Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All A G S All 276,728,695.00 13 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) A G S Tirane 27,562,888 2012-09-05 2012-09-11 37110130492012 602 QSUT sh lavanterie kontr siperm v 5076 dt 17.11.11 ft 24 dt 31.08.12 ser 00962479 pv1.09.12
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) A G S Tirane 20,000,000 2012-10-09 2012-10-15 43010130492012 602 QSUT sh lavanterie kont v 17.11.11 ft 26 dt 30.09.12 ser 00962481
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) A G S Tirane 20,000,000 2012-11-06 2012-11-19 481 10130492012 602 QSUT sh lavanterie kont sip 5076 dt 17.11.11 ft 30 dt 31.10.12 ser 00962485 pv 31.10.12
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) A G S Tirane 21,504,958 2012-12-06 2012-12-17 54110130492012 602 QSUT sh lavanterie kontr sip v 5076 dt 17.11.11 ft 31.10.12 ser 00962485 pv 31.10.12
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) A G S Tirane 45,469,982 2013-04-01 2013-04-02 18010130492013 602 QSUT sherb lavanterie kpntrv 5076 dt 17.11.11 ft 31.01.13 ser 00962499,ftv 41 dt 31.12.12 ser 00962496
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) A G S Tirane 30,996,540 2013-02-04 2013-02-06 32 10130492013 QSUT sherb ushqime kontv 5076 dt 17.11.11 ft 34 dt 30.11.12 ser 00962489 pvmd30.11.12
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) A G S Tirane 29,583,702 2013-05-03 2013-05-10 26510130492013 QSUT 602 sh lavanterie kontv 5076 dt 17.11.11 ft 8 dt 28.02.13 ser 03868206
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) A G S Tirane 15,000,000 2013-06-11 2013-06-18 34410130492013 QSUT 602 sh lavanterie kontv 5076 dt 17.11.11 ft 9 dt 31.03.13 ser 03868207
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) A G S Tirane 16,499,434 2013-07-03 2013-08-05 39910130492013 QSUT 602 sh lavanterie kontr sip vazhd 5076 dt 17.11.2011 ft 09 dt 31.03.13 ser 03868207 akt rak 1-31.3.2013
Komisioni i Prokurimit Publik (3535) A G S Tirane 111,191 2013-07-04 2013-08-19 20710870102013 KOMISIONI PROK PUBLIK KTHIM TE ARDH OP EKONOMIK UB169 DT 7.06.2013
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) A G S Tirane 27,109,470 2013-09-03 2013-09-04 56310130492013 QSUT 602 sh lavanterie kontsip v 5076 dt 17.11.11 ft 19 dt 31.05.13 ser 03868218
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) A G S Tirane 18,000,000 2013-10-18 2013-10-24 62310130492013 QSUT 602 sh lavanterie kontr sip 4856 dt 19.09.13 ft 41 dt 30.09.13 ser 03868240 pv 30.09.13
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) A G S Tirane 4,890,530 2013-12-12 2013-12-17 66510130492013 QSUT 602 sh lavanteri kontr sip v19.09.13 nr 4856 ft 45 dt 31.10.13 ser 03868244 pvmd 31.10.13
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >