 749,862 2012-06-25 2012-07-13 14410110992012 mirembajtje Universiteti
Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Elbasan 12,115,500 2012-06-25 2012-07-13 14510110992012 paisje kompjuteri Universiteti
Spitali Korce (1515) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Korçe 471,600 2012-03-23 2012-04-10 13810130192012 MIREMBAJTJE FAQE INTERNETI FAT.7 DT 01.02.2011 SPITALI KORCE
Spitali Korce (1515) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Korçe 13,244,330 2012-04-20 2012-04-20 19010130192012 PROGRAM I INFORMATIZIMIT TE TE DHENAVE, PROG.ASTRAIA SPITALI KORCE
ASHR Tirane (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 14,755,488 2012-04-20 2012-04-20 104101300220122 231 AUTORITETI SHENDETESOR RAJONAL progr informatiz per dhena QSH up 2 dt 14.02.12 njf 16/3 dt 27.02.12 kontr 16/5 dt 28.02.12 ft 13 dt 17.04.12 ser 88114310 sit 17.04.12 akt marje dorez 17.04.12 fh 13 dt 17.04.12
Materniteti Tirane (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 14,894,240 2012-04-20 2012-04-20 9910130502012 1013050 231 SUOGJ MRETERESHA GERALDINE program informatizimi up 22 dt 14.02.12 njf 22/3 dt 15.02.12 kont 22/4 dt 15.02.12 ft 9 dt 03.04.12 ser 88114306 fh 4 dt 03.04.12 sit 03.04.12
Spitali Elbasan (0808) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Elbasan 468,000 2012-04-17 2012-04-24 13210130162012 Mirmbajtje Spitali Civil Elbasan
Materniteti Tirane (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 10,000,000 2012-04-06 2012-04-13 8710130502012 602 SUOGJ MRETERESHA GERALDINE progr inform dhenat per instituc. up 22 dt 14.02.12 njkont 22/3 dt 15.02.12 kontr 22/4 dt 15.02.12 ft 9 dt 03.04.12 ser 88114306 fh 4 dt 03.04.12 sit 03.04.12.
Spitali Korce (1515) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Korçe 117,900 2012-04-09 2012-04-13 17010130192012 MIREMBAJTJE FAQE INTERNETI FAT.8 SPITALI KORCE
Maternitet Nr.2T. (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 1,277,563 2012-04-06 2012-04-13 8910130882012 602 SUOGJ KOCO GLOZHENI miremb faqe interneti kont vazhd 10.01.11 ft 96 dt 30.12.11 ser 88114296 sit 30.12.11 ,ft 95 dt 30.12.11 ser 88114295 sit 30.12.11
Spitali Korce (1515) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Korçe 4,750,000 2012-04-12 2012-04-19 18210130192012 PROGRAM I INFORMATIZIMIT TE TE DHENAVE, PROGRAMI ASTRAIA FAT.6 (PJESORE) SPITALI KORCE
Maternitet Nr.2T. (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 1,386,000 2012-06-13 2012-06-25 16010130882012 602 SUOGJ KOCO GLOZHENI MIRM PROG,UP 11 D 18/1/12,NJF 11/3 D 18/1/12,KONTR 18/1/12,FAT 26 D 1/6/12 S 88114323
Maternitet Nr.2T. (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 198,000 2012-06-13 2012-06-25 16110130882012 602 SUOGJ KOCO GLOZHENI MIRMB INTER,UP 5 D 5/1/12,PV 5/1/12 KONTR 5/1/12,FAT 23 D 1/6/12 S 88114320,
Maternitet Nr.2T. (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 198,000 2012-06-13 2012-06-25 16210130882012 602 SUOGJ KOCO GLOZHENI MIRMB INTER,UP 6 D 5/1/12,PV 5/1/12 KONTR 5/1/12,FAT 24 D 1/6/12 S 88114321,
Drejtoria e shendetit publik Pogradec (1529) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Pogradec 156,000 2012-06-19 2012-06-29 3710130412012 LIK.D, SHENDETIT PUBLIK POGRADEC 1013041 FT NR 68 DT 23.11.2011
Dega e Kujdesit Paresor Berat (0202) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Berat 195,600 2012-08-16 2012-08-20 14710130032012 publikime likujdim fatura 16 dt 01.06.2012 nga d.sh.publik berat 1013003
Materniteti Tirane (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 210,000 2012-09-17 2012-09-21 27410130502012 602 SUOGJ MRETERESHA GERALDINE MIRMBAJTJE,KONTR VAZH 4/1 D 3/1/12,FAT 43 D 6/9/12 S 88114340
Materniteti Tirane (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 469,818 2012-09-17 2012-09-21 27610130502012 231 SUOGJ MRETERESHA GERALDINE NDERTIM KONFIG RRJETI,UP 52/2 D 1/6/12,PV 1/6/12,FAT 39 D 3/9/12 S 88114336,FH 18,19, 20D 3/9/12
Maternitet Nr.2T. (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 1,078,000 2012-09-19 2012-09-24 26810130882012 602 SUOGJ KOCO GLOZHENI ,MIRMBAJTJE,PROG KONTR VAZH 18/1/12,FAT 46 D 12/9/12 S 88114343,SIT 30/4/12-31/5/12
Maternitet Nr.2T. (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 1,386,000 2012-10-17 2012-10-22 30410130882012 602 SUOGJ KOCO GLOZHENI BL,KONTR VAZH 18/1/12,FAT 54 D 3/10/12 S 05047901,SIT 30/6/12
Maternitet Nr.2T. (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 225,000 2012-10-17 2012-10-22 30810130882012 602 SUOGJ KOCO GLOZHENI BL MAT 96 D 18/9/12,PV 1/10/12,FAT 51 D 1/10/12 S 88114348,FH 17 D 9/10/12
Maternitet Nr.2T. (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 200,000 2012-10-17 2012-10-22 30910130882012 231 SUOGJ KOCO GLOZHENI BL PAISJE,UP 98 D 26/9/12,PV 1/10/12,FAT 50 D 1/10/12 S 88114347,FH 3 D 1/10/12
Materniteti Tirane (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 105,000 2012-10-22 2012-10-24 30810130502012 602 SUOGJ MRETERESHA GERALDINE mirmbajtje,kontr 4/1 d 3/1/12 vazh ,fat 59 d 3/10/12 s 05047906
Spitali Korce (1515) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Korçe 469,146 2012-10-18 2012-10-24 45110130192012 KRIJIM RRJETI INTERNETI PER MATERNITETIN FAT.56 SPITALI KORCE
Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Elbasan 1,450,000 2012-10-26 2012-10-29 23310110992012 libra,publikime Universiteti
Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Elbasan 237,000 2012-10-26 2012-10-29 23110110992012 sherbime Universiteti
Spitali Korce (1515) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Korçe 235,800 2012-10-24 2012-10-29 44910130192012 MIREMBAJTJE FAQE INTERNETI FAT.55 SPITALI KORCE
Autoriteti Kombetar i Certifikimit Elektronik (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 348,000 2012-10-29 2012-10-30 7610870072012 AKCE SHERB INTERNETI UP 16 DT 1.10.2012 PV 3+4 DT 8.10.2012 FAT 05047918 DT 12.10.2012
Maternitet Nr.2T. (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 158,400 2012-12-05 2012-12-17 36510130882012 602 SUOGJ KOCO GLOZHENI MIRMBAJTJE INTERNETI,KONT VAZH 5/1/12,FAT 53 D 1/10/12 S 88114350,SIT 6-9/12
Maternitet Nr.2T. (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 158,400 2012-12-05 2012-12-17 36610130882012 602 SUOGJ KOCO GLOZHENI MIRMBAJTJE INTERNETI,KONTR VAZH 5/1/12,FAT 52 D 1/10/12 S 88114359,SIT 6-9/12
Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Elbasan 150,000 2012-11-27 2012-12-17 28210110992012 materiale Universiteti
Maternitet Nr.2T. (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 36,000 2012-11-27 2012-12-17 24510130882012 602 SUOGJ KOCO GLOZHENI miremb faqe interneti up76/1 dt 5.06.12 pv 15.11.12 ft 79 dt 15.11.12 ser 05047926
Maternitet Nr.2T. (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 462,000 2012-12-05 2012-12-17 36410130882012 602 SUOGJ KOCO GLOZHENI MIRMBAJTJE PROGRAMI,KONT VAZH 18/1/12,FAT 54 D 3/10/12 S 05047901,SIT 29/9/12
Maternitet Nr.2T. (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 118,800 2012-12-09 2012-12-20 37910130882012 602 SUOGJ KOCO GLOZHENI mirmbajtje rrjeti,kontr vazh 5/1/12,fat 84 d 5/12/12 s 05047931
Maternitet Nr.2T. (3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 118,800 2012-12-09 2012-12-20 38010130882012 602 SUOGJ KOCO GLOZHENI mirmbajtje rrjeti,kontr vazh 5/1/12,fat 85 d 5/12/12 s 05047932
Spitali Elbasan (0808) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Elbasan 460,000 2012-12-10 2012-12-26 44210130162012 Rrjet informatik Spitali Civil Elbasan