Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All A G A -1 All 59,120,236.00 91 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Topoje (0909) A G A -1 Fier 208,880 2012-01-23 2012-02-09 2310
Komuna Qender (0909) A G A -1 Fier 198,500 2012-02-16 2012-02-21 3924170012012 GAZOIL JANAR 2012 KOMUNA QENDER
Komuna Qender (0909) A G A -1 Fier 216,850 2012-03-15 2012-03-30 6924170012012 KARBURANT KOMUNA QENDER
Komuna Topoje (0909) A G A -1 Fier 376,660 2012-06-22 2012-07-13 9724130012012 KARBURANT K/TOPOJE 2413001
Komuna Kuman (0909) A G A -1 Fier 180,000 2012-04-05 2012-04-12 7724210012012 KARBURANT SHKURT 2012 K/KUMAN FIER
Komuna Qender (0909) A G A -1 Fier 323,150 2012-04-11 2012-04-18 9124170012012 LIKUJDIM NGA KOMUNA QENDER
Komuna Topoje (0909) A G A -1 Fier 314,660 2012-04-13 2012-04-20 5124130012012 KARBURANT NENTOR 2011 K/TOPOJE
Bashkia Fier (0909) A G A -1 Fier 105,840 2012-05-11 2012-05-16 14321110012012 LIKUJDIM FATURE BASHKIA FIER 2111001
Nd-ja Komunale Banesa (0909) A G A -1 Fier 850,500 2012-05-11 2012-05-16 7621110062012 LIKUJDIM FATURE ND KOMUNALE FIER 2111006
Komuna Qender (0909) A G A -1 Fier 309,400 2012-05-16 2012-05-21 13324170012012 LIKUJDIM NGA KOMUNA QENDER
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) A G A -1 Fier 1,391,796 2012-05-16 2012-05-21 4521110082012 LIKUJDIM FATURE ND PASTRIMIT FIER 2111008
Komuna Mbrostare (0909) A G A -1 Fier 1,134,000 2012-06-13 2012-06-25 14024100012012 LIKUJDIM NGA KOMUNA MBROSTAR
Prefektura e qarkut Fier (0909) A G A -1 Fier 480,000 2012-06-18 2012-06-29 8910160642012 LIKUJDIM NGA P M N Z FIER
Bashkia Fier (0909) A G A -1 Fier 113,400 2012-06-19 2012-06-29 17021110012012 LIKUJDIM FATURE BASHKIA FIER 2111001
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) A G A -1 Fier 1,512,000 2012-06-19 2012-06-29 5221110082012 LIKUJDIM FATURE ND PASTRIMIT FIER 2111008
Nd-ja Komunale Banesa (0909) A G A -1 Fier 831,600 2012-07-25 2012-08-02 12721110062012 LIKUJDIM FATURE ND KOMUNALE FIER 2111006
Komuna Qender (0909) A G A -1 Fier 369,060 2012-08-13 2012-08-17 20324170012012 SHP KARBURANTI KOMUNA QENDER KOMUNA QENDER
Bashkia Fier (0909) A G A -1 Fier 111,000 2012-09-07 2012-09-12 24921110012012 LIKUJDIM NGA BASHKIA FIER
Komuna Mbrostare (0909) A G A -1 Fier 740,016 2012-09-19 2012-09-24 2184100012012 LIKUJDIM NGA KOMUNA MBROSTAR
Nd-ja Komunale Banesa (0909) A G A -1 Fier 1,668,000 2012-10-05 2012-10-09 14521110062012 KARBURANT KORRIK- GUSHT 2012 ND.KOMUNALE FIER 2111006
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) A G A -1 Fier 1,518,500 2012-10-11 2012-10-16 8521110082012 LIKUJDIM FATURE ND PASTRIMIT FIER 2111008
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) A G A -1 Fier 1,418,500 2012-10-11 2012-10-16 8421110082012 LIKUJDIM FATURE ND PASTRIMIT FIER 2111008
Komuna Qender (0909) A G A -1 Fier 643,050 2012-10-15 2012-10-17 23824170012012
Komuna Topoje (0909) A G A -1 Fier 96,920 2012-10-18 2012-10-22 15124130012012 LIKUJDIM FATURE K/TOPOJE FIER 2413001
Nd-ja Komunale Banesa (0909) A G A -1 Fier 675,500 2012-11-16 2012-12-13 16921110062012 LIKUJDIM FATURE ND KOMUNALE FIER 2111006
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) A G A -1 Fier 1,447,500 2012-11-22 2012-12-13 11121110082012 LIKUJDIM FATURE ND PASTRIMIT FIER 2111008
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) A G A -1 Fier 1,425,000 2012-11-22 2012-12-13 11221110082012 LIKUJDIM FATURE ND PASTRIMIT FIER 2111008
Komuna Mbrostare (0909) A G A -1 Fier 282,000 2012-12-06 2012-12-17 31124100012012 LIKUJDIM NGA KOMUNA MBROSTAR
Bashkia Fier (0909) A G A -1 Fier 112,800 2012-12-06 2012-12-17 32121110012012 LIKUJDIM FATURE BASHKIA FIER 2111001
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) A G A -1 Fier 1,161,840 2012-11-23 2012-12-17 11321110082012 LIKUJDIM FATURE ND PASTRIMIT FIER 2111008
Bashkia Fier (0909) A G A -1 Fier 344,500 2012-11-26 2012-12-17 31521110012012 LIKUJDIM FATURE BASHKIA FIER 2111001
Komuna Qender (0909) A G A -1 Fier 228,600 2012-12-10 2012-12-26 268/124170012012 LIKUJDIM NGA KOMUNA QENDER
Komuna Qender (0909) A G A -1 Fier 261,900 2012-11-14 2012-12-12 26124170012012 LIKUJDIM NGA KOMUNA QENDER TETOR 2012
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) A G A -1 Fier 244,200 2012-12-10 2012-12-24 12921110082012 LIKUJDIM FATURE ND PASTRIMIT FIER 2111008
Komuna Kuman (0909) A G A -1 Fier 113,400 2012-06-04 2012-06-11 12524210012012 KARBURANT K/KUMAN FIER 2421001
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) A G A -1 Fier 993,352 2013-01-25 2013-01-25 721110082013 LIKUJDIM FATURE ND PASTRIMIT FIER 211108
Ndermarrja e Sherbimeve Publike Fier (0909) A G A -1 Fier 1,000,000 2013-02-19 2013-02-20 1521110062013 LIKUJDIM FATURE ND SHERBIMEVE FIER 2111006
Bashkia Fier (0909) A G A -1 Fier 111,000 2013-02-19 2013-02-20 4121110012013 LIKUJDIM FATURE BASHKIA FIER 2111001
Komuna Kuman (0909) A G A -1 Fier 499,500 2013-02-25 2013-02-25 4224210012013 PAGESE FATURE JANAR 2013 K/KUMAN FIER 2421001
Komuna Qender (0909) A G A -1 Fier 301,300 2013-03-11 2013-03-13 3624170012013 GAZOIL DHJETOR 2012 KOMUNA QENDER