Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBANIA EXPERIENCE All 26,336,445.00 59 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 296,023 2012-02-21 2012-02-22 15110040012012 602 ministria ekonomise.bl bileta urdher dt 20,31.1.2012, ft seri 00852029 dt 26.1.2012, seri 00852048 dt 1.2.2012
Gjykata Kushtetuese (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 896,522 2012-06-25 2012-07-13 12310300012012 602 GJYKATA KUSHTETUSE . SHP. KONFERENCE UP 65 DT 1.06.2012 PV DT 4.06.2012 FAT 253 DT 20.06.2012 SERI 01228703 PROGR 116/1 DT 29.05.2012
Gjykata Kushtetuese (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 2,000,000 2012-06-25 2012-07-13 123/10300012012 602 GJYKATA KUSHTETUSE . SHP. KONFERENCE UP 65 DT 1.06.2012 PV DT 4.06.2012 FAT 253 DT 20.06.2012 SERI 01228703 PROGR 116/1 DT 29.05.2012
Gjykata Kushtetuese (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 202,104 2012-06-25 2012-07-13 12410300012012 602 GJYKATA KUSHTETUSE . SHP. KONFERENCE UP 66 DT 1.06.2012 PV DT 4.06.2012 FAT 254 DT 20.06.2012 SERI 01228704 PROGR 116/1 DT 29.05.2012
Gjykata Kushtetuese (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 2,817,995 2012-06-25 2012-07-13 12210300012012 602 GJYKATA KUSHTETUSE . SHP. KONFERENCE UP 64 DT 1.06.2012 PV DT 4.06.2012 FAT 252 DT 20.06.2012 SERI 01228702 PROGR 116/1 DT 29.05.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 94,981 2012-03-15 2012-04-02 18910040012012 602 ministria ekonomise.bl bileta avioni urdher min dt 15.2.2012, ft seri 00852070 dt 22.2.2012
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 50,385 2012-03-21 2012-04-02 5010870062012 602 akshi bileta avioni .ub.01.02.2012,up.6,01.02.2012,pv01.02.2012,f28,26.02.2012,s00852028
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 15,840 2012-04-26 2012-04-27 36010040012012 602 ministria ekonomise.bl bilete urdher dt 4.4.2012, ft seri 84473114 dt 11.4.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 104,466 2012-04-09 2012-04-13 28410040012012 602 ministria ekonomise.bl bilete seri 01228572 dt 30.3.2012, urdher dt 5.3.2012
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 266,217 2012-04-06 2012-04-13 6110870062012 602 akshi bilete avioni ub49,13.03.2012,ub41,06.02.2012,up.7,01.02.2012,pv01.02.2012,f50,s00852050,01.02.2012
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 133,322 2012-06-08 2012-06-20 11410870062012 602 AKSHI BIL AVIONI PROG 335 DT3.04.2021 FT 195 DT 8.05.2012 SR 01228645
Instituti Studimeve te Transportit Tirane (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 87,948 2012-06-12 2012-06-22 7610060992012 602 Instituti Transportit BILETA AVIONI UP.18 DT.11.05.12 PV DT.11.05.12 FAT.209 DT.11.05.12
Kuvendi Popullor (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 52,584 2012-06-15 2012-06-27 45710020012012 602 Kuvendi bileta udhetimi UB 920/1 dt.15.05.12 aprov.kryet.dt.13.03.12 fat.200 dt.15.05.12
Autoriteti Kombetar i Certifikimit Elektronik (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 585,144 2012-09-28 2012-10-04 6610870072012 602 AKCE PRITJE PERCJELLJE URDH 12 DT 17.07.2012 UP 22 DT 13.08.2012 PV 1 DT 30.08.2012 PV 2 DT 31.08.2012 FAT 03203143 D T11.09.2012
Muzeu Historik Kombetar (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 640 2012-10-22 2012-10-24 14810120102012 1012010 602 MUZEU .bl mat pik shitje kontv 424 dt 16.07.08 ft 180 dt 17.07.08 ser 0008503 fh 28 dt 17.07.08 lik pjes janar shtator 2012
Universiteti Politeknik (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 23,000 2012-10-18 2012-10-24 150010110402012 1011040 UP FIN SHPENZIME AUDIOFONIKE PV 5 DT 16.07.2012 FAT 525 DT 16.07.2012 SERI 87998975
Autoriteti Kombetar i Certifikimit Elektronik (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 1,059,540 2012-10-24 2012-10-29 7710870072012 AKCE materjale dhe sherbime operative, pritje percjellje delegacioni up 48 dt 8.10.2012 pv 3+4 dt 9.10.2012 fat 04844061 dt 22.10.2012
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 408,576 2012-11-07 2012-11-21 22110870062012 AKSHI PRITJE PERCJELLJE URDH 13 DT 30.07.2012 UB 78 DT 14.09.2012 FT 342 DT 11.09.2012 SR 03203142
Drejtoria e Mbikqyrjes se Sherbimit te Proves (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 31,410 2012-11-22 2012-12-13 306101410020121 Drejt.Sherb.Proves bileta avioni up nr 24 dt 23/10/2012 pv dt 23/10/2012 fat 417 dt 24/10/2012
Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 31,408 2012-11-21 2012-12-13 26410140482012 Drejt.Pergjith.Burgjeve bileta urdher nr 7204/2 dt 7/11/2012 shkres nr 6449/1 dt 16/10/2012 fat nr 454 dt 13/11/2012
Kuvendi Popullor (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 6,077,472 2012-11-21 2012-12-13 91910020012012 602-KUVENDI sherbim llogjistike Up.28 dt.17.09.12 njoft.fituesi 28/7 dt.01.10.12 kontrate 28/8 dt.03.10.12 situacion dt.04.10.12 fat.400 dt.16.10.12 shkrese miratimi Mfinances 14446/1 dt.26.09.12
Gjykata Kushtetuese (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 1,071,144 2012-12-07 2012-12-18 26010300012012 GJYKATA KUSHTETUSE SHERBIM BOTIM SHTYPI UP 102 DT 12.11.2012 PUBL NJ. FITUESI 6.12.2012 FAT 527 DT 7.12.2012 SERI 04844227 FH 42 DT 7.12.2012
Programe per Rinine (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 12,180 2012-12-06 2012-12-17 3610120862012 PROJEKTE NE RINI proj simpozuim, um 324 dt 27.09.12, kontr 27.09.12, ft 428 dt 30.10.12, fh 86 dt 18.11.12
Instituti Studimeve te Transportit Tirane (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 85,200 2012-02-09 2012-02-16 0910060992012 602 Instituti Transportit shp konference up 54 16.12.2011 pv 16.12.2011 fat 579 16.12.2011
Autoriteti Kombetar i Certifikimit Elektronik (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 85,126 2013-01-24 2013-01-24 510870072013 AUTORITETI KOMB CERTIFIK ELEKTRONIK BIL AVIONI URDH 24 DT 192 DT 20.11.2012 UP 50 DT 31.12.2012 FAT 17.01.2013 SR 04844354
Aparati Qendror INSTAT (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 65,011 2013-01-29 2013-01-29 37 1050001 2013 Instat - Shp per takimin e vendeve ballkanike up 40 dt 11.10.2012 pv 24.11.2012 fat 513 dt 03.12.2012
Instituti Studimeve te Transportit Tirane (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 69,546 2013-02-20 2013-02-21 2210060992013 602-Instit.transportit bileta avioni,up nr 10 dt 21.01.2012,pv dt 21.01.2013,fat nr 26 dt 21.01.2013,seri 4844326
Kuvendi Popullor (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 165,616 2013-03-07 2013-03-13 15510020012013 602-Kuvendi bileta udhetimi bruksel UB 389 dt.19.02.13 fat.50 dt.20.02.13
Kuvendi Popullor (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 217,172 2013-03-15 2013-03-18 162110020012013 602-Kuvendi bileta udhetimi UB 180/2 dt.06.03.13 fat.84 dt.06.03.13 UB 207/2 dt.06.03.13 fat.86 dt.06.03.13
Muzeu Historik Kombetar (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 640 2013-03-15 2013-03-18 3310120102013 MUZEU bl mat pik shitje proc v per vitin2010 lik deri fund dhjetorit 2012 shkurt 2013
Kuvendi Popullor (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 395,829 2013-03-29 2013-03-29 17910020012013 -602-Kuvendi BILETA UDHETIMI UB 311 DT.07.02.13 FAT.39 DT.12.02.13
Kuvendi Popullor (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 149,069 2013-03-29 2013-03-29 19110020012013 -602-Kuvendi BILETA UDHETIMI UB.535 DT.13.03.13 MIRAT.KRYTERES DT.04.03.13 FAT.98 DT.15.03.13
Muzeu Historik Kombetar (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 320 2013-04-15 2013-04-16 5110120102013 MUZEU bl mat pik shitje proc v 16.07.2010 likujd mars 2013
Kuvendi Popullor (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 330,952 2013-04-15 2013-04-17 22610020012013 -602-Kuvendi BILETA UDHETIMI UB 416/1 dt.15.03.13 fat.51 dt.20.02.13
Kuvendi Popullor (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 268,846 2013-04-23 2013-04-24 25410020012013 -602-Kuvendi BILETA UDHETIMI UB515/1 dt.15.03.13 fat.61 dt.26.02.13
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 617,518 2013-04-04 2013-04-05 28610040012013 602 ministria ekonomise. bl bilete avioni urdher ministri 143 dt 5.3.13 memo dt 21.2.13 ft 96 dt 12.3.13 s 04844446, ft 97 dt 12.3.13 s 04844447 dt 3.12.12, pv 3.12.12 ft 45 dt 6.12.12 seri 6293145
Kuvendi Popullor (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 363,933 2013-05-15 2013-05-16 30610020012013 Kuvendi bileta udhetimi Ub 525/3 dt.04.04.13 Ub 564/2 dt.25.03.13 fat.132 dt.01.04.13 fat.165&166 dt.08.04.13
Kuvendi Popullor (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 300,484 2013-05-15 2013-05-16 30510020012013 Kuvendi bileta udhetimi Ub 366 dt.15.02.13 fat.52&53 dt.20.02.13
Kuvendi Popullor (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 497,010 2013-05-10 2013-05-14 30210020012013 602-Kuvendi BILETA UDHETIMI UB 477/4 DT.15.03.13 FAT 109 UB 628 DT.27.03.13 FAT.131 DT.27.03.13 FAT.110 DT.01.04.13
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 341,447 2013-06-07 2013-06-14 36010040012013 602 ministria ekonomise. bl bilete urdher 314 dt 22.4.13 ft 209 dt 7.5.13 s 07958908 urdher 193 27.3.13 ft 157 dt 8.4.13 seri 07958957