Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBANIA MOTOR COMPANY All 16,584,209.00 11 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Sauk (3535) ALBANIA MOTOR COMPANY Tirane 4,653,000 2012-03-09 2012-03-23 3428110012012 231 Kom.Farke,blerje makine,up.nr.09 dt.19.12.2011 njof.fit.14.12.2011 app.dt.13.01.2012,kont.dt.30.01.2012 fat.nr.23 dt.24.01.2012,fat.nr.30 dt.26.06.2012 fh.nr.6 dt.23.02.2012
Zyra Rajonale e ALUIZNI-t Durres (0707) ALBANIA MOTOR COMPANY Durres 92,858 2012-04-16 2012-04-24 3010061252012 TDO 0707/ALUIZNI /KOD 1006125/BL.
Mini Bashkia 5 (3535) ALBANIA MOTOR COMPANY Tirane 15,600 2012-05-14 2012-05-17 68/121011452012 602 Njesia bashkiake 5- sherbim automjeti, up.nr.9 dt.29.04.2012 pv. dt.29.04.2012 akt.difekt. nr.2 dt.22.04.2012 fat.nr. 571 dt. 29.04.2012 seria 01642251
Mini Bashkia 5 (3535) ALBANIA MOTOR COMPANY Tirane 11,460 2012-11-22 2012-12-17 20821011452012 602 Njesia bashkiake 5- sherbim automjeti,up.dt.20.11.2012 pv. dt.15.11.2012 akt-difekt.15.11.2012 fat.3148 ,permb.bordero
Mini Bashkia 5 (3535) ALBANIA MOTOR COMPANY Tirane 22,920 2012-12-24 2012-12-27 18721011452012 602 Njesia bashkiake 5- sherbim automjeti,up.16dt.17.09.2012 pv. dt.17.09.2012 akt-difekt.17.09.2012 fat.2602 ,dt.17.09.2012
Materniteti Tirane (3535) ALBANIA MOTOR COMPANY Tirane 40,872 2013-02-19 2013-02-20 2310130502013 1013050 602,SPITALI UNIVERSITAR OBSTETRIK GJINEKOLOGJIK "MRETERESHA GERALDINE",MIRMBAJTJE,UP 3/12/12,PV 3/12/12,FAT 3313 D 4/12/12 S 05710578,
Komuna Sauk (3535) ALBANIA MOTOR COMPANY Tirane 48,600 2013-05-16 2013-05-21 8928110012013 602-KOM FARKE SHERBIM MAKINE FAT 1002 DT 25.04.13 SR 07384635 FAT 1001 DT 25.04.13 SR 0738638 FH 13 DT 13.05.13
Mini Bashkia 5 (3535) ALBANIA MOTOR COMPANY Tirane 93,660 2013-07-11 2013-09-25 120 21011452013 602 Min.Bashkia 5- pjese kembimi, up.nr.5 dt.10.06.2013 pv.dt.10.06.2013 fat.1598 dt.24.06.2013 seria 07385867 fat.1776 dt.10.07.2013 seria 07385053 akt.defekt. nr.4-5 dt.10.06.2013-10.07.2013
Mini Bashkia 5 (3535) ALBANIA MOTOR COMPANY Tirane 11,760 2013-09-11 2013-10-17 15621011452013 602 Min.Bashkia 5- sherbime pjese kembimi, up.nr.6 dt.05.08.2013 pv.dt.05.08.2013 fat.2047 dt.05.08.2013 seria 07385435fat.akt.defekt 5 dt.05.08.2013
Shoqata Rajonale e Menaxhimit te Mbetjeve Korce (1515) ALBANIA MOTOR COMPANY Korçe 11,030,839 2013-09-02 2013-10-17 210069282013 PAGESE TVSH FAT 209-225 DT 12.06.13 SHOQ RAJ MENAXH MBETJEVE KORCE
Qendra Nderuniversitare e Sherbimeve te Rrjetit Telematik (3535) ALBANIA MOTOR COMPANY Tirane 562,640 2013-12-02 2013-12-02 6210111602013 Qendra nderuniversitare e sherbimeve TVSH MAKINE KONTRATE 6.08.2013 FAT 330 DT 25.10.2013 SERI 10218385 URDH. 11 DT 5.11.2013 PV MARRJES NE DOREZIM DT 6.11.2013 FH 5 DT DT.6.11.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >