Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All KOMBEAS All 223,252,364.00 102 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Kolsh (2020) KOMBEAS Lezhe 469,590 2012-02-21 2012-02-22 2225730012012 KOM KOLSH LEZHE LIK FAT.10 DT.16.02.2012 RIK URE ME TOMBINO
Bordi i Kullimit Kukes (1818) KOMBEAS Kukes 98,454 2012-02-23 2012-02-28 1610050732012 1005073 5% kthim garancie kull begas krasnice 2010 Bordi kullimit
Komuna Balldren I Ri (2020) KOMBEAS Lezhe 1,950,000 2012-02-24 2012-03-13 2625740012012 KOM BALLDRE LEZHE LIK FAT.14 DT.23.02.2012
Bordi i Kullimit Kukes (1818) KOMBEAS Kukes 6,128,144 2012-06-21 2012-07-13 5810050732012 1005073 punime rezervari Letaj kanali Llakaj Bordi kullimit
Sp. Has (1812) KOMBEAS Has 16,500 2012-04-04 2012-04-12 4510130702012 1812 SH TJERA SPITALI HAS 1013070 FAT 54 01.03.2012
Bordi i Kullimit Vlore (3737) KOMBEAS Vlore 8,415,730 2012-04-09 2012-04-13 43 1005080 2012 KANALI KULLUES MYZEQE,ORIKUM.LLAKATUND,ARMEN B.KULLIMIT 1005080
Bashkia Kruje (0716) KOMBEAS Kruje 1,678,361 2012-05-14 2012-05-17 17421230012012 SA LIK FAT NR 36 DT 30.09.2011 NGA BASHKIA KRUJE
Bashkia Durres (0707) KOMBEAS Durres 2,057,506 2012-05-16 2012-05-21 30321070012012 2107001 BASHKIA DURRES LIK SITUACIONI SHTESE KONTRATE NR 4863 DT 12.12.2011
Bordi i Kullimit Kukes (1818) KOMBEAS Kukes 1,824,749 2012-06-12 2012-06-22 5610050732012 1005073 mirmbajtje kanale muaji qershor 2012 Bordi Kullimit Kukes
Bashkia Kruje (0716) KOMBEAS Kruje 1,659,406 2012-06-18 2012-06-29 22021230012012 SA LIK FAT NR 36 DT 30.09.2012 NGA BASHKIA
Bordi i Kullimit Lezhe (2020) KOMBEAS Lezhe 1,148,539 2012-06-20 2012-06-29 8010050742012 BORDI I KULLIMIT LEZHE PAG FAT NR 21 DT 19.06.2012
Bordi i Kullimit Kukes (1818) KOMBEAS Kukes 8,275,096 2012-07-25 2012-08-02 7610050732012 1005073 sit pjesor kanali Llakaj Urdher prok nr 73 dt 26.07.2012 Bordi Kullimit
Bordi i Kullimit Tirane (3535) KOMBEAS Tirane 5,029,220 2012-08-06 2012-08-14 15310050792012 231 bordi kullimit rikontr Digave te Rezervuarve -5%garanci kontr ne vazhdim nr 190 dt 19.04.2012 fat nr 12 dt 6.08.2012 sr 84609562 sit pjesor dt 6.08.2012
Bordi i Kullimit Vlore (3737) KOMBEAS Vlore 940,554 2012-08-16 2012-08-20 128 1005080 2012 KANALI KULLUES MYZEQE,ORIKUM,LLAKATUND,ARMEN B.KULLIMIT 1005080
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) KOMBEAS Tirane 7,097,707 2012-08-21 2012-08-23 43810100772012 231 DPDOGANAVE .sit pjesor rikonstr up dt 4.4.2012, nj fit dt 4.6.2012, sit 1 dt 17.8.2012, ft seri 84609479dt 17.8.2012, kontr dt 13.7.2012
Komuna Shengjin (2020) KOMBEAS Lezhe 152,830 2012-08-22 2012-08-23 15825720012012 KOMUNA SHENGJIN LEZHE PAG 5%GARANCI PUNIMESH
Bordi i Kullimit Kukes (1818) KOMBEAS Kukes 11,203,728 2012-09-04 2012-09-10 8210050732012 situac pjesor rehabil i digave -rez Has,tropoje,Kukes ft14 dt 03.09.2012 seri 84609564 Bordi I Kullimit Kukes
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) KOMBEAS Tirane 5,529,253 2012-09-14 2012-09-17 49310100772012 231 drejt pergj doganave. lik ft rikonstr seri 84609482 dt 6.9.2012, kv dt 13.7.2012
Drejtoria e shendetit publik Has (1812) KOMBEAS Has 233,208 2012-09-24 2012-09-25 13410130292012 1812 DHENJE GARANCI OBJEKTI NDERTIM CATIE DSHP HAS 1013029 SHK 5256/6 DT 04.01.2011 M SHENDETESISE
Komuna Kolsh (2020) KOMBEAS Lezhe 479,374 2012-09-21 2012-09-25 12025730012012 KOM KOLSH LEZHE LIK FAT.33 DT.17.09.2012
Komuna Kolsh (2020) KOMBEAS Lezhe 99,385 2012-09-21 2012-09-25 11925730012012 KOM KOLSH LEZHE LIK FAT.31 DT.03.09.2012
Komuna Zall Bastar (3535) KOMBEAS Tirane 99,600 2012-10-15 2012-10-17 110 2798001 2012 KOM ZALL BASTAR SHP KONSTRUK E RRUGEVE UP 27 DT 01.10.2012 PV 01.10.2012 SIT 10.10.2012 AKT MAR DOREZ 10.10.2012 FAT 18 DT 10.10.2012
Bordi i Kullimit Lezhe (2020) KOMBEAS Lezhe 65,561 2012-10-15 2012-10-17 14110050742012 BORDI I KULLIMIT LEZHE PAG FAT NR 30 DT 31.08.2012
Bordi i Kullimit Kukes (1818) KOMBEAS Kukes 6,536,512 2012-10-18 2012-10-24 10510050732012 1005073 rik rezervari Letaj Bordi kullimit
Komuna Golaj (1812) KOMBEAS Has 1,849,475 2012-10-16 2012-10-24 2424600012012 1812 KARBURANT KOM GOLAJ 2460001 FAT 84 DT 1.10.2012
Bashkia Shijak (0707) KOMBEAS Durres 480,000 2012-10-23 2012-10-26 29621080012012 TDO 0707/BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ PROJEKTI "RRG.16 SHTATORI" SHIJAK FAT 84609484 01.10.2012
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) KOMBEAS Tirane 9,121,920 2012-11-05 2012-11-14 61410100772012 231 DPDOGANAVE .lik ft rikonstr kv dt 13.7.2012, ft seri 34609485 dt 1.10.2012, sit dt 1.10.2012
Qendra pritese e Viktimave Linze (3535) KOMBEAS Tirane 2,012,009 2012-11-07 2012-11-21 1271025095/2012* 231 QKPVIKTIMAVE TRAFIKUT rikostruksioni q, k leviz. kontrta ne vazhdim 571 dt 26.6.212 sit nr 2 ft nr 36 dt 24.10.212 ser 84609486
Komuna Milot (2019) KOMBEAS Laç 4,142,801 2012-11-13 2012-12-07 16625600012012 KOD INST 2560001 KOMUNA MILOT LIKUJDUAR FT NR 37 NR SERIE 74609487 DT 29.10.2012 UP NR 3 DT 15.5.2009 KONTR NR 4 DT 27.08.2009
Bordi i Kullimit Tirane (3535) KOMBEAS Tirane 1,623,450 2012-11-16 2012-12-13 190 10050792012 231 bordi kullimit sit punimesh kontr nr 190 dt 19.04.2012 fat nr 23 dt 30.10.2012 sr 84609573 sit dt 19.09.2012
Komuna Kolsh (2020) KOMBEAS Lezhe 478,021 2012-11-19 2012-12-13 15225730012012 KOM KOLSH LIK FAT.40 DT.12.11.2012
Komuna Milot (2019) KOMBEAS Laç 384,346 2012-11-21 2012-12-13 17925600012012 KOD INST 2560001 KOMUNA MILOT LIKUJD UP NR 10 DT 24.08.2012 PV DT 24.08.2012 PREVENT FT NR 41 NR 084609491 DT 20.11.2012
Komuna Golaj (1812) KOMBEAS Has 480,000 2012-11-19 2012-12-13 2460010012012 1812 kom golaj 2460001karburant kom golaj fat 01.10.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) KOMBEAS Tirane 3,199,198 2012-11-15 2012-12-13 38310050012012 1005001 min.bujqesise PANAIRI I AGROBIZNEZIT kontr nr 3497/4 dt 28.08.2012 fat nr 21 dt 12.10.2012 sr 84609571
Komuna Milot (2019) KOMBEAS Laç 204,000 2012-12-07 2012-12-18 19525600012012 2560001 KOMUNA MILOT PAGUAR FT JUAJ NR 43 DT 05.12.2012 NR SERIE 74609493 FH NR 25 DT 05.12.2012UP NR 14 DT 05.12.2012PV DT 05.12.2012
Bordi i Kullimit Kukes (1818) KOMBEAS Kukes 3,803,656 2012-12-07 2012-12-18 10910050732012 1005073 diga Has Tropoj 2010 Bordi kullimit
Komuna Golaj (1812) KOMBEAS Has 499,931 2012-12-10 2012-12-27 34424600012012 1812 kom golaj 2460001,fat 101,102 dt 24.12..2012
Komuna Fushe Kuqe (2019) KOMBEAS Laç 1,171,855 2012-12-23 2012-12-27 193.25620012012 KOD INST 2562001 KOMUNA FUSH KUQE PAGUAR FD NR 41 DT 07.12.2012 NR SERIE 86670821 FD NR 35 DT 01.09.2012 DIFERENCA
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) KOMBEAS Tirane 3,651,628 2012-12-21 2012-12-27 80110100772012 231 DPDOGANAVE .lik ft rikonstr kv dt 13.7.2012, ft seri 84609494 dt 7.12.2012
Bashkia Durres (0707) KOMBEAS Durres 835,511 2012-12-17 2012-12-27 68821070012012 2107001 BASHKIA DURRES 5% GARANCI RIK. BLL. BANESAVE RRUGA K.KAZAN - MBRETI GENT