Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBANIA NEW FARM SHPK All 3,121,388.00 15 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Materniteti Tirane (3535) ALBANIA NEW FARM SHPK Tirane 166,088 2012-03-09 2012-03-23 5710130502012 602 SUOGJ MRETERESHA GERALDINE barna kont vazhd 25.08.08 ft 14 dt 06.10.08 ser 38624464 fh 2056 dt 06.10.2008 me shkrese gjykate 11723 dt 02.11.10
Sp. Delvine (3704) ALBANIA NEW FARM SHPK Delvine 35,773 2012-04-03 2012-04-12 7610130662012 Spitali delvine lik.fat.tat.nr.66 date 03.02.2012 medikamente
Zyra e administrimit dhe kordinimit Butrint (3731) ALBANIA NEW FARM SHPK Sarande 16,662 2012-07-25 2012-08-02 7310120172012 1012017 LIK NGA BZ BUTRINT
Sp. Sarande (3731) ALBANIA NEW FARM SHPK Sarande 415,800 2012-08-08 2012-08-16 17310130842012 SHP ,ILACE NGA SPITALI SR
Komisioni i Prokurimit Publik (3535) ALBANIA NEW FARM SHPK Tirane 34,258 2013-04-09 2013-04-09 6610870102013 KOMISIONI PROK PUBLIK KTHIM TE ARDH OP EKONOMIK UB 165 DT 29.06.2012 VEND 528/3 DT 19.06.2013
Sp. Sarande (3731) ALBANIA NEW FARM SHPK Sarande 10,010 2013-05-27 2013-06-12 11010130842013 SHP ILACE NGA SPITALI SR
Sp. Sarande (3731) ALBANIA NEW FARM SHPK Sarande 25,440 2013-05-27 2013-06-12 11110130842013 SHP BLERJE NEBULIZATOR NGA SPITALI SR
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ALBANIA NEW FARM SHPK Tirane 1,857,240 2013-10-21 2013-10-22 60010130492013 QSUT 602 barnaaut lidhje 2124/10 dt 19.06.13 kontr 3818/12 dt 15.07.13 ft 717 dt 30.09.13 ser 10612206 fh 2102 dt 30.09.13
Sp. Tropoje (1836) ALBANIA NEW FARM SHPK Tropoje 12,166 2013-09-18 2013-10-24 14910130872013 Sherbimi Spitalor Tropoje, likujdim ilace e materiale mjeksore, sipas Kontrates 27.06.2013, FT 103615 dt.22.7,104162 dt.2.9.2013
Materniteti Tirane (3535) ALBANIA NEW FARM SHPK Tirane 13,383 2013-10-02 2013-10-24 23610130502013 602,SPITALI UNIVERSITAR OBSTETRIK GJINEKOLOGJIK "MRETERESHA GERALDINE",medikamente,up 258 d 18/4/13,njf 2127/5 d 13/6/13,kontr 495/5 d 23/8/13,fat 593 d 21/8/13 s 10612332,fh 117 d 21/8/13,
Spitali Elbasan (0808) ALBANIA NEW FARM SHPK Elbasan 127,462 2013-10-25 2013-11-12 40510130162013 Medikamente Spitali Civil Elbasan
Spitali Gjirokaster (1111) ALBANIA NEW FARM SHPK Gjirokaster 233,448 2013-11-21 2013-11-21 28410130182013 1013018 SPITALI CIVIL GJIROKASTER PER LIK medikamente FAT 502 DT 23.07.2013 NR SER 09159691 KONTRAT 4 DT 02.07.2013
Sp. Kruje (0716) ALBANIA NEW FARM SHPK Kruje 109,120 2013-11-21 2013-11-25 23410130732013 1013073 DSHS"STEFAN GJONI" LIK I FAT ME NR 594 DT 21.08.2013
Spitali Korce (1515) ALBANIA NEW FARM SHPK Korçe 54,560 2013-12-05 2013-12-06 54110130192013 SPITALI KORCE MEDIKAMENTE FAT.827 DT 13.11.13
Paraburgimi Sarande (3731) ALBANIA NEW FARM SHPK Sarande 9,978 2013-12-23 2013-12-24 980140562013 SHP ILACE NGA PARABURGIMI
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >